З 1 січня всі охочі зможуть більше дізнатися про історію Львова, катаючись на одному з двох кольорових "Чудо-поїздів" з прозорими дахом та стінами. Щоправда, ці потяги нагадують транспортні засоби хіба ззовні - насправді рейки їм не потрібні - "паротяг" та два вагони пересуваються на колісних парах.
З 1 січня всі охочі зможуть більше дізнатися про історію Львова, катаючись на одному з двох кольорових "Чудо-поїздів" з прозорими дахом та стінами. Щоправда, ці потяги нагадують транспортні засоби хіба ззовні - насправді рейки їм не потрібні - "паротяг" та два вагони пересуваються на колісних парах.
За задумом, потягом мали користуватися тільки діти, та оскільки багато батьків бояться відпускати нащадків без нагляду, то вирішили брати на екскурсію ще й дорослих.
"Такий спосіб ознайомлення з містом ми бачили у Відні та Празі. Це перший в Україні поїзд такого штибу, аналогів поки що немає... - розповів автор ідеї проекту Лев Підлісецький. - У Європі попитом користуються двоповерхові автобуси, але, зваживши на особливості наших доріг, ми обрали одноповерхові потяги".
З першого по 11 січня пропонуватимуть скорочений промотур містом, який триватиме одну годину. В перспективі організатори планують проводити екскурсії в супроводі аудіозапису п'ятьма мовами: українською, російською, польською, англійською та німецькою, а з часом і більш ніж 20 мовами. Поки що аудіогід розмовляє тільки державною, та якість такого виконання потребує вдосконалення - мовленнєві помилки в начитуваному тексті вартувало б підкоригувати.
Гарна ідея має ще кілька суттєвих недопрацювань. Зокрема, помилуватися високими будівлями теж не завжди вдасться, нашарування снігу на дахах потяга "обрізатимуть" кругозір, оскільки організатори не надто дбають про його зчищення. Ще одна суттєва заувага - зміст екскурсії абсолютно не адаптований до дитячої аудиторії, для якої, власне, й призначений "Чудо-поїзд". Диктор постійно сипле датами та іноземними іменами, які для дитячого сприйняття не завжди прийнятні.
Кожну екскурсію розпочинатимуть від Ратуші й сюди ж повертатимуть туристичну групу. Виїзд щогодини з 10.00 до 16.00. Коштуватиме таке задоволення 30 гривень з людини, половину сплачуватимуть за дітей до 13 років, і безкоштовно насолоджуватиметься прогулянкою малеча віком до шести років. З 11 січня ціна квитка становитиме 80 гривень, а саму екскурсію розширять удвічі. Екскурсійну програму розпочинатимуть біля Залізничного вокзалу, а завершуватимуть на Личаківському цвинтарі. Розробили маршрут відомі гіди Львова брати Орест та Ігор Лильо.
Ціну німецьких поїздів їх власник, компанія "Чудо-тур", не розголошує, називаючи це комерційною таємницею. Як запевнила "Пошту" Наталя Підлісецька, директор "Чудо-туру", такий потяг - задоволення дуже дороге, тому найближчі кілька місяців ціни за квитки від екскурсій спрямують на відшкодування витрачених грошей на сам транспорт. У майбутньому пані Підлісецька планує розширити спектр послуг туристичної фірми, закупивши двоповерхові автобуси, попри те, що автор ідеї поїздів - Лев Підлісецький - зауважив, що такий транспорт у Львові не приживеться...