Це пілотний проект, завдяки якому вивчають перспективність залучення екологічно чистих машин. А ось вже наступного року кількість електрокарів на дорогах може збільшитись до п’яти.
Новенька таксівка їздить містом вже майже три тижні. Вона, як мобілка, на одному заряді може проїхати близько півтори сотні кілометрів. А цього більш ніж достатньо для міста. Основна ж відмінність від звичного нам таксі – абсолютна тиша в салоні, інформують “Головні новини Львова”.
Заряджається електромобіль від звичайної розетки, та й на львівських заправних станціях зростає кількість спецтерміналів. За сім-вісім годин підзарядки автівка знову може їхати, а коштує це лише 7,50 грн. Як розповідає керівник служби радіотаксі Анатолій Окроліта, ці машини можуть зробити справжню революцію. Зокрема, тарифи на проїзд можуть зменшитись, бо ж не доведеться платити за пальне.
Проте сам електрокар – задоволення не з дешевих. Його собівартість за кордоном понад 20 тис. доларів, а після розмитнення в Україні він вже коштує понад 30 тис. грн.
Нагадаємо, у Львові завершився експеримент, під час якого автомобілі з електричним приводом використовували міські посадовці. Вони провели своєрідний тест-драйв упродовж кількох тижнів. Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови” встиг за цей час переконатися в перевагах такого виду транспорту і вважає, що впроваджувати його у Львові було б доцільно.
Тож Львівська міськрада розглядає можливість підписання контракту на постачання електромобілів для своїх гаражів. Натомість, на таксі експеримент лише починається.