Волонтери, дякуємо вам!

“Пошта” розповідає, хто і чим допомагає бійцям у АТО: від інструменту, буржуйок, жетонів-оберегів до ласощів і… гранат

фото: facebook.com/ato.news
“Ви добре діло робите. Якби не такі люди, як ви, ми б не робили ніяких кроків уперед. Повірте мені – від держави ми багато не чекаємо, а тримаємося на підтримці нашого народу!” – саме таке повідомлення отримав настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Степан Сус від військових, що перебувають у зоні АТО. Так бійці висловлюють львівським волонтерам вдячність за піклування. 
У Львові волонтери роблять усе можливе, щоб вояки на фронті не відчували себе самотніми, аби їм було тепло, щоб вони мали всю необхідну техніку, транспорт, маскувальний одяг, а також не були голод­ними. 
Аби легше було збирати допомогу бійцям, активісти розподілили роботу між різними волонтерськими організаціями: одні збирають інструменти, роблять буржуйки, інші шиють теплі рукавиці, балаклави, в’яжуть шкарпетки, маскувальні костюми, навіть борщеві набори та смаколики на схід відправляють.
Працюють львів’яни як удень, так і вночі, а найголовніше – безкоштовно та з любов’ю.

Львівський Лицар дбає про технічне оснащення

Упродовж двох місяців біля ратуші стояв Львівський Лицар – фігура Святого Юрія зі щитом. Усі охочі могли пожертвувати будь-яку суму на допомогу українській армії та забити маленький металевий тризуб у щит. 
Згодом фігура переїхала на вулицю Коперника, 40 (тут розташоване обласне Товариство охорони пам’яток історії і культури). Зробили це, щоб комфортніше було пакувати речі, які приносили львів’яни для потреб військовослужбовців у зоні АТО.
фото: photo-lviv.in.ua 
“У Львівського Лицаря технічний “напрямок”. Зрозуміло, що гроші завжди потрібні, та ми прекрасно розуміємо, що можливості людей не безмежні. Тому просимо, аби львів’яни приносили інструменти, зокрема автослюсарні: домкрати, ключі, а також цвяхи, болти, металеві скоби для скріплення балок. Не зайвими будуть бензопили, електрозварювальні апарати. З усією необхідною інформацією можна ознайомитися на нашій сторінці у  Facebook “Львівський Лицар”, – розповідає “Львівській Пошті” організатор збору львовознавець Іван Радковець.
Співрозмовник просить допомогти з придбанням спецприладів і всього, пов’язаного з технічним оснащенням: біноклів, рацій, тактичних окулярів, ліхтариків тощо.
“Пригадую, люди принесли військову пічку МК-10 (там навіть маркування військове було) – котел для приготування їжі на 10 осіб. Приносять різні засоби обігріву приміщень, проте не кожна буржуйка чи пічка може пригодитися військовим. Були і дуже цікаві речі: тактичні саперні ножі. Їх виготовляли у 50-60-тих роках. Там є і викрутка, і шило, і напилок, а також чотири ключі різного розміру. Приносять і термоси”, – зазначає Іван Радковець. Організатори за зібрані кошти придбали бензинові та дизельні генератори. 
“Для нас немає значення, хто отримає допомогу: чи львівські військовослужбовці, чи київські, чи Збройні сили, чи добровольчі батальйони, чи Прикордонна служба. Має значення, щоби наша справа була корисна для військових, які на передовій”, – каже Іван Радковець.

Балони для буржуйок збирають у Рясному

фото: facebook.com/
lviv.samooborona

Також на схід відправляють пічки, виготовлені львівськими майстрами. 
Так, ініціативна група “Рясне” Народної Самооборони Львівщини на своїй сторінці у Facebook звертається до містян із проханням приносити старі газові балони для виготовлення буржуйок для військових.
“Балони просимо приносити в Центр забезпечення військових за адресою: вулиця Шевченка, 350-в (“Чумацький шлях”).Телефон гарячої лінії: 098-322-08-77”, – йдеться в повідомленні волонтерів. 

Школярі плетуть маскувальні сітки 

Учні старших класів школи №90 об’єднались у ініціативну групу: діти разом із учителями впродовж трьох днів залишалися після уроків, щоби виготовити п’ять зимових маскувальних сіток, інформує Західний регіональний медіацентр Міноборони України.
“Діти роблять це з великим захопленням і натхненням, – розповіла вчитель Тетяна Петрів. – Співають гарних українських пісень і навіть у знак підтримки Збройних сил України купили собі військові однострої”.
Виготовлять маскувальні сітки з підручних засобів: до прикладу, старих простирадл та іншого матеріалу, який має сніжно-білий колір. Тканину приносять із дому небайдужі люди, а основу для сітки закуповує на пожертви одна з церков мікрорайону.
фото: Західний регіональний медіацентр 
До слова, плести маскувальні сітки непроста справа. Спочатку основу для майбутнього маскування розтягують на спеціальній рамці, а потім, витримуючи заданий візерунок, обплітають білою тканиною кожен квадрат сітки. Робити це потрібно уважно, адже матерія має міцно триматись і лягати на всю площину сітки. 
Та діти на цьому не зупинилися. Зі слів викладача із захисту Вітчизни – підполковника в запасі Анатолія Шевчука, ініціативна група почала роботу з виготовлення не лише маскувальних сіток, а й спеціальних маскувальних костюмів для снайперів і спостерігачів. “Така робота не лише згуртовує дітей, – переконана вчитель Юлія Дідич. – Вона вчить їх бути патріотами своєї держави, дає їм розуміння того, що вони – громадяни великої країни, які можуть щось зробити для неї вже зараз, навчаючись у школі”.

“Кулінарна сотня”: борщ на передову

Духмяний домашній борщик із зеленню та спеціями на передову готують львівські господині. У Львові жінки об’єднались у “кулінарну сотню”. 
Вони фасують продукти для того, щоб бійці в окопах могли готувати домашні страви. Для цього сушать інгредієнти для борщу на спеціальних електричних сушарках, а потім фасують їх. Господині вже мають свій рецепт: порізані та висушені моркву, буряк, капусту, болгарський перець і свіжу зелень розкладають по пакетах; до готових овочів додають приправи, сіль і томатну пасту. Один такий пакет розрахований на п’ять літрів борщу. 
Координують свої дії господині в соцмережі. Готові висушені продукти всі охочі можуть приносити в четвер і п’ятницю у церкву святого Климента Папи, що на вулиці Чупринки, 79. Опісля волонтерки сортуватимуть борщеві набори.

“На передову відправили гарбузові каші з рису, пшона, кукурудзи. Дівчата додають туди сіль чи цукор. Цю естафету ми перейняли від господинь із Києва та Дніпропетровська. Борщевий набір у зону АТО робили цієї суботи. Спершу хотіли спробувати, тому в неділю біля пам’ятника Королю Данилу варили борщ у казанах. Усе вдалося. Ми вирішили дещо підкорегувати, тож уже в середу відправимо борщ нашим хлопцям на схід”, – розповідає “Пошті” організатор “Hand-Made по-львівськи для армії руками волонтерів” Світлана Божко
Організатори ініціативи нещодавно спакували сім мішків теплого робочого одягу для ремроти. Окрім теплих речей, пакували і дитячі малюнки та листи, і всілякі ласощі: цукерки, шоколадки, печиво, каву, сушку.

“Передай гранату солдату”

Народна Самооборона Львівщини розпочала акцію “Передай гранату солдату”. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook співкоординатор Центру забезпечення військових Народної Самооборони Львівщини Ірина Яремко
фото: Львівський держуніверситет внутрішніх справ 
На вихідних активісти вручили військовим, які зараз перебувають на лікуванні у Львівському військовому госпіталі, смачні гранати з Іспанії. 
“Ми передаємо дуже смачні гранати від українців з Іспанії нашим бійцям у військовий шпиталь. Чому лише в госпіталь? Бо там хлопці мають час їх чистити і їм дуже потрібні вітаміни. У лікарні вже кожен поранений військовий отримав по декілька гранат”, – розповідає “Пошті” Ірина Яремко. 
Привезли в госпіталь волонтери й оберіг, створений дитячими рученятами для мужніх військових. “Найціннішим і найтеплішим дарунком, який ми привезли до наших героїв, стала ікона, створена 11-річною Анастасією Ковінько. Коли б ви бачили щасливі і здивовані очі хлопців, то одразу б зрозуміли, яке велике значення вона має для них! Щира дитяча віра і любов наділили цю ікону надзвичайною силою, і це відчувають усі, хто її бачить...” – зазначає співкоординатор Центру забезпечення військових.

Вітамін С для поранених: лимони від курсантів 

Настоятель храму Воз­движення Чесного Хреста Господнього отець Володимир Кепич звернувся до керівництва Львівського державного університету внутрішніх справ із пропозицією підтримати медикаментами поранених військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у військовому шпиталі. 
Відтак за кошти курсантів і прихожан храму на Замарстинівській придбали майже 100 кілограмів лимонів і лікувальні препарати. 
Цитрусові нарізали та посортували в півлітрові банки та передали вітамінну допомогу волонтерам у Військово-медичний клінічний центр Західного регіону, інформує прес-служба Львівського державного університету внутрішніх справ.

Жетони-обереги

фото: facebook.com/FedynaSofiya
На схід військовим відправляють не лише пічки, а й жетони-обереги. Так, громадська діячка Софія Федина на своїй сторінці у Facebook написала, що вже відправила на схід бійцям 80-тої окремої аеромобільної бригади під Старобільськом спеціальні жетони.
“Зробила все, щоб жетони стали справжніми оберегами. Ми викарбували на кожному жетоні “Спасе, сохрани”, посвятили їх у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Настоятель храму Степан Сус надав фінансову підтримку, а саме 23 кулони по 40 гривень. Вислала трохи медикаментів (налбуфін, гемостатичні губки, шовні матеріали, енергетичні батончики). Усі вони – від Богдана Півоварчука з Канади”, – зазначила Софія Федина. 
Окрім того, на схід поїхали дитячі листи і смаколики. 

Допомога від діаспори

Неабияку допомогу, переважно фінансову, нашим бійцям надають і українці з-за кордону. До прикладу, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Степан Сус на своїй сторінці у Facebook пише, хто, коли і звідки надіслав нашим військовим допомогу. 
Зокрема, нещодавно у храмі отримали посилку зі США. Там була термобілизна, форма, берці, куртка, шкарпетки, продукти і медикаменти. Іншу посилку отримали від української греко-католицької громади Брюсселя.
“Із міста Пасейк, що у США, українська спільнота надіслала добровільну пожертву для потреб військових у АТО в розмірі 10 тисяч американських доларів. За ці кошти вже придбали спальні мішки, наплічники, термобілизну (500 штук) і зарядний пристрій для батареї реактивної артилерії”, – пише на своїй сторінці у Facebook Степан Сус. 
Зі слів Івана Радковця, фінансує діаспора й ініціативи Львівського Лицаря. “На фронт ми відправили два медичні автомобілі. У цьому нам допомогла українська громада Канади й Австралії”, – зазначає співрозмовник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3726 / 1.66MB / SQL:{query_count}