Дитяча залізниця можливо цьогоріч запрацювала востаннє

Одна з найстаріших дитячих залізниць – Львівська дитяча залізниця – цієї неділі, 11 травня, відкрила свій 57-й сезон. Можливо, останній...

zaliz.jpg

zaliz2.jpg

Одна з найстаріших дитячих залізниць – Львівська дитяча залізниця – цієї неділі, 11 травня, відкрила свій 57-й сезон. Можливо, останній...

На урочисте відкриття своєрідної візитівки Львова, одного з улюблених місць відпочинку не тільки дітей, але й дорослих, прийшло багато охочих. Від станції «Сонячна» до станції «Паркова», що у Стрийському парку, на потязі «Вітерець» охочі мали змогу проїхати дорогу протяжністю 1200 метрів.

Львівська дитяча залізниця (ЛДЗ) у Стрийському парку існує з розважальною і навчальною метою. ЛДЗ була відкрита 18 травня 1951 р. на базі вузькоколійки, що зв’язувала з 1922 р. станцію Персенківка зі станцією Східні Торги у Стрийському парку. Колії проходять по зовнішньому периметру парку в його південній частині.

Східні Торги, відкриті у 1922 р. були потужною промисловою виставкою-ярмарком у Східній Польщі. Вузькоколійна лінія слугувала для підвезення пасажирів і вантажів на виставку. З 1944 р. на місці Східних Торгів розмістилася танкова частина радянської армії, а під’їзну лінію стали використовувати для доставки бронетехніки і військовослужбовців. Після ліквідації танкової частини були розібрані шляхи, що відходили від Персенківки. На частині лінії у 1951 р. була організована дитяча залізниця. Її початкова довжина становила 1,85 км, працювали станції Комсомольська, Дитяче містечко і Піонерська. ЛДЗ отримала два поїзди, чотири дерев’яних пасажирських вагони і три вантажних вагони. На початку 1960-х було побудовано локомотивне депо, дитяча залізнична дорога отримала тепловози ТУ2 і ТУ3, вагони «Пафаваг». У 1976 р. після реконструкції вулиці Стрийської була розібрана станція «Дитяче містечко » і ліквідована частина шляхів. На початку 1990-х станцію Комсомольську перейменували у Паркову, а Піонерську у Сонячну. ЛДЗ працює з травня по вересень. При ній працює гурток юних залізничників.

 

Цьогоріч дитяча залізниця працюватиме з 11 травня по 31 серпня: у вихідні та святкові дні. Вартість квитка для дітей становить 1 грн, для дорослих – 2 грн в одну сторону, дітей до 6 років пропускатимуть безкоштовно.

За словами начальника прес-центру державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця» Лілії Криницької, при Львівській дитячій залізниці діють курси юних залізничників, де навчання можуть пройти всі охочі. «З ініціативи Львівської залізниці створені гуртки для юних залізничників, де їх безкоштовно навчають ставати провідниками, черговими по станції тощо. Наприкінці теоретичних завдань в обов’язковому порядку діти складають іспити та отримують спеціальний документ, – розповіла «СП» Лілія Криницька. – Юні залізничники впродовж року наполегливо вчилися та складали спеціальні іспити, щоб потрапити у число тих, хто допущений до практичних занять, тобто саме до роботи на дитячій залізниці. Наприклад, у 2008 р. навчання пройшли 718 дітей, 470 з яких – допустили до практики. Дітей повністю забезпечили необхідною формою та дали змогу випробувати себе у ролі залізничників». До речі, за її словами, діти, які пройшли навчання юних залізничників, успішно склали іспити та пройшли практичні заняття, безкоштовно, за певною квотою, можуть вступити у залізничні заклади.

На жаль, як зазначила Л. Криницька, 57-й сезон може стати останнім, оскільки на Львівській дитячій залізниці досі не врегульоване питання землі та нерухомості. Перша (земля) перебуває у власності міськради, друга (нерухомість) – облради. «Нам повідомили, що уже є рішення суду про виселення адмінбудинку Львівської дитячої залізниці, – зазначила вона. – Єдине у чому нас запевнили – не чіпатимуть до кінця сезону, тобто до кінця серпня, а далі...». Львівська залізниця неодноразово зверталася до Львівської міськради з проханням надати в довгострокову оренду територію під дитячу залізницю або передати її у власність залізниці, проте віз і далі там.

Плани Львівської залізниці на цей сезон, де мали б розпочати роботи реконструкції та оновлення поїздів, ремонту колії зійшли нанівець, адже керівництво не впевнене, що вони досі діятимуть у Стрийському парку. Залізничники побоюються вкладати гроші у її розвиток, бо земля, по якій тепер курсує потяг «Вітерець», є ласим шматком і вже завтра може опинитися у власності іншої структури. До того ж, як зазначили «СП» у прес-центрі державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця», усі ці перипетії не дають змоги нормально підготуватися до ІV Всеукраїнського зльоту юних залізничників, що запланований на 1-3 червня. На цьогорічному зльоті до Львова прибудуть приблизно 1,5 тис. залізничників з усієї України, для яких у нашому місті проведуть спільні навчання та екскурсії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4751 / 1.58MB / SQL:{query_count}