Прокурорські зізнання

Олексій Баганець обіцяє виплати зарплат і розкриття резонансних злочинів

Олексій Баганець обіцяє виплати зарплат і розкриття резонансних злочинів

Baganec.jpg 

У понеділок, 26 січня, у Генпрокуратурі України за участю заступників обласних прокурорів відбудеться засідання, де розглядатимуть питання виплати боргів із зарплат громадянам, а також питання права на працю та на відпустки. Про це вчора повідомив прокурор Львівщини Олексій Баганець (на фото). "Найболючіше це стосується промислових регіонів держави, де людей вимушено від­правляють у безоплатні відпустки. Львівщини це питання ще не так сильно торкнулося", - каже прокурор області.

Щотижня О. Баганцю про стан виплат заборгованих зарплат доповідає його заступник. Як писала "Пошта", від несвоєчасної виплати зарплати найбільше потерпають жителі Львова, Борислава, Дрогобича, Но­вого Роздолу, Самбора та Стрия.

Тим часом торік на Львів­щині порушили 127 кримінальних справ через несвоєчасну виплату зарплати. Із них - 114 справ вже скеровано до суду. Відтак жителям регіону від­шкодовано боргів із зарплат на понад 61 млн грн. Нагадаємо, що торік у серпні Сихівська районна прокуратура м. Львова порушила карну справу за
ч. 1 ст. 175  КК України за фактом боргів зі зарплати працівникам ЛАЗу. Це найгучніша карна справа за цієї статтею. Як вже писала "Пошта", вона знаходиться на особистому контролі у прокурора області і зараз триває досудове слідство. "Прокурор Сихівського району постійно має зустрічі з ініціативною групою працівників ЛАЗу. У вівторок (27 січня) вони прийдуть до мене на особистий прийом", - повідомив виданню пан Баганець. "Ми перевірили те, з чим до нас зверталися робітники, що начебто на ЛАЗі була продукція, яка впродовж 2008 р. продавалася, але невідомо куди були витрачені гроші. Задля перевірки цих фактів залучили КРУ та працівників Управління Державної служби боротьби з економічними злочинами. Розслідування ж карної справи досі затягнулося, адже потрібно опитати понад усіх потерпілих "лазівців", а це 1,5 тис. працівників.

Зверталися до прокуратури з приводу несвоєчасної невиплати зарплат і працівники "Львівсільмашу". Там теж проведено перевірку, але наразі "немає достатніх даних для порушення карної справи". Є карна справа і за фактом невиплати зарплати робітникам "Автонавантажувача".

Усього торік прокуратура Львівщини порушила 679 карних справ за результатами перевірок дотримання законів щодо захисту прав і свобод громадян та інтересів держави (з них 520 - скеровано до суду). "Найбільше цих карних справ стосуються саме соціальних питань. Зокрема, соцзахисту населення, як-от виплат зі зарплати, охорони праці, пенсійного забезпечення", - каже прокурор.

Догана прокурору Львова за "Костюшка"

Прокурор Львівщини під час вчорашньої прес-конференції за підсумками 2008 р. заявив мас-медіа, що має претензії до прокурора Львова Андрія Палюха. Йдеться про справу минулорічного вибуху на вул. Костюшка, 14. Отож, прокурор Львівщини підготував  наказ про притягнення
А. Палюха до дисциплінарної відповідальності за незабезпечення належного прокурорського нагляду за розслідуванням кримінальної справи щодо вибуху на вул. Костюшка. "Це як мінімум догана", - відповів на запитання "Пошти" О. Баганець. За його словами, Палюха вже раніше притягували до дисциплінарної відповідальності. "Якщо він не змінить свого ставлення до роботи, то після того, як цього року у нього закінчиться конституційний термін, на новий термін не буду рекомендувати його Генпрокурору", - констатує пан Баганець. Міліція ж розслідування справи щодо вибуху не тільки закінчила, але й у грудні встигла закрити. Проте обласна прокуратура  скасувала постанову про закриття кримінальної справи, бо її розслідували епізодично. Зараз слідство поновило справу. До речі, відомо також про зміну начальника слідчого відділу міського управління міліції.

Кримінальні резонанси

З 2008-го на Львівщині залишилося чотири нерозкритих вбивства. Найскладнішим прокурор області вважає вбивство бізнесмена Ігоря Кульчицького (був відомий у кримінальному світі під псевдо "Куля" - "Пошта"), яке сталося торік у липні. Три інші мають більше шансів на розкриття, можливо, навіть у першому півріччі 2009 р. Із цих трьох згаданих і розстріл  у листопаді 41-річсного городянина поблизу одного із супермаркетів Львова. Зараз з'ясувалося, що він не був власником канторів. "На момент вчинення вбивства він мав один нелегальний обмінний пункт. Головна версія злочину - вбивство, пов'язано з діяльністю на ґрунті обміну валюти. Він мав великі зв'язки з банками та валютниками з інших областей", - зазначає пан Баганець.

О. Баганець заявив ЗМІ, що виконавці розстрілу Кульчицького - не місцеві, а от замовники - львівські. "Пов'язуємо його вбивство з діяльністю злочинної групи, яка вчинила цілу низку умисних вбивств. Підозрюємо, що ще як мінімум два вбивства вони вчинили на території Львівщини та двох інших регіонів. Стосовно справи з бородою ("справи Сенчука") - прокурор зіз­на­ється: "Все криється на Львів­щині - і виконавці, і замовник". "Проблемою у розкриті вбивства Сенчука є проблема із, по-перше, розподілом сфер впливу та, по-друге, - намаганням захопити підприємство, де є великі земельні площі. Оскільки є велика цінність цих земель, то участь у вбивстві приймали кілька осіб - були замовники, виконавці, посередники та інші учасники. Хоча не виключено, що можуть бути причетні до цього вбивства і люди з Києва",  - говорить пан Баганець. Врешті, він підсумовує: на Львівщині левову частку нерозкритих убивств скоїли місцеві замовники і виконавці.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5190 / 1.59MB / SQL:{query_count}