Майже рік у Львові працює туристична поліція, що подає допомогу гостям міста, моніторить стан туристичної інфраструктури і стихійної торгівлі, фіксує порушення правил паркування. Такий сектор контролю в середмісті – наразі пілотний проект.
Хоча слово “поліція” передбачає причетність до МВС, насправді до міліції стосунку не має: вона не арештовує і не штрафує, а свариться з горе-паркувальниками та пильнує, аби в центрі не смітили, лавок не ламали, вандалізмом не займалися.
За кордоном усе навпаки
За кордоном туристична поліція не новинка, однак там вона має більше повноважень і виконує інші обов’язки, ніж у Львові.
Так, у Єгипті в більшості спірних випадків туристичні полісмени намагаються стати на сторону гостей країни, але так буває не завжди. Відпочивальникам із інших держав необхідно знати тонкощі законодавства країни, особливості під час спілкування з поліцією. Це треба для одержання вчасної і достатньої допомоги.
Особливості роботи туристичної поліції – вирішити проблему мирно і швидко. До туристичної поліції, наприклад, у Таїланді можна звернутися, якщо сталася дорожньо-транспортна пригода, крадіжка, виникли суперечки чи проблеми в готелях, магазинах тощо.
Навіщо у Львові туристична поліція? Наші міліціонери не можуть собі ради з туристами дати, чи що?
У Туреччині туристична поліція – підрозділ загальної поліції; підкоряється як їй, так і міністерству культури й туризму. Поліцейські цього департаменту володіють кількома іноземними мовами, проте туристична поліція Туреччини не завжди стає на сторону відпочивальників. Навіть якщо ви стали жертвою якихось махінацій у готелі, ресторані чи кафе, найчастіше поліція стає на сторону власника закладу чи установи, інформує сайт travel.tochka.net.
У мерії “Пошті” розповіли, що львівська туристична поліція серед іноземних гостей досить популярна. Містяни ж про неї знають мало. “Туристична поліція? Вперше чую. А що вона робить?” – здивувався львів’янин Павло. “Навіщо у Львові туристична поліція? Наші міліціонери не можуть собі ради з туристами дати, чи що?” – запитує містянка Галина.
Насправді працівники сектору контролю підпорядковані департаменту містобудування Львівської міськради. Вони допомагають міліції, даівцям і райадміністраціям навести лад у середмісті Львова.
Tourist police: чим можу допомогти?
“Сектор контролю за історичною частиною міста створили торік у квітні. Назвали той проект “Туристична поліція”. Його мета – першочергова допомога туристам і жителям міста й нагляд за благоустроєм у центральній частині Львова.
Зокрема, йдеться про роботу з вуличними музикантами (виконком заборонив використовувати звукопідсилювальну апаратуру). Працівники сектору контролю проводять роз’яснювальну роботу з водіями, якщо ті неправильно припаркувалися, співпрацюють із евакуаційною комісію. У їхні обов’язки входить моніторинг наявності дозвільної документації в осіб, які ведуть пересувну торгівлю, нагляд за санітарним станом доріг і вулиць у місті, туристичною інформаційною інфраструктурою”, – розповіла “Пошті” Мар’яна Брич, прес-секретар КП “Адміністративно-технічне управління” Львівської міськради.
Новий головний міліціонер Львова Павло Гарасим зустрівся з представниками громадських формувань міста
Ідентифікувати працівників сектору контролю можна за написом на куртці Тourist help. “Їхнє головне завдання – інформувати і роз’яснювати. В інших країнах туристична поліція створена на базі поліцейських підрозділів. Ми ж, до прикладу, не набирали людей, які раніше працювали в МВС. Робили акцент на те, аби передусім людина володіла іноземною мовою, найголовніше – англійською. Є такі, що знають польську, німецьку. У секторі контролю працює 12 осіб позмінно кожного дня без вихідних. Туристична поліція – такий собі координаційний центр із роботи з усіма органами”, – додає Мар’яна Брич.
За словами співрозмовниці, в середньому щомісяця працівники туристичної поліції надають близько 500 консультацій іноземним і внутрішнім туристам, навіть львів’янам і жителям регіонів. Та коли чинять злочинні дії щодо туристів, працівники сектору контролю можуть підказати потерпілому, куди звернутися і як діяти.
Про безпеку містян і туристів у Львові
Війна в Україні неабияк впливає на туристичну привабливість Львова. Лише саме слово “війна” наганяє на людей страх.
Для туристів найважливішим критерієм під час вибору місця відпочинку є, звісно, безпека. Аби мандрівники почувалися захищенішими, управління туризму спільно з МВС, ДСНС та міським управлінням надзвичайних ситуацій із залученням експерта з питань тероризму проводило ознайомчі навчальні курси для персоналу закладів харчування “Дії в надзвичайних ситуаціях. Психологія тероризму”, а також розробило дорожні карти “Як діяти в надзвичайних ситуаціях”, “Запобігання можливого теракту”, “Ознаки наявності вибухових пристроїв”, “Як користуватися вогнегасником” тощо.
“За сьогоднішніх умов зрозуміло, що українці не мають змоги їхати відпочивати за кордон, тому люди для відпочинку обирають українські міста. Львів має що їм запропонувати. У нас змінилася структура гостей, проте їх кількість залишилася та ж, – зазначає “Пошті” директор департаменту “Адміністрація міського голови” та в.о. директора департаменту розвитку Львівської міськради Андрій Москаленко. – Нині робимо ставку на проведення конференцій, форумів, конгресів. Зрозуміло, що зараз ніхто не проводитиме масштабних відпочинково-розважальних фестивалів. Ставимо акцент на більш спокійні речі, до прикладу, “Ніч у Львові”. Туризм – сфера, що може бути гнучкою”.
Щомісяця працівники туристичної поліції надають майже 500 консультацій іноземцям, внутрішнім туристам і самим львів’янам
Стосовно безпеки у Львові, то про це дбають не лише правоохоронці, а й активні та небайдужі містяни. Цього тижня новий начальник Львівського міського управління міліції Павло Гарасим зустрівся з представниками громадських формувань міста. На зустрічі обговорювали подальшу співпрацю з правоохоронними органами.
Із офіційно зареєстрованих громадських формувань (а таких у Львові є 23) на запрошення відгукнулися представники таких: “Явір 2000”, “Правозахисник”, “Деос”, “Венбест”, “Захист Сихів”, “Народна самооборона”, “Самооборона Львівського Євромайдану”, “Афганська сотня”, ЛКП “Муніципальна дружина”, “Аутпост” і “Розвиток громади”.
“Окрім загальноорганізаційних питань, хочу наголосити на необхідності чіткого розподілу роботи за територіальністю, адже ефективність нашої співпраці напряму залежить від правильної організації спільних заходів. Отож доречно досконало знати специфіку території, на якій спільними зусиллями забезпечуватимемо громадський порядок!” – наголосив Павло Гарасим. Громадські активісти пообіцяли до кінця тижня надати свої пропозиції співпраці з правоохоронними органами, інформує прес-служба Львівського міського управління міліції.
Ми не набирали людей, які раніше працювали в МВС. Робили акцент на те, аби передусім людина володіла іноземною мовою, найголовніше – англійською. Є такі, що знають польську, німецьку
А за останні два дні в підрозділах органів внутрішніх справ Львова зареєстрували майже 70 злочинів, до прикладу, крадіжки особистого майна, шахрайства, також незаконне заволодіння автотранспортом, інформує прес-служба міської міліції. Та панікувати не варто, переконані львівські активісти, мовляв, “злочинність була завжди. Статистика з роками не дуже змінилася, навіть у такий складний час”.
“Варта 1” із допомогою небайдужих львів’ян намагається тримати в курсі подій, що відбуваються в місті. Просимо бути активними та надавати інформацію для того, щоби швидко реагувати і не давати змоги злочинцям уникнути покарання. Громада Львова не стоятиме збоку”, – йдеться в повідомленні спільноти “Варта 1”, оприлюдненому у Facebook.
Великий конференц-центр для Львова

Під час засідання сесії міськради цього тижня депутати погодили резервування ділянок на вул. Стрийській (кільцева дорога) для будівництва багатофункціонального комплексу. Йдеться про конференц-центр і виставковий зал, інформує прес-служба міськради.
Як зазначають у департаменті розвитку ЛМР, відсутність нового сучасного конференц-центру є одним із ключових недоліків міста в його конкурентоспроможності в сегменті ділової гостинності. Запланований строк будівництва – 18 місяців. Цей конференц-центр дасть змогу створити близько 3 000 нових робочих місць.
“Нині Львів має змогу приймати малі (менше 249 учасників) і середні (250 – 499 учасників) конференції. До цього часу в місті нема відповідно обладнаних приміщень та інфраструктури для проведення великих міжнародних конференцій (більше 1 000 учасників) на належному рівні. Цього року ми плануємо розробку техніко-економічного обґрунтування, а опісля будемо шукати інвестора для цього проекту”, – зазначає Ліна Остапчук, директор ЛКП “Агенція з підготовки подій” департаменту розвитку ЛМР.
Запланували, що конференц-центр, окрім численних національних конференцій, зможе приймати орієнтовно 35 міжнародних конференцій у рік, що дасть майже 27 000 додаткових ділових туристів щороку.