Святкував? Напідпитку за кермо – не сідай!

На Львівщині до 24 лютого інспектори ДАІ проводять профілактичний захід “Нетверезий водій”

фото: архів
Сідаючи за кермо автомобіля в нетверезому стані, дехто навіть не замислюється – небезпека близько! Адже “залізний кінь” вимагає особливої пильності та розважливості, що цілком не сумісне з випитою чаркою! 
Відтак постраждати може не тільки сам водій автівки, а й той, хто проїжджатиме чи проходитиме поруч. Адже, як то кажуть, дорога помилок не вибачає. І про це свідчить сама статистика. Торік у Львові та області з вини таких горе-водіїв трапилась 161 дорожньо-транспортна пригода, відтак 24 людини загинуло, а 239 отримали тілесні ушкодження різного ступеня важкості. 
Тож, аби зменшити кількість ДТП за участі нетверезих водіїв та відучити львів’ян сідати за кермо напідпитку, на Львівщині з 12 до 24 лютого проводять комплекс профілактичних заходів під назвою “Нетверезий водій”. Зокрема, на вулицях міста та аварійно-небезпечних перехрестях посилено працюють патрульні екіпажі ДАІ.

Штрафи, на жаль, не лякають!

Зокрема, у період із 12 до 15 лютого працівники Державтоінспекції Львова вже зловили близько півсотні п’яних кермувальників. Кожен із затриманих вже традиційно мав свої “відмазки”, мовляв, чи то син народився, чи то отримав підвищення на роботі. Обидві новини – без сумніву приємні, втім, чи варто заради цього ризикувати життям?! 
“З вини п’яних водіїв трапляється надто багато аварій, частина з яких закінчується фатально. А все тому, що люди забувають про небезпеку, яку несе некерований автомобіль. Наразі працівники ДАІ посилено вистежують таких порушників. Сподіваємося, це дасть свій результат”, – зазначила у розмові з “Поштою” старший інспектор УДАІ у Львівській області Галина Лемішко.
З її слів, в Україні збільшили і штрафні санкції за водіння в нетверезому стані. Скажімо, тепер штрафи складають від 3400 до 5950 грн. Також порушника суд може покарати адміністративним арештом від семи до десяти діб, або ж позбавити права керувати автомобілем на термін від одного до двох років. Якщо ситуація повторюється, і водій продовжує їздити напідпитку – санкції ще більші. Можуть навіть вилучити транспортний засіб. І правильно зроблять!
Нині штраф за водіння в нетверезому стані – від 3400 до 5950 грн
Зазвичай чимала частина шоферів “під градусом” часто-густо уникає покарання. І, щонайгірше, надалі продовжує загрожувати життю і собі, і іншим водіям, і перехожим. “Інспектори Державтоінспекції лише складають протокол і скеровують його до суду. А представники Феміди вже вирішують: винен водій чи ні, і на які штрафні заслуговує”, – каже Галина Лемішко. 
Для того, аби уникнути неприємностей на дорогах, речниця ДАІ Львівщини радить повсякчас адекватно підходити до водіння транспорту. Мовляв, якщо випив, то не пхайся сідати за кермо, адже хтозна-які можуть бути наслідки.
“Перш за все, кожен водій повинен бути свідомим, що він і тільки він несе відповідальність за себе і свою машину. І якщо трапиться біда – відповідати доведеться тільки йому, у ще гіршій ситуації – його родині”, – резюмує Галина Лемішко. 

П’яні водії ще й дебоширять

Частенько нетверезі водії полюбляють всякими способами доводити свої права, себто “випив зовсім трохи – навіть у голові не покрутилось”. Насправді ж ледве тримаються на ногах.
“Відомо, що людина напідпитку – не завжди адекватна, а тому часто починає доводити, що цілком твереза. Буває, видумують такі цікаві історії! А якщо працівники ДАІ не вірять їм, то починають лаятись і провокувати бійку.  Наступного ж дня подають скарги в прокуратуру”, – розповіла “Пошті” старший інспектор ДАІ Львова Людмила Ліб.
Богдан Шкарада, екс-начальник міліції Львівщини
Зазвичай за кермо в нетверезому стані сідають ті, хто впевнений на всі сто – якщо їх зловлять, нічого не буде. Дуже часто так думають “статусні” люди або ж так звані мажори – діти олігархів.

Тут діє зазвичай “телефонне” право: п’яний жене як навіжений, його зупиняють працівники ДАІ, тоді водій одразу дзвонить до впливового брата, друга чи батька, передає слухавку інспектору і останній не те, що не складає протокол, а ще й пильнує горе-водія, поки не приїдуть впливові родичі…

На жаль. Буває й таке, що і дзвонити нікому не потрібно, бо сам водій – поважна людина… А сів за кермо п’яний до нестями! Ганьба!

Так і живемо: де не кинься – корупція! А все тому, що в нас нема жорстких санкцій, як за кордоном. Там машину можуть забрати назавжди і позбавити права водити автомобіль на 10 років! Тому наші водії, коли перетинають кордон європейської країни, одразу починають дотримуватись усіх правил – бояться однозначно. Адже там ні гроші, ні впливові родичі не допоможуть.

Хочеться сподіватися, що останні події в країні щось таки змінять, адже не просто так пожертвували життям стільки вояків. Тому, українці, сідайте, будь ласка, тверезими за кермо!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.7436 / 1.58MB / SQL:{query_count}