Зима на носі, а солдати босі

Львівські волонтери займаються збором зимового “обмундирування” для бійців. Гостра потреба у теплому одязі, термобілізні, зимових берцях, шкарпетках, рукавицях та шапках

Зима невпинно наближається, дні стають коротшими, а ночі, подекуди, вже із заморозками. Люди у теплих домівках не відчувають цього так гостро, а от наші чоловіки, які воюють на сході і сплять просто неба, вже зараз потерпають від холоду.
Нагадаємо, Міноборони обіцяло забезпечити армію зимовим одягом до 10 жовтня. Хочеться сподіватись, що ці обіцянки виконають, проте самі військові часто розповідають, що реальну допомогу отримують лише від волонтерів. 
Вони і теплий одяг їм привозять,  і пічки, не кажучи вже про бронежилети, шоломи та тонни їжі.  А от влада обіцяє…

Куди і що нести 

Відколи в країні війна, тисячі чоловіків із Львівської області поїхали в зону АТО.
 Серед них і наші десантники з 80-ої окремої аеромобільної бригади, 24-та окрема механізована бригада, наші вертолітники, нещодавно створений окремий ремонтно-відновлювальний полк озброєння, третій батальйон територіальної оборони Львівщини, батальйон “Львів” – добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення. 
Аби хлопці повернулись на рідну Галичину живими та здоровими, у місті діє чимало центрів збору речей і коштів. Проте часто львів’яни ставляться до них із недовірою, адже деякі справді відверто сумнівні, хтозна куди і кому передадуть речі і чи передадуть взагалі. Тож охочим допомогти варто звертатись до перевірених пунктів збору, які діють у місті вже давно.  
Серед них є чотири Центри забезпечення військових, які організувала Народна самооборона: вул. Виговського, 29 (096 303 63 16), вул. Шота Руставелі, 2 (098 882 75 89), вул. Шевченка, 350-в  (098 322 08 77), просп. Червоної Калини, 109 (098 319 86 42). Також діє Центр волонтерства, у якому надають соціальний супровід, гуманітарну, психологічну, юридичну допомогу  військовим, сім’ям учасників АТО та переселенцям із Криму та сходу країни. Центр діє на вул. Золотій, 17 (063 071 81 46). 
У середньому на одного військового потрібно понад тисячу гривень, аби “обмундирувати” його на зиму
Як розповів “Львівській Пошті” Сергій Дзядик, заступник керівника Народної самооборони Львівщини, зараз самооборонівці забезпечують  військових теплими підкладками під штани і під кітелі. Також везуть на схід теплі речі із секонд-хендів, щоби бійці завжди мали сухий одяг на зміну. Проте, з його слів, із взуттям нині складніша ситуація. 
“Прості черевики бійцям не підходять, потрібні спеціальні берці, вони дорогі, приблизно 25 євро. Якби Міноборони забезпечило всіх хлопців бодай взуттям, це було б дуже добре. Також потрібна термобілизна. Є різні види її і різна ціна, від 100 до 500 гривень. Необхідно, щоби кожен боєць мав такі речі”, - каже Сергій Дзядик.  
У середньому на одного військового потрібно понад тисячу гривень, аби “обмундирувати” його на зиму. Необхідні речі закуповують на військових складах у Німеччині, бо “вживана німецька форма не розлазиться так, як наша нова, вона ще роками служитиме”. 
Також кожного вівторка, четверга і суботи  збирають теплі речі для військових біля пам’ятника королю Данилу. У ці дні із 17.00 до 19.00 можна приносити теплі шапки, шкарпетки, рукавиці а також цигарки. 

Долучилась і церкви

Крім того теплі речі для військових збирають і у львівських церквах. Зокрема цим активно займаються священики Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, що на вул. Театральній, 11. 
Ще у трьох храмах Львова триває збір коштів для купівлі шоломів українським військовим, туди також можна приносити і речі:  це храм Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор),  церква Архистратига Михаїла на вул. Винниченка та церква Собору святого Івана Хрестителя на вул. Зубрівській, а також церква Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові. В цих церквах встановили спеціальні скриньки для пожертв.  
А зі слів отця Степана Суса, настоятеля Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла, нині у Львові до збору пожертв для військових долучились майже всі церкви. Тож до них можна нести теплий одяг, шкарпетки, термобілизну, рукавиці та шапки. Громада кожної церкви знає, хто із парафіян поїхав на схід, тому може самотужки зібрати ті чи інші речі.
Отець Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла
Я розумію побоювання львів’ян стосовно деяких центрів збору допомоги на армію. Зараз дуже багато волонтерів працюють в організаціях, які мають стосунок до певних політичних сил, які йдуть на вибори, або так чи інакше їх підтримують.

Завжди є люди, які роблять добро просто за волею серця, а є і ті, які хочуть мати з цього ще й якусь користь для себе. Але те, що вони роблять все одно життєво необхідне нашим бійцям. Головне, щоб ці організації таки довозили допомогу на фронт, а не перепродували її чи десь губили.

Церква активно долучається до таких допоміжних проектів, зокрема передаємо зібрані речі одразу на Яворівський полігон, де постійно є бійці, які перебувають на ротації. Звідти речі точно потраплять на схід. Додаємо зібрані у церкві гроші до тих, які зібрали певні громадські організації, якщо потрібно купити дуже коштовну річ, зокрема так було із тепловізорами.

Зараз люди вже не так активно несуть речі та гроші на армію, як це було раніше. Можливо це пов’язано з тим, що вже багато зібрали і наші бійці не такі голі та босі як це було на початку війни.

Дякувати Богу, нині гине значно менше військовослужбовців, менше нищиться техніка та речі, які ми передаємо на схід. Минулого місяця до нас вже “по другому колу” звернулось кілька військових, бо ті бронежилети і каски, які ми їм передавали, згоріли в одному з боїв.

Зараз такого вже немає, проте люди продовжують нести в наш храм теплий одяг, форму, навіть термобілизну, захисні окуляри, а ми вже передаємо все на Яворівський полігон. Є поодинокі прохання закупити бронежилети і каски, але ми стараємось цим менше займатись, бо Міноборони і Національна гвардія декларували, що військовослужбовці забезпечені цими речами, ми думаємо, що ці слова відповідають дійсності.

Також зараз багато людей хочуть допомогти грішми на реабілітацію поранених військовослужбовців, а не на бронежилети і каски. Є люди, які вирішили цілеспрямовано допомогти конкретній особі, тому наш храм допомагає звести таких людей із сім’ями поранених, або й запросити жертводавців у шпиталь, щоб ті самі познайомились з бійцями, побачили їх стан.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4169 / 1.6MB / SQL:{query_count}