Вшанування пам’яті Героїв: Львів у пошуках ідеї

У Палаці мистецтв представили 12 ідей вшанування Небесної cотні

Ярик Гордієнко – Пам’ятник у вигляді щита із 100 хрестів та шин із касками під ним
Наразі є всього лиш 12 пропозицій стосовно того, як можна вшанувати пам’ять Небесної cотні у Львові.
Серед них чимало наївних, простих та все ж оригінальних ідей. Хтось пропонує висадити квітами символ, хтось – облаштувати озеро, парк, хтось пропонує збудувати міст чи облаштувати громадський простір, хтось написав вірш, хтось намалював пам’ятник – ідеї різні, та все ж організатори певні, цього недостатньо. 
Ще з весни минулого року у Львові роздумують над тим, як віддати шану загиблим Героям Небесної сотні. Восени створили оргкомітет, оголосили конкурс. Наразі громадськість у пошуках ідеї. 
Начальник відділу ху­дожньо-архітектурного оформлення міста Віктор Пецух розповів, що конкурс проводитимуть у два етапи. Наразі ж триває перший – відбір ідей. “Перший етап – відбір ідей. Ми свідомо не зупинялися конкретно на пам’ятнику чи на конкретному місці. Якщо громада зійдеться на тому, що це має бути саме пам’ятник, значить, буде оголошено архітектурний конкурс на якийсь конкретний варіант”, – каже Віктор Пецух.
Віра Савченко – Пішохідний міст “Небесна Сотня” (вул. М. Кривоноса) (зображення: прес-служба ЛМР)
Він дивується низькій активності людей, адже конкурс триває з осені, а нині ж маємо всього лиш 12, так би мовити, висловлених ідей. Це є досить мало з огляду й на те, що конкурс міжнародний. Роботи експонують у Палаці мистецтв. Члени оргкомітету розповідають, що спершу навіть вагались, чи виставляти ці ідеї на всезагальний огляд, адже вони наразі такі різні, деякі досить наївні, а деякі не до кінця зрозумілі… 
Мирослав Дедишин – Ангел революції, пам’ятник 
Та все ж вирішили, що показати їх громадськості потрібно, адже вони можуть інспірувати. А раптом після перегляду цих ідей у когось зародиться геніальна думка, бачення пам’ятника нашим Героям… 
“Тут, (у Палаці мистецтв, на 2 поверсі, де триває виставка) є стіна, на якій кожен, хто огляне ці ідеї, і якщо раптом комусь зблисне якась думка, може написати її, висловити своє бачення.  Так можна “включитися” в цю дискусію про те, чим є національна пам’ять, чим є пам’ятник, яким він має бути, яку функцію має виконувати, як він має промовляти до людей, – розповідає Ірина Магдиш, начальник управління культури міськради. –
Ця виставка має спонукати до великої, широкої суспільної дискусії, роздумів про те, чим є національна пам’ять, чим є пам’ятники, якими вони повинні бути у Львові. Також треба пам’ятати, що ми все ще в цих подіях, ми ще не вийшли з них. Нам ще треба трошки дистанції, трохи рефлексії. Тому ці 12 ідей – це перші кроки у розмірковуванні над тим, чим є пам’ятник, чим є пам’ять”. 
Представлення ідей триватиме до 20 лютого у Палаці мистецтв. Пропозиції можна приносити у міську раду або надсилати електрон­ним листом на офіційній сторінці ЛМР, city-adm.lviv.ua.

Довідка. Заохочуються ідеї та концепції у різноманітних формах і виявах: простір, події, інституції, об’єкти, зокрема ландшафтні, монументальні, містобудівні тощо. 
Усі надіслані ідеї будуть оприлюднені на сайті міськради і виставлені для громадського огляду в одному із виставкових залів Львова. Вони будуть запропоновані експертам і громадськості  для обговорення і подання рекомендацій щодо подальшої реалізації.
Форма подання. Дві сторінки формату А4, що можуть містити:
– тек­стовий опис ідеї/концепції,
– текстово-графічне представлення ідеї/концепції.
Обов’язковим додатком є контактна інформація автора.
Способи подачі:– на електронну пошту оргкомітету – lvivns@gmail.com
– на поштову адресу: 79008, Львів, пл. Ринок, 1 (з приміткою “Каб. 447. Відбір”),
– подати до кабінету 447 за адресою: Львів, пл. Ринок, 1.
Орест Скоп, член Львівської обласної організації Національної спілки художників України
Потрібно провести більш широку агітаційну роботу, треба продовжити конкурс, бо наразі рішення немає.

Моя думка така, що можливо доречно було б робити якийсь один об’єкт чи пам’ятник для Героїв, бо зараз, бачте, скільки людей гине в АТО. У Львові каменів наставили, а пам’ятників нема. Тож можна зробити щось таке, що об’єднувало б, я так це бачу.

Дай Бог, щоб тільки мир настав! Думаю, потрібен був би ще час, щоб ми це все переосмислили, бо ми можливо й усвідомлюємо, що відбувається, але, можливо, потрібен час на глибоке усвідомлення. Громада вирішує це питання, раз конкурс оголошено, то хай буде.

Зрештою, конкурс може тривати й кілька років. Немає рішення серед цих ідей, буде серед інших. Дай Бог.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5204 / 1.58MB / SQL:{query_count}