Кулі над Львовом

Десяток кольорових куль у вівторок зависне над містом

Десяток кольорових куль у вівторок зависне над містом

novobud.JPG

Великі різнокольорові кулі покажуть, як виглядатиме місто після будівництва низки готелів, житлових та офісних будинків. 13 січня у Львові розвісять близько десяти куль червоного, оранжевого, синього та зеленого кольорів на міс­цях майбутньої багатоповерхової забудови неподалік від центру міста. Це допоможе "спроектувати" майбутню візуальну панораму старого Львова.

У межах акції підвішуватимуть кулі діаметром 2 метри, у заданих точках на визначену висоту (максимальну висоту майбутніх будівель) з одночасною фотофіксацією цих моделей з різних видових точок міста. Акцію проведуть за гроші інвесторів-забудовників. Поки що взяти у ній участь погодилися десять забудовників. Щоправда, акція відбудеться лише за умови гарної погоди: невеликого морозу та незначної хмарності. Якщо ж погодні умови підведуть, дійство доведеться перенести.

Акція "Кольорові кулі над Львовом" має на меті зберегти історичні візуальні панорами Львова та спроектувати нові панорами міста у ХХІ ст. Проводить акцію управління охорони історичного середовища спільно з проектною організацією ТзОВ "Арніка". На під­ставі отриманих матеріалів зможуть зробити коректне моделювання майбутніх об'єктів. Акція покликана переконати інвесторів та забудовників у їхній відповідальності за майбутній вигляд Львова.

"Сьогодні інвестори не готові знижувати поверховість запланованої забудови, - розповіла "Пошті" Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР. - Вони думають лише категорією прибутку. Але їх треба намагатися переконати. На жаль, на рівні міста у нас немає зонування, яке б обмежувало поверховість у тих чи інших зонах. Важелів впливу немає і на державному рівні. Обмеження поверховості до 18 метрів існує лише в історичному ареалі Львова. Але будівлі за його межами теж суттєво змінюють панораму міста".

За словами Лілії Онищенко, немає нічого поганого у тому, що у Львові будуть 25-поверхові будинки, питання лише в тому, де вони будуть. На думку експертів, особливий вплив на майбутній образ міста можуть мати заплановані висотні будинки майбутніх офісних центрів, що зосереджуються в районі вулиць Стрийської - Сахарова - Козельницької, проспекту Чорновола -Хімічної - Джерельної - Під Дубом. Особливо важливим, з огляду на розміри комплексу та близькість його до центральної частини міста, є визначення масштабу забудови житлових та громадських об'єктів на вулицях Шевченка - Скляній на території колишнього мех­склозаводу, а також офісного центру на вулиці Шевченка (територія колишнього заводу автонавантажувачів), пропонована висота якого - 21 поверх. Специфічного підходу вимагає і визначення параметрів окремих "точкових" об'єктів, які пропонують споруджувати в ареалі історичної забудови міста або фактично на його межі. Це такі об'єкти, як готелі на місці колишнього музею ПрикВО (вул. Стрийська) та на території Цитаделі (згідно з планами, це має бути 20-поверхова будівля), житлові будинки на вулиці Ставовій, Голубовича, Кримській, Зеленій-Жасминовій. За словами посадовців Ратуші, панораму Львова вже частково змінили деякі будівлі. Передусім йдеться про забудову на проспекті Чорновола, яка перекрила краєвид на місто при в'їзді з північної сторони. Однак це лише початок великих змін, і львів'яни мають вирішити, чи вони їх хочуть.

"Проблема зміни панорами історичних міст через сучасну забудову актуальна і для низки європейських країн. Особливо це помітно в Ризі, Тал­лінні та Вільнюсі. Вони вже зараз визнають, що надто пізно похопилися. Ми ще маємо час", - переконана Лілія Онищенко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5224 / 1.56MB / SQL:{query_count}