Сушіть весла!

На Львівщині закрили сезон водної навігації на річках та озерах

На Львівщині закрили сезон водної навігації на річках та озерах

Від минулого вівторка виходити на воду усім видам водного транспорту заборонено. Віднині усі плавзасоби: моторні і веслові човни, гідроцикли, малі судна та яхти замикають в гаражах до початку весни, якщо ні - доведеться сплатити штраф. За словами Юрія Фісана, старшого державного інспектора Прип'ятського ре­гіонального представництва Держфлотінспекції України, такі заходи проводять щорічно, аби врятувати людей від нещасних випадків. Адже коли на вулиці починаються морози, водойми вкриваються кригою, та, через нестабільність погоди, вона то скресає,  то знову твердне, - перепади температури становлять небезпеку.

"Сьогодні на Львівщині зареєстровано понад 1000 водних транспортних засобів, проте понад сотню й досі не вдається зареєструвати, - розповідає "Пош­ті" Юрій Фісан. - Дехто просто відмовляється реєструвати свій човен, погрожуючи його радше спалити. Проте закон про реєстрацію існує ще з 1978 року, коштує така послуга від 70 до 140 гривень, залежно від транспортного засобу. Також за технічний огляд плавзасобу щорічно потрібно сплачувати по сім  гривень за один метр довжини свого плавзасобу. Якщо без техогляду - на власника чекає штраф від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів".

Найчастіше порушниками заборони виходити на воду стають відпочинкові комплекси, які на табу не звертають уваги. Люди, що приїжджають на базу, не знають про заборону й орендують, до прикладу, гідроцикли. За правилами, власники гідроциклів повинні попередити про те, що виходити на воду заборонено, а орендар - підпи­сатися, що несе відповідальність за себе сам  у разі нещасного випадку. Та ні­хто про такі нюанси не нагадує, люди виходять на воду, не підозрюючи про небезпеку.           

Як повідомила "Пошту" Софія Тушницька, головний спе­ціаліст організації рятувальних засобів Львівського центру рятувальної служби, такі заходи часто рятують життя людей. Після інформування в області цього сезону ще не зафіксували жодного нещасного випадку, а торік загинуло двоє людей.

"Причиною нещасних випадків може стати навіть шматочок криги, який може прорізати човен, саме це спричинило потопання минулоріч", - розповіла Софія Тушницька.

У березні навігацію відкриють для човнів без моторів, аби не розлякати риб, у яких якраз час нересту. Для човнів з моторами період виходу на воду розпочнеться у травні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5418 / 1.54MB / SQL:{query_count}