Як львів’яни світло економлять

“Пошта” дізнавалася, чи раціонально містяни використовують електроенергію та чому стали заощаджувати

Важко уявити сучасне життя без електроенергії! У кожній квартирі є чимало побутових приладів: мікрохвильові печі, чайники, праски, телевізори, мультиварки, фени тощо. Щороку електроенергія дорожчає, тож люди почали думати про економію. 
Грудень 2014-го містянам запам’ятався добряче – у Львові періодично припиняли електропостачання, а точних графіків так і не було. 
Звісно, це сильно обурювало людей, бо ніхто не знав, коли і на скільки зникне світло. Жителі нарікали, що через хаотичні припинення електропостачання техніка може згоріти…

Заощаджувати неважко, було би бажання

“Мешкаю у трикімнатній квартирі. Лише за електроенергію раніше платила до двохсот гривень. Порадилися з сім’єю, відтак вирішили, що треба економити. Тим паче, що така ситуація в країні. Гріх бути байдужим! Кожен може внести свою лепту”, – розповідає “Пош­ті” львів’янка Оксана
Зі слів співрозмовниці, вимикати один за одним світло в кімнатах, готувати на маленькому вогні (мова про електроплиту) – не вихід. Такі заходи не приносять відчутної економії. Аби вирішити проблему, потрібно скласти конкретний план стосовно експлуатації тієї чи іншої техніки та запастися терпінням. Результат  не забариться. 
“Раніше пральна машина в нас працювала через день. Тепер частково перемо вручну. Про мікрохвильову піч також забули. До того ж розігрівати їжу в ній не зов­сім корисно. На кухні тепер освічуємо лише поверхню, на якій готуємо. Така економія з часом дала результат. Зокрема, за останній місяць нам нарахували 140 гривень. Це все ж менше, тому  будемо економити й далі”, – резюмує Оксана. 
Також співрозмовниця каже, що заощаджувати можна і на звичайному прасуванні одягу чи постільної білизни. Для цього пані Оксана радить не пересушувати їх і навіть додатково зволожувати – тоді на прасування доведеться витрачати втричі менше часу, зусиль та електроенергії.
Найбільше споживають електроенергії пральні та посудомийні машини, електрочайники та мікрохвильові печі
Така ж ситуація майже з усіма приладами: кожну техніку можна використовувати економно, варто лише знати як. “Нещодавно вичитала, що накип у електрочайнику змушує його довше гріти воду. Тому перед тим, як залити рідину в чайник, ретельно його чищу. Я взяла собі за звичку кип’ятити води рівно стільки, скільки мені треба. Крім цього, майже після кожного прибирання чищу мішок пилососа – тоді він швидше вбирає пил. Це  допомагає не витрачати електроенергію без потреби”, – каже львів’янка Оксана. 
Аби менше платити за “накручені” кіловати, містяни облаштовують помешкання датчиками руху, які, виявивши об’єкт, автоматично вмикають світло. Коли людина відлучається, світло вимикається, тому енергія не використовується даремно.
“Такий спосіб заощадження відкрив для себе ще три роки тому, коли ремонтував помешкання. Ми датчик встановили на сходах. Можу сказати, що це не тільки економно, а й зручно. Мої діти самостійно вимикати світло лінуються. Та й сам часто забуваю…” – розповідає “Пошті” львів’янин Андрій
Зі слів співрозмовника, така автоматика особливо до вподоби малюкам, які впевнені, що це не датчики, а справжнісінькі “чари-бари”. Тож це додатковий спосіб повеселити дітвору. Тепер пан Андрій планує встановити такий датчик і на сходовому майданчику. Каже, це дасть змогу вночі не “переводити” світла та не витрачати зайвих коштів на купівлю ламп.

Дві ковдри замість калорифера

Задля економії львів’яни обділяють себе й теплом, мовляв, дешевше померзнути. Проте такий вид заощадження не завжди корисний, адже підвищує ризик застудитися. Тоді зекономлені кошти доведеться залишити в аптеці. Втім реалії сьогодення часто не залишають вибору пересічним львів’янам...
“У квартирі взимку зазвичай дуже холодно, однак дозволити собі гріти помешкання навіть калорифером  не можу: пенсія занадто низька, а “комунальні” занадто великі. Тому вже звик спати у светрах під двома ковдрами. Нашим воякам у зоні АТО зараз не тепліше, тому мені нарікати нема на що. Головне – не захворіти, бо з такою температурою у квартирі важко буде підвестися”, – бідкається львів’янин Петро.
Один зі способів заощадження електроенергії – заміна звичайних жарівок на люмінесцентні чи світлодіодні лампи
Довелося задуматися про економію і львів’янам, помешкання яких облаштовані електричними котлами для автономного опалення. Хоча такий спосіб підігріву оселі зручний, бо температуру квартири можна регулювати на свій смак, він  доволі затратний і для так майже порожніх гаманців жителів Львова й області. 
Навіть електрики кажуть, що “електрокотли – одні з найбільших споживачів електроенергії”. Хоч-не-хоч, а  економити потрібно.

А що радять електрики?

Ще одним способом заощадження електроенергії, зі слів фахівців, є заміна звичайних жарівок на люмінесцентні чи світлодіодні лампи. Хоча вартість їх вища, ніж звичайних, служать вони знач­но довше. 
“Купівля економних ламп – перший крок до відчутно нижчої плати за електроенергію: що люмінесцентні, що світлодіодні  дають більший світловий потік. Термін служіння енергозберігальних ламп значно довший, ніж звичайних жарівок. Безумовно, це дозволяє зекономити кошти”, – повідомляє “Пошті” електрик Михайло
Спочатку співрозмовник рекомендує придбати одну-дві лампи на пробу. Якщо задовольнить якість освітлення – купуйте більше. Втім електрики одразу застерігають: виробник на такі лампи дає гарантію до п’яти років, проте в наших домівках напруга зазвичай не є стабільною, тож служитимуть вони значно менше. 
“У мене майже в усіх кімнатах стоять люмінесцентні лампи. Я задоволений, бо за чотири роки замінив лише одну. Єдиний недолік:  коли вони вийшли з ладу, стикнувся з проблемою їх подальшої долі. Прочитав у інструкції застереження, що люмінесцентні лампи в жодному разі не можна викидати, оскільки вони належать до категорії небезпечних відходів. Знайомий електрик порадив віднести їх у магазин, який торгує електричними приладами, мовляв, вони там зобов'язані приймати назад відпрацьовані енергозберігальні лампи. Така тяганина з утилізацією цих освітлювальних приладів особисто мені не до вподоби. Втім виходу нема”, – розповідає “Пошті” житель села Сокільники Іван.
Аби зекономити електроенергію, фахівці радять не залишати ввімкненими в розетку зарядні пристрої для мобільних телефонів, фотоапаратів, плеєрів чи ноутбуків
 Експерти кажуть, що кожна лампа містить у своєму балоні випари ртуті, яка за рівнем токсичності належить до надзвичайно небезпечних речовин. Загроза від розбитої (пошкодженої) люмінесцентної лампи може понести за собою невтішні наслідки, тож викидати її будь-куди не варто!
Більшість приладів у наших домівках активно працює кілька годин на добу, а решту часу перебуває в режимі очікування. Аби зекономити електроенергію, фахівці радять не залишати ввімкненими в розетку зарядні пристрої для мобільних телефонів, фотоапаратів, плеєрів чи ноутбуків. Люди часто думають: від’єднавши пристрій від зарядного приладу, припиняється споживання електроенергії. Насправді це не так. Електрики кажуть, що навіть “зелені індикатори “накручують” кіловати”. 
“Не варто нічого залишати в режимі очікування, адже це викидання грошей на вітер. Також подумайте, чи потрібен вам цифровий годинник на мікрохвильовій печі або духовці? Думаю, без нього можна обійтись!” – акцентує електрик Михайло.

Вмикати всі прилади одночасно зась!

Як писала “Пошта”, ПАТ “Львівобленерго” неод­норазово зверталося до жителів Львова й області з проханням раціонально використовувати електроенергію насамперед у час максимального навантаження в енергосистемі, тобто з 8.00 до 11.00 і з 16.00 до 22.00.
Найбільш потужні прилади спеціалісти радять узагалі вмикати почергово. Це допоможе не лише уникнути аварії та зберегти роботу техніки, а й надалі не допустить непередбачуваних графіків відключення електроенергії. 
“Найбільше споживають енергії пральні та посудомийні машини,  електрочайники та мікрохвильові печі. Вони беруть у середньому по два кіловати. Аби не виникало замикання, не варто включати одночасно більше чотирьох енергозатратних гігантів. А стара польська проводка й чотирьох може не витримати!” – наголошує “Пошті” електрик Михайло. Співрозмовник рекомендує частково роботу приладів переводити в нічний режим, якщо в них є таймери.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4229 / 1.62MB / SQL:{query_count}