Доки більшість львів’ян святкує та відпочиває – волонтери і далі активно працюють та забезпечують військових усім необхідним. Підтримують бійців не лише матеріально, а й морально.
Окрім того, що волонтери, аби підбадьорити військових, вантажівками відправляють на фронт теплі речі, харчі, смаколики, вони ще й поїхали до військових у зону АТО на Різдво із вертепом.
Благодійники кажуть, здебільшого бійці просять привезти їм тепле взуття, зимову форму, шапки, рукавиці, засоби особистої гігієни. Черга вишикувалася за хендмейдом львівських майстринь – маскхалатами, кікіморами, балаклавами. Дуже смакує бійцям і сушений львівський борщик.
Потрібно все: від білизни до бушлатів
 |
фото: facebook.com/Ірина Яремко |
Зима цього року мінлива. Радісних звісток для військових, які воюють на сході, вочевидь, погода не несе – мороз, сніг, вітер. Тож військові просять теплу зимову форму.
“Треба тепле взуття, зимову військову форму, теплі рукавиці, шапки, спальні мішки, а також засоби гігієни та продукти. Це найбільш необхідні речі. Звісно ж, люди не в змозі знайти якісні теплі речі, тож ми закуповуємо їх за гроші, які жертвують на потреби військових. Потребують у зоні АТО і ремкомплекти – ключі для ремонту техніки. Ми їх також закуповуємо. До прикладу, на днях відвезли 10 таких комплектів на 10 блокпостів”, – розповіла “Львівській Пошті” співкоординатор Центру забезпечення військових Народної Самооборони Львівщини Ірина Яремко.
Біля пам’ятника королю Данилу традиційно двічі на тиждень упродовж двох годин волонтери руху “Допоможи фронту” і далі проводять збірки для військових. До прикладу, цього тижня до п’ятірки найнеобхідніших речей волонтери віднесли засоби гігієни, цигарки, спідню білизну, батарейки та шоколад.
Прошу своїх бджілок не зупинятися, не зменшувати темпу, продовжувати справу! Також запрошую всіх небайдужих патріотів приєднуватися до плетіння маскувальних накидок для снайперів!
“Ми пишемо те, що можуть принести люди, купити у найближчому магазині по дорозі на роботу чи додому, на інші ж речі збираємо гроші. До прикладу, на форму теплу, взуття, рації. На збірки люди можуть принести термобілизну, вона завжди потрібна. Можуть купити зубну пасту, шкарпетки і труси. Решту ж речей купуємо за ті гроші, які збираємо. Часто військові просять оптику, тепловізори”, – розповіла “Пошті” волонтерка руху “Допоможи фронту” Люба Возняк.
Співрозмовниця каже, що після Нового року на свята волонтери збірки не проводили. Біля пам’ятника королю вперше зібралися 10 січня. “Погода була погана, йшов дощ, зимно було. Та все ж таки тоді, на диво, ми зібрали більше 5 тис. грн. А також засоби гігієни, багато плиток шоколаду та інше. Львів’яни були доволі активні. Наступна збірка буде у четвер та у суботу 15 та 17 січня з 17.00 до 19.00. Чекаємо!”, – зазначила Люба Возняк.
Львівський hand made нарозхват!
 |
фото: facebook.com/Ірина Яремко |
У Львові рукодільниці шиють маскхалати, кікімори, балаклави, рукавиці, плетуть маскувальні сітки. Волонтери кажуть, що військові у чергу записуються за такими хендмейдами.
“Найбільше треба маскхалатів, які одягають поверх військової форми, також бійці просять кікімори, просять сплести маскувальні сітки. Такі речі у нас не залежуються ніколи. Все робимо руками… Наші дівчата шиють речі удома, співпрацюємо із львівськими училищами, ательє, цехами різними”, – розповіла “Пошті” організатор волонтерського руху “Hand made по-львівськи” Світлана Божко.
Співрозмовниця додає, що неабиякою популярністю користуються і сушені борщі по-львівськи. “Коли на схід везуть картоплю чи інші овочі, то вони у дорозі можуть замерзнути. А наші сушені борщі герметично запаковані, тож їм не страшні люті морози”, – каже Світлана Божко.
Не дивлячись на різдвяні свята, робота наших волонтерок продовжується. “Уже сплели три білі кікімори. Прошу своїх бджілок не зупинятися, не зменшувати темпу, продовжувати справу! Також запрошую всіх небайдужих патріотів приєднуватися до плетіння маскувальних накидок для снайперів! Нам потрібні ваші руки”, – пише у Faсebook у групі “Hand made по-львівськи” Святослава Фединяк.
У деяких солдат справді немає навіть елементарних речей. Отож, зі світу по нитці – бідному сорочка
Отож на днях у зоні АТО бійці уже отримали від волонтерок посилку – три мішки і ящик. “А в них 260 балаклав, борщі, супи, каші, шоколадки і дві пачки кави, шкарпетки флісові, звичайні та в’язані, 40 пар рукавиць, берці. Дякую вам, любі, за ваші чудо-пальчики! Ви не просто працюєте на благо військових, так ви ще й робите чудо!”, – пише у Faсebook волонтерка із Запоріжжя Ольга Магуренко.
“З наших збірок біля короля Данила відіслали на фронт теплі шкарпетки, сплетені власноруч, рукавички та рушнички. Виявляється, у деяких солдат справді немає навіть таких елементарних речей. Отож, зі світу по нитці – бідному сорочка. Дякуємо за ваші руки, які сплітають ці ниточки докупи”, – із вдячністю пише у групі “Hand made по-львівськи” Наталія Яцишин.
Поранені бійці потребують вітамінів
Та не варто забувати і про поранених бійців. При львівському шпиталі працює Волонтерська сотня, її учасники забезпечують бійців, які лікуються від поранень. Кажуть, що хлопцям не вистачає вітамінів та теплого змінного одягу.
“Насамперед потрібна мінеральна вода, якої нам постійно бракує. А також йогурти, кефір. Теплий одяг, тепле взуття, спортивні штани, бо їх легко одягати, футболки з довгими рукавами і пледи. Потрібні калорифери, бо в палатах буває холодно. Ще раніше обігрівачі замовляли, декілька вже принесли, тож дуже вдячні, – розповідає “Пошті” керівник Волонтерської сотні Світлана Сидоренко.
Пораненим військовим не вистачає вітамінів та теплого змінного одягу
– Медикаментами поранених забезпечує госпіталь. Волонтери ж стараються, аби військові були краще одягнуті, не лише у лікарняній одежі. Потрібен також верхній одяг на виписку додому. Хочемо, аби бійці краще виглядали. Часом буває так, що хлопці приїжджають із передової у тоненькій формі. Йдеться переважно про тих військових, які на передовій”.
Волонтерка каже, що зараз львів’яни стали менше цікавитися хворими бійцями. Мовляв, люди святкували, більше уваги приділяли сім’ї та домашнім клопотам. Та певні, що про військових містяни все ж не забувають.
“Перед вечерею напередодні 6 січня ми кинули клич, щоби у госпіталь пораненим пампушки принесли. Нас почули, приносили і оселедець, інші страви. На святвечір нікого не обділили. Кутю волонтери вдома варили і приносили у шпиталь. На усі свята ми працювали, лише 10 січня півдня зробили собі відпочинок”, – зазначила Світлана Сидоренко.
До теми. Активісти руху “Допоможи фронту” закликають небайдужих львів’ян жертвувати для породіль із міста Щастя, що на Луганщині, речі для немовлят, а також підгузки. Першу збірку проводили вчора, про наступну згодом оголосять у спільноті “Допоможи фронту” у Facebook.
“Дуже просимо принести речі для немовлят до 6 місяців для лікарні у місті Щастя. Просив головний лікар. Там очікується великий бум породіль. Зараз це одна з лікарень, яку не розбомбили”, – повідомляє Люба Возняк.
Центральна районна лікарня – це єдине місце, де приймають пологи у жінок із найближчих районів. Породіллі та хворі зі всіх округів з’їжджаються у Щастя. На січень там було сплановано приблизно 150 пологів. А це дуже багато. Стосовно дитячих речей – це можуть бути підгузки, пеленки, теплі шкарпетки, рукавиці, шапочки, бодики.