Страйк безсилих

Перевізники просять владу зробити хоч ЩОСЬ

Перевізники просять владу зробити хоч ЩОСЬ

fura.jpg 

У четвер рух вулицею Богдана Хмельницького в районі ринку "Галицьке перехрестя" майже заблокували вантажівки. Вантажоперевізники Львівщини вимагали від місцевої влади підтримки в час фінансової кризи.

За словами Сергія Чепурного, голови Асоціації вантажоперевізників Львівщини, цей  страйк є наслідком бездіяльності влади в умовах фінансової кризи. "Зараз вийшла постанова Кабміну про переведення  підприємців, які працюють на єдиному податку, на загальне оподаткування. А податкова адміністрація отримала негласну вказівку не видавати підприємцям, які займаються перевезеннями, свідоцтва платника єдиного податку, змушуючи їх переходити на загальні засади. Через це перевізники  не можуть відшкодувати ПДВ, відповідно, послуги українських перевізників стають дорожчими, ніж  послуги іноземних", - пояснив "Пошті" Сергій Чепурний.

Водночас переорієнтуватися повністю на внутрішній ринок підприємці не можуть, оскільки він не врегульований. Необхідно встановити мінімальний тариф на перевезення, подібно до роботи таксі.

- Зараз немає чіткої такси на перевезення  по Україні. Трапляється так, що підприємець, аби не гнати назад порожню фуру, бере замовлення, яке відшкодовує тільки вартість спаленого бензину. На цьому найбільше наживаються посередники, які  шукають вантаж, - додав він.

Серед інших вимог, які висувають вантажоперевізники, - спрощення для дрібних підприємців процедури отримання шенгенської візи. Та найбільшою проблемою є банківські кредити, які перевізники брали на купівлю вантажівок. За словами Сергія  Чепурного, зараз більшість перевізників опинилася у безвихідній ситуації, оскільки кількість замовлень зменшилась, як наслідок, виплачувати кредити стало нереально, а банки  відтерміновувати сплату за кредитом або відмовляються, або просять додаткову заставу. Власне тут втручання влади потрібне найбільше.

Наразі підприємці обмежилися одним днем страйку, однак, якщо з боку влади, як міської, так і обласної, не буде жодної реакції, страйк обіцяють зробити безстроковим і всеукраїнським. 

- Ми знову надішлемо свої вимоги в ЛОДА і ЛМР і дамо 5-7 днів на роздуми. Після чого знову розпочнемо страйк. Ми поставимо фури на всіх основних дорогах міста, тож рух буде суттєво ускладнено. Якщо влада не хоче, щоб повторилася  історія страйків вантажоперевізників у Європі, коли майже вся Європа опинилася без можливості перевозити ліки, продукти харчування та інші вантажі, їй доведеться прислухатись до нас, - підсумував Сергій Чепурний.

Водночас Тарас Федак, заступник голови ЛОДА, здивований  позицією страйкарів, ос­кільки жодних офіційних звернень від них не надходило: "Я знаю про страйк, але всі вимоги перевізників стосуються чинного всеукраїнського законодавства, на місцевому рівні ми нічого зробити не можемо. Ми навіть не можемо звернутись із пропозиціями до уряду, бо жодних офіційних вимог перевізники нам не надсилали!"

Представники інших по­дібних всеукраїнських асоціації теж не мають наміру підтримувати акції протесту своїх колег зі Львівщини, оскільки "возити і так нічого". 

- Проблема справді є, але це загальносвітова тенденція і вплинути на неї ні ми, ні влада не можемо. Просто через нестабільність і ріст курсу долара імпортери не мають грошей імпортувати продукцію, а отже, ми не маємо що перевозити. Зараз 50% наших вантажівок простоюють, деякі навіть не мають можливості повернутися з-за кордону, бо немає вантажів для перевезення. Однак звернення до влади нам тут не допоможуть, імпорту це не збільшить. Наразі нам залишається лише чекати і максимально використовувати внутрішній ринок, щоб принаймні не втратити позицій, які є, - сказав "Пошті"   В'ячеслав Клименко, прес-секретар Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5853 / 1.57MB / SQL:{query_count}