Чи безпечно нині у Львові?!

Міліція міста й області працює інтенсивніше, аби вберегти нас від диверсантів і терористів. У школах та дитсадках посилили заходи безпеки

фото: Андрій Польовий
Неспокій у країні щодня набирає сили і шириться. Агресор на сході все частіше атакує мирних громадян, обстрілює житлові райони. Тому навіть у далекому від російського кордону Львові безпека населення може бути під загрозою. 
Аби тримати ситуацію під контролем, минулого тижня в Кабміні під час селекторної наради з губернаторами голова МВС Арсен Аваков дав розпорядження головам ОДА спільно з керівниками обласних правоохоронних органів визначити перелік стратегічно важливих об’єктів інфраструктури й забезпечити їх охорону.
“Враховуючи високий ризик терористичної погрози в рамках агресії, яку маємо з боку Росії, ми повинні перевести режим спостереження та ретельного документування в режим превентивного удару”, – зазначив Арсен Аваков. Він також звернувся до людей із проханням, аби ті повідомляли на гарячі лінії про підозрілі предмети чи ситуації. Він зазначив, що нині до міліції часто надходять такі повідомлення. Правоохоронці їх перевіряють.

Не панікуймо і будьмо уважними! 

Своєю чергою правоохоронці Львівщини закликають краян не панікувати, адже пильно стежать за їх безпекою.
У міліції запевняють: “вживають усіх необхідних заходів, аби унеможливити скоєння будь-яких злочинів із використанням зброї та вибухівки, а також інших провокативних дій, що можуть дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію міста й області”, – інформує прес-служба міліції Львівщини.
Тож із 25 січня до “особливого розпорядження” особовий склад міліції Львова та Львівщини переведений у посилений режим несення служби. Особливу увагу право­охоронці приділяють охороні об’єктів життєзабезпечення населених пунктів, зокрема, нафто-, газо- та водопроводів, електростанцій, об’єктів транспортної інфраструктури, а також адміністративних приміщень органів державної влади, місцевого самоврядування та місць значного скупчення людей. Загалом під охорону взяли 66 об’єктів.
“Збільшена кількість патрульних нарядів. Зараз для охорони громадського порядку краю щодня задіяні майже 900 правоохоронців. Раніше у Львові та області патрулювали близько 400 міліціонерів”, – розповів заступник начальника управління громадської безпеки ГУ МВСУ у Львівській області міліції Віктор Катерина.
Якщо на дверях або вікнах є дріт, нитки, шнури чи важелі – це ще одна ознака можливої наявності вибухового пристрою
Як розповів “Пошті” начальник міліції Львова Сергій Зюбаненко, щодня місто патрулюють майже 200 правоохоронців. Інколи міліція Львова співпрацює з громадськими активістами, проте зараз така взаємодія пішла на спад і за спокоєм у місті стежать здебільшого міліціонери. “Раніше щодня в кожному районі, окрім піших патрулів, виїздила одна патрульна машина. Зараз їх більше – загалом щодня 15”, — каже Сергій Зюбаненко.
Захищені і під’їзди до меж Львівської області і Львова. Там поставили 11 стаціонарних постів, на яких працівники міліції наглядають за дорожнім рухом, а також виявляють фaкти нeзaкoннoгo перевезення зброї, боєприпасів, вибухівки й інших небезпечних речовин і предметів.
Тож міліціонери закликають усіх, хто виявив предмет, який тривалий час перебуває в людному місці без нагляду, особливо якщо до нього приєднані нехарактерні деталі, негайно телефонувати на 102 і в жодному разі не намагатися перенести знахідку чи самостійно її розібрати.
Якщо на дверях або вік­нах є дріт, нитки, шнури чи важелі – це ще одна ознака можливої наявності вибухового пристрою. Крім того, правоохоронці просять перевізників бути пильними, приглядатися до пасажирів із підозрілими сумками. 

Хто до нас їде і що везе

Як розповів “Пошті” начальник УМВСУ на Львівській залізниці Володимир Дитюк, транспортна міліція працювала в посиленому режимі ще до розпорядження міністра Арсена Авакова.
“Після вказівки міністра ми ще раз переглянули наряди, збільшили їх удвічі. Тепер щодня на головному вокзалі станції Львів є близько 30 міліціонерів, а частина правоохоронців працює в цивільному одязі. Також ми посилили нагляд за важливими об’єктами, зокрема, мостами і тунелями”, – каже Володимир Дитюк.
З його слів, останнім часом міліціонери вилучали в людей на вокзалі здебільшого холодну зброю, штик-ножі. Були й поодинокі випадки вилучення патронів. Вибухівки до Львова не везли. “За останній тиждень затримали п’ятьох осіб, які перебували в розшуку. Їх шукали здебільшого за крадіжки. Росіян серед них не було, лише українці. У вівторок затримали людину, в якої була відмітка в паспорті, що її в’їзд в Україну небажаний. Тепер нею займається СБУ та Міграційна служба України”, – каже співрозмовник. 
Зі слів міліціонера, на щастя, за останній місяць не було повідомлень про замінування вокзалу, а от за 2014-ий їх було понад 30. “Ми створили свій підрозділ, який будемо комплектувати кінологами. Нині для пошуку вибухівки використовуватимемо собак головного управління міліції та Прикордонної служби України”, – зазначає Володимир Дитюк.
Щодня місто патрулюють майже 200 міліціонерів
Міліціянти просять людей приглядатися до підо­зрілих осіб, які мають зі собою великі сумки чи речові мішки, до речей, які залишають на вокзалі без нагляду надовго. Також нині у Львові й області бувають випадки, коли невідомі фотографують об’єкти інфраструктури. Це викликає підозру. Якщо ви таких помітили, негайно повідомте будь-якого міліціонера чи працівника залізниці. 
“Часто отримуємо від людей повідомлення про чиюсь підозрілу поведінку. Навіть якщо вони не підтвердяться, зайвий раз перевірити не зашкодить. Здебільшого інформують про людей, які перебувають на коліях, куди доступ обмежений. Тому будь-яка поява особи, що не працює на залізниці, викликає підо­зру”, – каже міліціонер.
Проте такі повідомлення надходять і з поїздів, що їдуть до Львова. Люди розповідають провідникам про осіб, які поводяться неадекватно, а ті вже інформують начальника поїзда. Якщо є наряд міліції в потязі – реагує, як ні – міліція “зустрічає” підозрілих на найближчій зупинці.

У школах посилили охорону

У такий неспокійний час найбільше хвилювання викликає безпека дітей, адже вони самі не можуть себе захистити, не завжди вміють правильно діяти в небезпечних ситуаціях. 
Нагадаємо, як писала “Пошта”, Міносвіти і науки України доручило своїм департаментам посилити заходи безпеки під час навчально-виховного процесу. Відповідний наказ підписав міністр освіти Сергій Квіт. Тож у дитсадках, школах і вишах має бути проведений комплекс заходів із організації та забезпечення збереження життя і здоров’я як вихованців, так і педагогів.

Довідка
Чергова частина ГУ МВСУ у Львівській області: (032) 258-60-02. Чергова частина управління міліції Львова: 258-63-00.
Чергові частини райвідділів: 
Галицького: 261-40-66; Личаківського: 276-24-00; Залізничного: 258-69-00; Сихівського: 221-56-40; Франківського: 238-95-51; Шевченківського: 258-67-19.
Чергова частина УДАІ у Львівській області: 264-69-41. Чергова частина ДАІ міста Львова: 238-40-27.
Спеціальна гаряча лінія УСБУ у Львівській області: 298-66-22. Сюди громадяни можуть оперативно повідомити про всі надзвичайні ситуації, непередбачувані чи небезпечні події, факти порушень законодавства й отримати необхідну допомогу.
Навчальні заклади повинні проводити постійну роз’яснювальну роботу з вихованцями, учнями, студентами, викладачами та батьками за участі “надзвичайників”, міліціонерів, учасників бойових дій у зоні АТО, волонтерів щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів.
Серед учнів, студентів і педагогів планують розповсюдити пам’ятки про правила поводження з виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, зокрема, замаскованими під них речами.
Тож цього тижня міське управління освіти видало наказ “Про посилення заходів безпеки в навчальних закладах Львова”. “Охорона навчальних закладів у нічний час здійснюється штатними сторожами, а доступ сторонніх людей у навчальні заклади міста, особливо до приміщень, де перебувають діти, був обмежений ще з 1 вересня 2014-го”, – інформує прес-служба Львівської міськради.
На Львівщині міліціянти посилили нагляд за важливими об’єктами, зокрема, мостами і тунелями
Вплинула на прийняття рішення міськради й ситуація, що сталася нещодавно в 91-ій школі Львова. Як писала “Пошта”, 25 січня до школи №91 підійшли четверо чоловіків у камуфляжі, які, назвавшись працівниками міліції, попросили сторожа відчинити двері та впустити їх у приміщення школи для огляду. У відповідь на прохання сторож сказав, що спершу зобов’язаний зателефонувати директорові школи. Почувши це, чоловіки відразу пішли. 
Директор школи зателефонувала в міліцію. Там повідомили, що своїх співробітників вони не скеровували і жодне місцеве громадське формування також не ставило таких завдань своїм активістам. Про це на сторінці у Faceboоk повідомила спільнота Varta-1. Там пишуть, що схожі випадки бували і в кількох інших школах. 
Згодом, коли ситуація набула розголосу, у Шевченківському райвідділі міліції Львова повідомили, що 25 січня ввечері у школу №91 приходили не диверсанти чи провокатори, а таки правоохоронці, які патрулювали район, інформують “Головні новини Львова”.
“Це були міліціонери, які несли службу на патрулюванні, адже школа №91 прилегла до їхнього маршруту. До них підійшла невідома людина і сказала, що біля школи збираються підозрілі особи”, – розповів в.о. начальника Шевченківського райвідділу міліції Тарас Дзюнька
За його словами, працівники міліції підійшли до школи, але нікого біля неї не виявили. “Вони постукали, спитали. Сторож відповів, що нікого нема, все нормально. Тоді працівники міліції пішли”, – додав правоохоронець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4239 / 1.64MB / SQL:{query_count}