Саме в цей день відбувалася чергова сесія міськради. Таким кроком водії висловлювали протест проти наміру влади розірвати договір із їхньою фірмою на пасажирські перевезення.
“У нас на обслуговуванні є шість маршрутів: 47А, 48, 49, 50, 51 і 53, на підприємстві працює 300 людей, які можуть залишитися без роботи. У середу ввечері (17 грудня) Галицький райсуд Львова виніс рішення про розірвання договору між нашим підприємством і департаментом житлового господарства та інфраструктури міськради. Причина – три порушення Правил дорожнього руху водіями наших маршруток… Договір був дійсний до 2017-го”, – розповіли “Пошті” водії “Успіх БМ”.
Водії маршрутів попередили мера Львова про можливий транспортний колапс у місті через “безпідставне розірвання договору на перевезення із ТзОВ “Успіх-БМ”.
“Підприємство обслуговує шість маршрутів, маємо 105 одиниць техніки, із них 50 автобусів – низькопідлогові. На підприємстві працює більше 300 людей. Значить, отак чинять із бізнесом? Ми придбали понад 40 великих автобусів. Що нам із ними робити? За що ви розриваєте з нами договори? Хто дітей наших буде годувати? За п’ять років роботи ми сплатили п’ять мільйонів податків”, – звернувся до мера під час сесії директор підприємства Юрій Мельник.
Андрій Садовий же розповів, що між містом і компанією “Успіх БМ” є судові позови. “Компанія, яка здійснює перевезення, має судові позови з міською владою. Вона свого часу зробила собі маршрут №47, не погоджуючи почала їздити містом, ігноруючи владу. У мене одна вимога – закон і дотримання його на території міста! Є дуже довга судова тяганина.
“Успіх БМ” хоче, щоб транспортна схема міста працювала виключно в його інтересах. Це неможливо – транспортна схема міста повинна служити інтересам громадян. Усі перевізники, які працюють на цьому ринку, мають поважати закон”, – зазначив мер, інформує прес-служба міськради.
 |
фото: Олег Мацех |
Аби вирішити конфлікт між фірмою та владою, у мерії створили комісію, до складу якої увійшли директор департаменту житлового господарства Віктор Пушкарьов, начальник управління транспорту Віктор Щир, начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Іван Гринда та керівник підприємства Юрій Мельник. Завдання робочої групи – розібратися з ситуацією, що склалася довкола розірвання договору з підприємством.
Після перемовин вирішили, що “Успіх БМ” визнає провину стосовно недосконалості надання послуг, а міськрада пролонгує угоди на перевезення “Успіх БМ” до 30 грудня 2016-го. Також перевізник зобов’язується разом із іншими компаніями-перевізниками надавати щоквартальний звіт на засіданні постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку про стан надання послуг.
Були певні порушення підприємством “Успіх БМ”, скарги на водіїв. Але скарги є на всі фірми! Тож виникла підозра, що ці маршрути хочуть віддати у власність комунального АТП-1. Ми створили спеціальну комісію, аби вирішити це питання, і вирішили, що позови суду відкличуть. Має бути мирова угода
“Так, були певні порушення підприємством “Успіх БМ”, скарги на водіїв. Але скарги є на всі фірми! Тож виникла підозра, що ці маршрути хочуть віддати у власність комунального АТП-1. Це, звісно, був би скандал. Ми ж створили спеціальну комісію, аби вирішити це питання, і вирішили, що позови суду відкличуть. Має бути мирова угода. На маршрут №47 оголосили конкурс, хоча його вже використовують. Думаю, у місті така ситуація не повториться. Завжди важливо знайти компроміс”, – зазначив “Пошті” Юрій Кужелюк, член комісії з питань інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради.
Водії автобусних маршрутів усе ж залишаються напоготові, кажуть: якщо все ж помітять якість махінації, то одразу реагуватимуть на дії влади.
“Наразі йдуть кроки назустріч примиренню. Сподіваємося, буде прийняте соломонове рішення. Та якщо щось піде не так – наші водії будуть реагувати. Робоча група рішення проблеми знайшла, наразі справа – за технічним і юридичним вирішення питання”, – зазначив “Пошті” Юрій Мельник.