У пошуках праці

На Львівщині офіційно 43 тисячі безробітних. Натомість є понад дві тисячі вакансій, серед яких - охоронці, офіціанти та продавці

На Львівщині офіційно 43 тисячі безробітних. Натомість є понад дві тисячі вакансій, серед яких - охоронці, офіціанти та продавці

robota.jpg

У Львівській області наразі немає катастрофічної та критичної ситуації з безробіттям на кшталт тієї, що склалася сьогодні на теренах Східної Ук­раїни, де зупинилися під­приємства металургійної та хімічної промисловості і люди залишилися без роботи.

Як зазначив "Пошті" перший заступник директора Львівсь­кого обласного центру зайнятості Василь Бортник, навпаки, на ринку праці Львівщини сьогодні є понад дві тисячі вакансій, які пропонують під­приємства, установи та організації регіону. За оперативними даними Львівського обласного центру зайнятості (станом на 13 січня), нині на ринку праці ре­гіону найпотрібніші електромонтери, швачки, касири торговельних залів, кухарі, електрогазозварники, виконроби, охоронці, офіціанти, інженери-програмісти, продавці продовольчих та непродовольчих товарів.

У центрі зайнятості з листопада запроваджено щоденний моніторинг ринку праці області. Так, за 12 днів січня кількість шукачів роботи  в регіоні зросла на 596 осіб. Загалом зараз на теренах області зареєстровано 43 тисячі безробітних. Як каже В. Бортник, це на 10 тисяч більше, ніж торік (на 1 січня 2008 р. їх було 33 тисячі осіб). Співрозмовник додає, що різко побільшало безробітних в області саме наприкінці 2008 року - далася взнаки економічна криза. Масові звільнення в регіоні почалися у листопаді.

Нині у Львівській області на одне робоче місце претендує 21 особа. Найважче  працевлаштуватися мешканцям Сколівщини та м. Новий Розділ (там 200 претендентів на одне вільне місце праці), інформує сайт обласного центру зайнятості. Найбільший вибір роботи мають львів'яни (три особи - на одну вакансію)

На запитання "Пошти", хто найбільше постраждав на Львів­щині через звільнення, В. Борт­ник відповів: "Насамперед особи, які мали низький рівень кваліфікації, чи, скажімо, під­собні робітники. Висококваліфікованих працівників із вищою освітою масові звіль­нення наразі не торкнулися".

Звертаються до центрів зайнятості у пошуку роботи й працівники банків. Щоправда, наразі у регіоні це поодинокі випадки. Роботу шукають зазвичай молоді екс-банківські працівники. Є також звернення і від колишніх працівників Львівської міської ради, але вони поодинокі. Апелюють за допомогою у пошуку роботи й кваліфіковані фахівці будівельної галузі. "Свого часу як у Львові, так і в Києві, був справжній будівельний бум, тоді був попит на робітників. Сьогодні, на жаль, ці люди залишилися без роботи, бо будів­ництво майже зупинилося. Повернулися мешканці нашого регіону і зі столиці, бо й там перестали будувати", - каже перший заступник директора обласного центру зайнятості.

Міністр праці і соціальної політики України Людмила Денисова прогнозує, що рівень безробіття у 2009 році досягне 9%, очікується, що до служби зайнятості звернеться від 2,9 до 3,2 млн осіб. Загалом криза сильно вплине на Луганську, Донецьку, Харківську, Дніпропетровську та Запорізьку області. Урядовці ж чекають піку звернень безробітних у центри зайнятості з лютого по квітень.

Чи не найбільше поповнився ринок робочою силою за перші дні січня у Жидачівському, Золочівському, Самбірському, Сокальському, Яворівському та Радехівському районах. Як інформує відділ організації та взаємодії з соці­альними партнерами і громадськістю обласного центру зайнятості, місце праці шукають колишні працівники ВАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар", Жидачівського ТзОВ "ГАЛПАК", ТзОВ "Золочівагро", ТзОВ "Радехів-цукор", Самбірського ТзОВ "Гуцулка", Стрийського ДП "Екран-ВК" ТзОВ "Екран".

Завдяки зусиллям фахівців центрів зайнятості, у перші дні 2009 року вдалося посприяти у працевлаштуванні 541 мешканцю Львівщини. За скеруванням служби 24 особи отримали роботу після здобуття актуального на ринку праці фаху. Зокрема, пощастило продавцям продовольчих та непродовольчих товарів, кухарям, водіям, швачкам, бухгалтерам та менеджерам зі збуту.

Жителям Львова та області, які залишилися без роботи, Василь Бортник насамперед радить  не грюкати дверима і погоджуватися на будь-яку тимчасову роботу. Принаймні матимете хоча б якісь гроші, аніж нічого. Ще одна слушна порада: якщо ви працюєте, але вам натякають, що невдовзі можете опинитися на вулиці, то у жодному разі не йдіть на поступки керівництву - не пишіть заяву на звільнення за власним бажанням! Окрім цього, про звільнення вас би мали попередити завчасно - за два місяці. Якщо ви таки залишилися без роботи, ставайте на облік у центр зайнятості. Не знайдете роботу через цю службу - без грошей не залишитеся принаймні ще впродовж року. Врешті, попри все, не опускайте рук, адже, хто шукає, той завжди знаходить.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4788 / 1.58MB / SQL:{query_count}