Сьогодні, 25 грудня, з військових складів у Брюховичах, що у передмісті Львова, вивезуть останню партію боєприпасів на Павлоградський хімічний завод. Про це "Пошті" повідомив керівник прес-центру Західного оперативного командування Олександр Поронюк. Вивезення боєприпасів особисто проконтролює командувач військ ЗахОК Михайло Куцин. Цього дня відзнаками Міноборони нагородять солдатів та офіцерів, які найактивніше були задіяні у вивезенні снарядів. Нагадаємо, що на початок 1990-х років у Брюховичах зберігалося понад 70 тис. т боєприпасів, а утилізувати їх почали у 2005 р.
Загалом станом на 1992 р. у Прикарпатському воєнному окрузі, правонаступником якого є ЗахОК, на 60-ти військових складах зберігалося 540 тис. т боєприпасів. Зокрема, на Львівщині на цей період було 18 складів, на яких зберігалося 144 тис. т боєприпасів. Відтоді в ЗахОК ліквідували 44 склади, зокрема на Львівщині 12 - у Бродах, Самборі, Дрогобичі, Рава-Руській, Хирові, Жовкві та Стрию. "Масове вивезення та утилізація снарядів розпочалися з 1995 р. Відтоді зі складів ЗахОК вилучено 56 тис. т снарядів, що зменшило потенційну небезпеку для навколишніх населених пунктів", - каже
О. Поронюк.
Історія Брюховицького складу, який нині займає понад 143 га, сягає 1882 року. На 1 січня 2005 р. там зберігалося 38,4 тис. т боєприпасів. Із них 18,2 тис. т перебували в укриттях, а решта (понаднорму) - у 68 місцях на відкритій місцевості. Пережив режимний об'єкт й відімкнення від електроенергії. На початку 2006-го ці склади позбулися всіх реактивних боєприпасів (системи "Град" та "Ураган", радіус дії яких 30 км), а цьогоріч звідти загалом вивезли 12,2 тис. т боєприпасів. Зокрема, шляхом підриву на Яворівському полігоні ліквідовували міни, які не підлягали промисловій утилізації. "Склад у Брюховичах буде режимним об'єктом доти, поки не проведуть рекультивацію земель, а військова частина буде розформована впродовж 2009 р.", - додає співрозмовник. Офіцерам запропонують посади в інших частинах.