![]() |
фото: прес-служба ГУ МВСУ у Львівській області |
Наразі в міліції Львова та Львівщини кажуть, що не мають уявлення, як відбуватиметься оновлення кадрів
![]() МВС починає набір претендентів на навчання в новій патрульній поліції Києва. Вимоги до кандидатів: вік – 21 – 35 років, повна загальна середня або вища освіта, наявність посвідчення водія категорії В, відсутність судимості, вільне володіння українською мовою, фізичне здоров’я та моральна стійкість і прагнення до якісних змін, повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр МВС України Арсеній Аваков. “Ми пропонуємо принципово нову для України систему охорони правопорядку, професійну підготовку за міжнародними стандартами, стипендію під час навчання, престижну стабільну роботу та гідну зарплату, нову уніформу та новий службовий автомобіль, перспективу кар’єрного росту. Етапи відбору кандидатів: подання анкети, перевірка загального рівня знань, психодіагностичний тест, медогляд, перевірка навичок керування автомобілем, особиста співбесіда, теоретичне навчання, професійна підготовка”, – йдеться в повідомленні. Онлайн-анкета та умови конкурсу: www.mvs.gov.ua. Телефон гарячої лінії: (044) 254-94-94. |
![]() |
фото: dsnews.ua |
Не повірили, відкрийте мою сторінку в Фейсбук, або ВКонтакте.... Побачите як в могилу в 2012 году Конституцію України похоронили, разом з вбитою 19 літньою дівчиною.... Вся влада злякалась, але у вбивстві не зізнались.... А ПІВ тіла дівчини після другої єксгумації в Київі лежить, разом з прокляттям матері, в єкспертизі, уже 2 роки.....так яка реформа допоможе.... Поки самі активні в АТО, люба реформа знищіть докази прошлих злочинів.....
Я прийшов зі сходу, там до Революціїї Гідності вже виникли умови для правозахисників, при яких робота міліції мало кого турбувала!!! порушники Закону прдовжували порушувати права людей, але сталося диво, без революцій правозахисники по старому Кодексу УПК, зайняли позиції в судах. Дурником вибрали прокурорів з іх фальсифікованими обвинуваченнями.... За 8 років не знайшли не одного нормального обвинувачення без порушень!!! В суд по одному громадяни не ходили, на адвокатів писали скарги за порушення права на захист, пропурорів обвинувачення постійно відводили, якщо получали заперечення судді , то і суддю відводили..... Робили це не адвокати, не прокурори, не слідство, а потерпілі та правозахисники. Обвинувачені та їх захисники юристи, не путати з "Ад-Во-Катами"(Є така громадська організація, не в цьому житті)..... Але прийшов новий Кодекс від Януковича..... а на луганщині всі наші діла, ще по старому УПК йшли, навіть АТО їх не закрила??? Все брехня, науковців грантожерів. В державі мае бути тільки вибраний прокурор міста , района і ніякого генерального. І тільки у нього буде право отримати смертну кару протягом 24 годин від громади, за корупційні діяння. Міляція веде слідство і сама в суді виступае обвинуваченням. Любий громадянянин має право захищати другого громадянина, це право потерпілого, або обвинуваченного. Прокурор отримує разом з правом смертної кари до себе, право незалежного нагляду за корупціею в судах. "Безсмертні по закону" мають право дорадчого голосу, перед смертним прокурором. Якщо буде встановлено корупційні звязки прокурора, страта буде публічною при 51 % жителів территорії. Прокурор може звернутись до громади перед стратою, з останнім словом, та отримати там же помилування від громади. При данному фінансуванні оперативних дій міліціїї, та єкспертно технічному забезпеченню ніяка реформа не піде. У злочінців більше грошей, єкспертів, адвокатів.... мілиція буде програвати. Допомогла б средньовічна інквізиція, але нема для неї кадрів, та й депутати побоюються.... Міліцію треба набирати при такому фінансуванні, через кадри екстрасенсів, та фокусників. Їхнє загробне слідство - має бути головним, хто проти - помічник дьявола, і підлягае страті, так як він не людина! От тоді буде реформа! А тепер видохніть, бо де хто лопне. Все вище не для України.... Не треба систему без мозку в голові ломати... Вспомніть Шевченка "Схаменіться, горе буде...", якого і так багато.... А повинно бути 10 варіантів реформ, всенародне обговорення, потім чотирі кращіх відкинути, і чотирі найгірших також, а з двох середніх вибрати одну..... корупція однако....
Якщо узагальнювати, обоє праві в тому, що реформувати міліцію потрібно було ще вчора. Чим швидше ми це зробимо, тим більше маємо шансів, аби майбутній міліціонер чи поліцейський став тією особою держави, яка передусім захищає інтереси громадян і представляє державу!
Варто говорити про реформування у двох напрямках: місцева міліція або поліція. Місцевого поліцейського повинна обирати громада. Якщо говоримо про дільничного інспектора, то його, на мою думку, повинні обирати разом із представником влади. Якщо сільська рада – разом із головою сільради. Якщо районна міліція чи місцева – шерифа або керівника поліції повинні обирати разом із мером, головою райради.
Що нам це дасть? Передусім відповідальність перед громадою – поліцейський або дільничний інспектор не буде думати про те, що треба працювати за будь-яку ціну. Він уже не повинен буде “штампувати” так звані протоколи чи показники, бо якщо так працюватиме, то наступного разу його люди не оберуть. Передусім він має захищати громаду!
Погоджуюсь із Екою Згуладзе, що треба реформувати міліцейську науку, підготовку майбутніх кадрів. Давно говорив, що треба відмовитися брати на навчання після 11-го класу. Дитина у 17-18 років ще не сформувалась у своїх планах, мріях. В основному абітурієнти вступали в міліцейські виші, керуючись романтичною мрією, яку сформували на основі старих фільмів. Потім, уже під час навчання або вже на роботі, до прикладу, у райвідділі міліції, діти розчаровуються, бачать, що їх там реально чекає.
Тому треба набирати в міліцію людей, які вже мають певну базу. Якщо на офіцерські посади – то щоб людина мала вищу освіту, а на сержантські чи рядові – громадян, які вже відслужили, тим паче зараз є шанс таких обирати. Нині є чимало людей із Нацгвардії, які вже знають ціну людської долі та мають життєвий досвід.
Головне в реформуванні – врахувати досвід інших держав (європейський, американський, грузинський), але йти власним шляхом, враховуючи нашу ментальність, те, що ми живемо в Україні. Ми вже (щонайменше – географічно) у Європі.
Дуже важливим є питання зарплати міліціонера. Я чув про суму 8 тисяч гривень. Це більше, ніж отримують педагоги чи медики, але менше, ніж та зарплата, заради якої людина має ризикувати життям і не піддаватися на пропозиції 500 – 1 000 гривень як хабар.
Щодо термінів, то така реформа повинна тривати до п’яти років. Чому? По-перше, не так просто фінансово звільнити тих, що працюють зараз. По-друге, аби в нас не стався вакуум: одні вже розуміють, що близькі до звільнення, а інші ще не приступили до роботи.
Злочинність нікуди не зникне, комусь треба буде з нею боротися. Ми не повинні зволікати! А з іншого боку – не залишати суспільство у вакуумі, щоби люди, які зараз служать, не були “гальмом” реформи. Хоча опір, звісно, буде. Розтягувати реформу на довше, вважаю, не треба.
Друге – це деполітизація. В чинному законодавстві зазначено, що працівники міліції не повинні вступати в партії. Та наразі в нас міністр внутрішніх справ – політична особа. Він фактично є головним міліціонером.
Коли буде створене те, що планує Міністерство внутрішніх справ, куди входитимуть Міністерство надзвичайних ситуацій, прикордонні служби, тоді міністром внутрішніх справ має стати політична фігура, а у відомстві головним міліціонером повинна бути не партійна особа, а професіонал.
Третє – згідно з європейським досвідом, у нас не повинні бути військові звання на кшталт полковника чи генерала. Від них результат роботи правоохоронця не залежить.
Міліція повинна бути відкритою! Зокрема, йдеться про відкритість у кадровій політиці. Призначення та звільнення мають бути зрозумілими. Громада має розуміти, чому людину призначають на певну посаду чи за які прогріхи звільнили, аби не було так, що окремий чиновник приймав рішення із власних інтересів.
Щодо навчання, то в нас є дуже багато міліцейських відомчих навчальних закладів. До них беруть із шкільної парти, без армії, вчать одразу. У такої юної людини ще не сформувалось уявлення, ким вона насправді хоче бути, а їй уже родичі нав’язують іти в міліціонери. Чи, можливо, якихось фільмів хлопець надивився романтичних фільмів про міліцію, тож іде в міліціонери.
А має бути так: спершу людина має повчитись у якомусь виші, а вже після третього курсу її можна буде брати на підготовку в міліцейські заклади. Такі люди повинні мати першочергову освіту в училищі або навіть вищу освіту. Отож їх можна приймати на річні-дворічні курси та вчити міліцейської справи, як було раніше. Що стосується слідчих, то людина повинна мати юридичну освіту. Міліцейські заклади повинні набирати освічених молодих людей.
Аби реформа втілилась у життя та дала якісь результати, передусім повинна бути воля вищого керівництва. Після прийняття закону мають встановити перехідний період – не більше року. Вже тоді ми мали би відчути результати.
Щодо активістів, із них можуть вийти порядні міліціонери, то вони мають пройти конкурсну основу, далі піти на відповідну перепідготовку. Ті, хто має бажання пройти всю процедуру, нехай працюють.
Зокрема, йдеться про тих, хто в такий важкий період для країни втік “на лікування” і перебуває там уже довго. Звичайно, у законному полі вони мають можливість спекулювати тим, що вони “на лікарняному”. Проте це треба відстежувати і за можливості максимально інформувати громадськість про такі випадки. Ці люди втікають від своїх прямих обов’язків, а це – порушення законів.
Кого ж треба набирати у правоохоронні органи? Тут теж є певні нюанси. Брати простого хлопця без відповідних знань, освіти і ставити його керівником відділу не варто. У МВС має працювати спеціаліст, який знатиме всі нюанси своєї роботи, людина, яка вже певний час працює в органах. І працює чесно.
Правоохоронні органи повинні бути відкриті. З досвіду скажу, що у Львові та області міліція найкраще в усій Україні висвітлює інформацію про свою діяльність. У інших областях такої співпраці з громадськістю, як у нас, нема.
Стосовно реформ, які нам ініціювали на початку літа 2014-го, то не вважаю, що їх автори дослухалися до громадськості. Але є багато позитивних моментів. До прикладу, погоджуюся з новацією у ДАІ. Йдеться про те, аби дати можливість співробітникам Державтоінспекції штрафувати на місці, як за кордоном.
У суспільстві кажуть, що це хабарництво. У жодному разі! Це можливість на місці розрахуватися за те, що ти порушив Правила дорожнього руху. За статистикою, 60% людей знають, що порушили, та враховуючи те, що треба об`їздити безліч підстанцій, банків, вони просто цього не робитимуть.