Львів, містяни та ілюмінація

“Пошта” з’ясовувала, чи буде місто з підcвіткою на новорічно-різдвяні свята

фото: Андрій Польовий
Попри економію і хаотичні відімкнення електропостачання напередодні нового року й різдвяних свят місто таки засяє. Як і торік центр Львова прикрасять ілюмінацією, кількості сяючих лампочок не збільшуватимуть і не зменшуватимуть. 
Економитимуть хіба що, вимикаючи ілюмінацію головної ялинки на ніч. “Гірлянд у центрі нових немає, по деревах кілька штук, ті що були, ті й залишились. Цього року ялинка світитиме лише до 12 години у будні, а на свята – цілу ніч. Про інші об’єкти немає чого казати, ніхто ще ніяких вказівок по відключенню освітлених об’єктів міста заради економії не давав. Ми влітку економили багато. А зараз рано темніє і пізно розвиднюється, то яка економія. За літо зекономили 800 тисяч гривень”, – розповів “Пошті” заступник директора ЛКП “Львівсвітло” Михайло Трач.
Він додав, що підсвітка пам’яток не є дуже енергоємною. ЛКП відповідає за освітлення 11 таких об’єктів, зокрема, вежа Корнякта, Домініканський собор, храм Марії Сніжної, Органний зал (костел Марії Магдалини) та інші. 

Мати підсвітку важливих будівель, добиратися додому при хорошому штучному світлі, це підвищує безпеку громадян і створює привабливість для туристів та гостей, котрі частіше приїжджають у гарне місто і стають приватними інвесторами для малого місцевого бізнесу. 
В Україні вже є практика встановлення автономних систем освітлення, котрі працюють від сонячної енергії. До слова, витрати на вуличне освітлення в Україні в 1,7 разу більші, ніж в Європі, інформує ecotown.com.ua. Одним із рішень проблеми є ліхтарі з сонячними батареями. 
Один з перших проектів в Україні реалізували в Острозі, де частина вулиць отримали нові автономні сонячні світильники. Вуличне освітлення на сонячних батареях є й у кількох селах на Житомирщині. 
Натомість містяни в активних роздумах про економію. “Я не виключаю, що вони енергоощадні, всі ці гірлянди. Але якось це дисонує з реальністю, в якій людей щодня просять обмежити користування ліфтом і вмикати пральні машинки вночі”, – пише львів’янка Лілія на своїй сторінці у мережі Facebook. 
“Пошта” запитала у львів’ян про їх ідеї економії. “Навіщо нам стільки тих світелок у центрі міста. У деяких районах Львова по дві, три, а то й більше годин немає світла, а тут все сяє. Гадаю, варто було б це трохи скромніше зробити”, – каже пані Олена, львів’янка.
“Мабуть, потрібно було вести перемовини з підприємствами, вони споживачі-гіганти, хай економлять якось. А вуличне освітлення, то мабуть останнє, на чому можна економити. Взимку ввечері неосвітленою вулицею йти додому страшнувато буде..”, – роздумує львів’янка Марта. 
“Є у нас, у Львові зокрема, такі спеціальні енергетичні установки, які дозволяють економити, не знаю, чому їх ігнорують…”, – каже Микола.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.6666 / 1.55MB / SQL:{query_count}