Відтепер можна побачити, якою була галицька столиця на початку ХХ століття
У Центрі міської історії Центрально-Східної Європи, що на вулиці Богомольця, розпочала роботу "Медіа-бібліотека візуальних матеріалів з історії міста Львова". Вона вміщатиме всі можливі відеозйомки та фонозаписи нашого міста, починаючи від перших днів до нашого часу. Наразі в архіві є лише 150 роликів переважно радянського періоду, однак у майбутньому їх кількість буде збільшуватись.
Всі відеозаписи систематизовані в каталог з обов'язковим зазначенням року виробництва, автора, жанру, оригінального носія та інше. Відеоколекція включає не тільки документальні фільми з офіційних архівів, зокрема Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Пшеничного (Київ), але й аматорські зйомки про життя Львова. Також до відеоколекції входитимуть звукові записи голосів відомих мешканців міста, інтерв'ю, звуки міста, музичні записи вуличної музики і звуки місцевих клубів та виконавців.
- Зараз ми налагоджуємо зв'язки з українською діаспорою, адже дуже багато відеозаписів вивозили за кордон. Співпрацювати з архівами та кіностудіями, українськими і закордонними, дуже важко. Тут потрібні особисті контакти, оскільки багато хто боїться, що ми будемо використовувати зйомки з комерційною метою. Не менші труднощі виникають при намаганні дістати сучасні записи програм чи місцевих новин. Жодна телекомпанія у Львові не має технічної можливості зберігати архів. Водночас і віддавати касети для оцифрування нам не дуже хочуть. Як наслідок, зберегти сучасну хроніку Львова теж доволі важко, - розповів координатор проекту медіа-бібліотеки Богдан Шумилович.
В амбітних планах центру - за два-три роки зібрати всю можливу відео- і фоноінформацію про Львів, не тільки документальну, але й художню. Серед інших паралельних проектів центру - "Карти міст", "Урбаністичні образи", де зібрано понад 6000 світлин і листівок із зображенням життя Львова та інших міст Центрально-Східної Європи, "Інтерактивний Львів", де на інтерактивній мапі нанесені об'єкти історії і культури з усією можливою супровідною інформацією.