У Міносвіти і науки відбулася презентація законопроекту “Про освіту”, який, у разі його прийняття, може змінити систему освіти, розподіл повноважень між органами управління освітою різних рівнів, принципи, на яких базується державна освітня політика та управління закладами освіти.
Передбачено, що тривалість загальної середньої освіти буде збільшено до 12 років. Професійна освіта має стає двоступеневою – у молоді з’явиться можливість здобути ступінь кваліфікованого робітника та молодшого спеціаліста. Вища освіта передбачатиме три етапи, що завершуватимуться здобуттям ступеня бакалавра, магістра та доктора філософії, інформує
osvita.ua.
У Міністерстві освіти наголошують, що у дітей має бути можливість здобуття дошкільної та початкової освіти якомога ближче до місця проживання. Відтак заклади освіти цих рівнів мають бути у кожному населеному пункті незалежно від його розмірів.
Новим для українського освітнього середовища є принцип освіти впродовж життя, який застосований у проекті
Разом з тим, оскільки для якісного функціонування старшої профільної школи необхідна достатня кількість учнів та вчителів, у сільській місцевості старші школи збиратимуть дітей з декількох населених пунктів. Для них проектом закону передбачено забезпечення відповідною інфраструктурною підтримкою, зокрема, гуртожитками.
Законопроект встановлює, що учні зможуть здобути повну загальну середню освіту як у старшій школі, так і в закладі професійної освіти, паралельно здобуваючи кваліфікацію. Проект закону також передбачає можливість переходу із системи професійної освіти до вищої.
Новим для українського освітнього середовища є принцип освіти впродовж життя, який застосований у проекті. Він означає, що після завершення безперервної освіти на початковому етапі життя людина матиме змогу навчатися далі, підвищуючи чи змінюючи свою кваліфікацію, а також може продовжити навчання після перерви у будь-якому віці.