Студенти Львова минулого тижня звернулися з листом до прем’єра Арсенія Яценюка – їх обурило рішення уряду скасувати виплати стипендій.
Обіцяли, що мітингуватимуть, якщо влада не спростує заяв. Зокрема Студентська рада Львова у листі до глави уряду вимагала переглянути рішення щодо скасування стипендій у 2015 році.
“Студентська рада Львова висловлює стурбованість щодо повідомлень у ЗМІ про антисоціальні пропозиції Міністерства фінансів. Йдеться про скасування стипендій, права на пільговий проїзд, оплати навчання для студентів із багатодітних сімей”, – зазначено у зверненні Студентської ради Львова до глави уряду. Лист-звернення підписав голова Студентської ради Львова Євген Филипець.
“Від імені студентства Львова висловлюємо рішучий протест таким діям і наголошуємо на тому, що така позиція уряду призведе до масштабних акцій протесту!” – наголошує молодь.
Студентський мер Львова Євген Филипець розповів, що лист мав великий резонанс в інтернеті, зокрема і серед студентів. У перший день (всього за три години) лист у соціальних мережах переглянули понад мільйон користувачів! Не забарилась і реакція студентів із вишів інших міст. Були офіційні повідомлення і від спудеїв із Хмельницького, Тернополя, Волині, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Вінниці та Києва, в яких молоді люди погодилися вийти на акції протесту.
На сьогодні, 23 грудня, студенти планували мітинги, але наразі передумали, вирішили не гарячкувати, тим паче у Міносвіти запевняють, що стипендій не скасовуватимуть. Тож спудеї чекають затвердження бюджету на 2015 рік та розробляють ініціативу проведення загальнонаціонального круглого столу, до якого запросять, ймовірно, й Арсенія Петровича, аби запропонувати йому альтернативу.
Спудеї чекають затвердження бюджету на 2015 рік та розробляють ініціативу проведення загальнонаціонального круглого столу, до якого запросять, ймовірно, й Арсенія Петровича, аби запропонувати йому альтернативу
“Студентська рада Львова пропонує певні зміни. Не потрібно змінювати форму треба змінити зміст вищої освіти. По-перше, пропонуємо зменшення кількості навчальних закладів. Обсяг набору у вищу школу є більшим, ніж кількість випускників шкіл. Університети женуться не за якістю навчання, а за кількістю вступників платників. Відповідно можна буде забезпечити вступниками й профтехнічні заклади, – розповідає “Пошті” Євген Филипець. – По-друге, потрібно кошти спецфонду університету вивести з казначейського рахунку.
По-третє, не може бути такого, щоби в технічних вишах були гуманітарні спеціальності, право, філософія, журналістика. По-четверте, я навчаюсь на юридичному факультеті, тому говоритиму про цей факультет. Було б краще, якби юрфаки не були розкидані по всіх навчальних закладах країни. Краще було б, якби фахівців випускали у кількох основних вишах. До прикладу, Київ, Львів, Одеса, Харків, з цих шкіл мають випускатися майбутні правники. По-п’яте, пропонуємо, щоб стипендія нараховувалась у залежності від доходів батьків. Потрібно, щоби все було прозоро, щоб батьки подавали певні документи. А у найкращих студентів стипендія повинна бути в рази більшою, аби стимулювати їх до навчання”.
Студентський мер Львова додав, що мітинги, якщо й плануватимуть, то обережно і дуже розсудливо. Він припускає, що “такі мітинги можуть обернути проти України”, якщо такі собі “ляльководи” візьмуться ними керувати. Саме тому спудеї пропонують “демократичний варіант” – круглий стіл між студентами і Міністерством освіти і науки.
“Революція крику і емоцій має завершитись, а розпочатись революція інтелекту”, – каже Євген Филипець.
Нагадаємо, раніше в ЗМІ з’явилася інформація про пропозиції економії державних коштів, розроблених Мінфіном. Серед заходів, зокрема, підвищення пенсійного віку, скасування студентських стипендій, обмеження виплат призерам спортивних змагань та інші.