Основні напрями конкурсу: культура, туризм, розвиток громадянського суспільства, соцзахист, робота з молоддю та сім’ями, фізична культура та спорт. Фінансування конкурсу: мінімальний розмір гранту – 5 тис. грн, максимальний розмір гранту – 50 тис. грн, рекомендований розмір гранту – до 20 тис. грн, інформує
lvivrada.gov.ua.
“Конкурс соціально-культурних проектів у Львівській міськраді проводиться з 2007-го і є успішним прикладом співпраці громадських організацій та Львівської міськради. Щороку кілька десятків громадських організацій отримують фінансову підтримку на реалізацію соціально-культурних проектів на конкурсній основі.
За період 2007 – 2014 років на конкурс подали 1031 проектну пропозицію, з них підтримані 339, тобто майже кожен третій проект, – зазначає начальник відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради” Орест Файфурка. – У середньому на конкурс подається 130 заявок, із яких підтримують приблизно 40. Торік подали 71 заявку, а фінансування отримали 24 проекти”.
Зі слів Ореста Файфурки, для міської влади конкурс соціально-культурних проектів – інструмент вирішення проблем громади, нестандартність підходів і залучення додаткових ресурсів, спрямованих на розвиток громади.
“Для громадських організацій це змога отримати фінансування їхніх ідей і підтримку міської ради загалом. Особливістю конкурсу є те, що проекти громадських організацій, очікувана сума до фінансування яких становить понад 20 тисяч гривень, представляються громадськими організаціями безпосередньо на засіданні конкурсної комісії”, – каже він.
Управління “Секретаріат ради” оприлюднило свої рекомендації щодо тематики соціально-культурних проектів на 2015 рік за напрямом “Розвиток громадського суспільства”: підтримка та розвиток волонтерських ініціатив у місті Львові, зокрема, на потреби АТО; підтримка та супровід реалізації локальних ініціатив мікрогромад міста (будинкові, вуличні та квартальні ініціативні групи); сприяння залученню громадян до участі в місцевому самоврядуванні; сприяння відкритості і прозорості в діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на території Львова, удосконалення якості надання адміністративних послуг; моніторинг проблем громади міста і підготовка пропозицій щодо їх нормативного врегулювання; висвітлення та популяризація діяльності громадських організацій та ініціатив міста.