Зима цього року видалася морозною і сніжною. Погляньте з вікна своєї квартири на дахи навколишніх будинків - на них повно снігу, який ніхто не прибирає. І чим це загрожує з настанням потепління, не важко здогадатися: над тротуарами нависнуть бурульки. Про те, наскільки небезпечно ходити під такою льодяною загрозою, знає, мабуть, кожен. Бо навіть маленька бурулька, яка падає з великої висоти, може накоїти непоправного лиха. У Львові був випадок, коли у центрі міста, неподалік оперного театру, на голову маленької дівчинки впала бурулька, яка проламала дитині череп. Вона перенесла важку операцію, довго не могла оговтатися, не ходила до школи, вчителі займалися з нею вдома.
Юристи твердять, що на ЛКП, на території якого перехожий отримав травму, можна подавати до суду. Але, щоб відвойовувати свої права у судах, як здогадуєтеся, треба мати неабияке здоров'я. І якщо припустити, що таки вдасться через суд добитися відшкодування матеріальних та моральних збитків, чи допоможе це повернути втрачене здоров'я. Тож, звісно, краще запобігти нещасним випадкам. І це повинні робити відповідні комунальні служби.
У Києві на початку цього року з'явилася нова посада - інспектор з бурульок. Як повідомив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, у столиці для безпеки жителів створено спеціальну інспекцію, яка контролюватиме процес знімання бурульок з дахів будівель. Спеціально створені бригади почали працювати вже з цього понеділка. Працівники бригад обстежуватимуть об'єкти житлово-комунального господарства і даватимуть приписи. А збивати бурульки будуть ЖЕКи, які мають для такої роботи утворити власні бригади.
Погода - пані примхлива: нині капає з даху, а завтра мороз може щіпати за щоки. І бурульки можуть з'явитися на дахах будинків буквально за одну ніч. А що робить влада Львова для безпеки своїх громадян? З цим запитанням "Пошта" звернулася до директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Юрія Гольця. Як повідомив Юрій Богданович, питання бурульок у Львові доведено до автоматизму.
Головні інженери ЛКП постійно контролюють це питання. Майстри ЛКП щодня оглядають об'єкти житлово-комунального господарства на предмет виявлення бурульок. Юрій Голець сказав, що у зв'язку з потеплінням він особисто ще раз нагадає працівникам ЛКП про це, аби посилили контроль за льодяною небезпекою, яка може загрожувати львів'янам та гостям міста.