У час новорічно-різдвяних святкувань місто Лева особливо популярне серед туристів. На цей раз під час свят древній Львів чекає туристичний бум: прогнозують 300-350 тисяч як українських, так і закордонних гостей.
Хтось їде до рідних на коляду, інші – за новими враженнями, а ще хтось – з бажанням гарно погостювати. Звісно, гуляючи містом, туристи обов’язково захочуть придбати собі бодай якусь колоритну дрібничку, яка б асоціювалась із різдвяними канікулами у Львові.
Ще б пак, перед поїздкою в те чи інше місто (країну) чуємо від близьких: “Привези й мені щось цікавеньке!”.
Поляки люблять посперечатися щодо ціни
Вже традиційно роками більшість відвідувачів одразу прямує на “Вернісаж”, що у самісінькому центрі Львова.
Тут можна придбати все, що душа забажає. “У мене найбільше купують магніти на холодильник, плетені браслети, глиняний посуд та горнятка. Загалом беруть сувеніри із символікою Львова та України”, – розповіла “Пошті” продавчиня однієї з яток “Вернісажу” Світлана. З її слів, жінки особливо полюбляють намисто зі скла й каменів, прикраси ручної роботи, дерев’яні шпильки. А ось чоловіки наввипередки розкуповують футбольні шарфи, пивні кухлі та антикваріат. Малеча традиційно вибирає коники та сопілочки з дерева.
 |
фото: Андрій Польовий |
І хоч ціни на весь цей товар, порівняно з 2013-им “підскочили” майже вдвічі, охочих купити подарунки зі Львова, зі слів продавців, не поменшало. Українські туристи найщедріші – презенти везуть усім, кого знають.
“У мене сім’я велика. Обділити подарунком не зможу нікого, тому доведеться добряче витратитися. Боюсь, щоб у валізу все помістилось”, – сміється киянка Аліна. Каже, що ціни на весь цей крам набагато нижчі, ніж у столиці.
А ось іноземці, зокрема італійці та французи, не шкодують грошей на картини. За них готові віддати й по кілька тисяч гривень не торгуючись. Поляки віддають перевагу ґерданам з бісеру та дорогоцінних каменів. Утім, наші сусіди люблять посперечатися за ціну. Гості з Англії купують вироби з порцеляни, а німці вибирають дрібнички – листівки та брелки.
Українське – в тренді
Традиційно багацько туристів і на Різдвяному ярмарку. Майже всі гості “полюють” за аксесуарами та товарами в українському народному стилі.
“У період зимових свят добре продаються вишиванки, крайки, плахти, шаровари. Питаються туристи і за вишитими рушниками та скатертинами”, – каже продавчиня автентичного українського одягу Марія. Сорочки з об’ємною бісерною вишивкою коштують від 2000 гривень, за більш скромніші роботи просять від 600 гривень за виріб. Утім, туристів ціна влаштовує.
 |
фото: Андрій Польовий |
Зі слів продавців, особливо скуповує все українське наша діаспора. “Нещодавно приходив чоловік, який вже 15 років живе в Португалії. Він купив 20 синьо-жовтих прапорців на машину та 10 футболок із гербом України. Казав, що друзі-українці в Португалії не натішаться. Повіз зі собою й 15 рулонів туалетного паперу із зображенням Путіна”, – розповів “Пошті” продавець Анатолій, що торгує на Різдвяному ярмарку. Жінки з української діаспори вибирають собі шовкові хустки з квітами, віночки із синьо-жовтими стрічками, а також вишиванки.
Італійці та французи не шкодують грошей на картини. Поляки віддають перевагу ґерданам з бісеру та дорогоцінних каменів. А туристи з Англії – виробам з порцеляни
“У Чикаго наші жінки до церкви на свята одягають вишитий стрій. От і я вирішила собі придбати, щоб не вирізнятись серед них та й мати теплу згадку про рідний край”, – зі сльозами на очах розповіла виданню львів’янка Катерина, яка вже понад 30 років із сім’єю живе у США. Своїм рідним у подарунок жінка вибрала вовняні жупани, вишитий на лляному полотні “Заповіт” Тараса Шевченка та розписаний посуд.
Справжні поціновувачі книг прямують до найбільшого в місті букіністичного ринку, що біля пам’ятника Федорову. Тут можна знайти дуже цікаві і рідкісні екземпляри книжок.
Тисяча й один смаколик
Звісно, не можуть встояти туристи і перед знаменитими львівськими смаколиками. Тут вони на кожному кроці.
“Згідно з дослідженнями, найбільше гостям до смаку львівська кава, шоколад та пиво. Це однозначно найпопулярніші презенти зі Львова, які вже стали своєрідною візиткою міста. У період новорічно-різдвяного циклу туристи також купують сувеніри, які б асоціювались з візитом до Львова і безпосередньо Різдвом. Це різдвяні дзвіночки, ангелики, а також фігурки Кози як символу прийдешнього 2015 року”, – розповіла “Пошті” керівник управління туризму Львівської міськради Галина Малець.
 |
фото: Андрій Польовий |
У пошуках гостинців туристи заходять до сувенірних крамничок, що на площі Ринок. Тут до уваги відвідувачів оригінальна продукція – від розписаних футболок до витворів мистецтва з шоколаду. Особливо популярні серед покупців шоколадні фігурки Путіна в тюремному вбранні або гамівній сорочці. Майстри ледь встигають задовольняти попит на такий сувенір. Дівчата у середньовічному одязі з площі Ринок підсолоджують настрій наших гостей льодяниками-півниками.
Особливо смакує туристам й галицька випічка. Медові пряники, ароматні сирники, пампушки, кренделі – беруть нарозхват. “У день продаємо по п’ять підносів кожного. Інколи туристи просять рецептом поділитись. А я їм кажу, що запорука такої смакоти – саме місто Лева! В нас тут навіть повітря солодке”, – розповідає “Пошті” продавчиня Софія, що торгує випічкою на Різдвяному ярмарку.
Зі слів співрозмовниці, не шкодують грошей відвідувачі і на мед. Інколи купують по дві-три літри зразу. Морозними днями користуються попитом серед клієнтів глінтвейн, медовуха та гаряче пиво. Такою продукцією туристи можуть посмакувати і на самому Різдвяному ярмарку, і придбати плящину-другу в подарунок рідним.
Igor Onchev
Доброго дня! Щиро дякую за корисну інформацію. Львів захоплює і дивує своєю різнобарвністю, запахом кави та прекрасними українськими сувенірами. В інтернеті доречі теж можна знайти Львівські сувеніри , якщо ви далеко від міста, був приємно здивований кількістю цікавих сувенірів що раніше бачив у Львові на сайті https://www.svoekolo.com.ua/