Культурний каталог

Відтепер Львів може похизуватися першою мапою в Україні, яка допоможе "зв'язати" усі культурні заклади, управління та організації

Відтепер Львів може похизуватися першою мапою в Україні, яка допоможе "зв'язати" усі культурні заклади, управління та організації. За словами організаторів створення мапи - ГО "Центр культурного менеджменту", нині всі розвинені країни мають свою мапу, аби легше вправлятися у розвиткові культурної інфра­структури. Такий документ - це перелік управлінь, організацій та будівель, які мають стосунок до мистецтва. Таким чином, наприклад, художник зможе зорієнтуватися, де йому можна виставити свої полотна, або налагодити співпрацю з іншими митцями. За словами  Ігоря Савчака, директора Центру культурного менеджменту, комбінацій безліч.

"Ми черпали досвід з різних країн, які вже в 1980-х роках сформували карту і неодноразово вносили до неї корективи, - деталізує пан Савчак. - За основний орієнтир взяли мапу Канади, та це не означає, що ми її просто скалькували. Роботи з формування львівської карти тривали понад рік. Перш за все, такий документ стане в пригоді тим, хто очолює культурні заклади".

До створення львів­ського культурного путівника залучили експертів з Канади, США, Хорватії, Румунії, Австрії та Голландії - всього близько 150 професіоналів. Наступного року до його вдосконалення запросять експерта з Великої Британії. В "Центрі культурного менеджменту" запевняють, що мапу постійно вдосконалюватимуть, адже культурний розвиток не стоїть на місці. Наступний крок - вишколи для групи людей, які вже сьогодні працюють в культурі. Ще 10 грудня "Центр" сформував команду з 24 людей з понад 145 охочих. Спеціально для них розробили програму, під час якої "занурюватимуть" обранців у інфраструктуру різних міст та країн та демонстуватимуть конкретні кроки менеджменту. Зокрема, учасники школи матимуть змогу ознайомитися з культурними здобутками Амстердама. Серед учнів новоствореного вишколу є й ті, хто сьогодні активно працює над розвитком міста, зокрема Олександр Завадович, директор парку "Знесіння", Божена Пеленська, начальник відділу туризму та рекреації, Мар'яна Кавінська, засновник мистецької агенції сакрального мистецтва.

"Україні й справді бракує досвіду роботи культурних закладів, що є в Європі, - розповідає "Пошті" Мар'яна Кавінська. - Надійний фундамент - це завжди передумова успіху. Для мене це гарний шанс для вдосконалення своїх вмінь. Тим паче, що в Україні сакральне мистецтво не на найкращому рівні..."

Вишкільну роботу розпочнуть наступного року. Враховуючи львівський досвід,  формування місцевої мапи розпочнуть Київ, Харків та Одеса.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4888 / 1.55MB / SQL:{query_count}