Одна з найганебніших проблем культурного Львова – запарковані тротуари. Львівські водії вперто ігнорують пішоходів: тротуари, як і дороги, вони вважають “своєю” територією. Тим часом пішоходи оминають автівки, обтираючи стіни будинків, ідучи по газонах, інколи навіть і проїзних частинах…
Як тільки не воюють у Львові із злісними порушниками правил паркування! І наліпки чіпляють на автівки із написами “Я паркуюсь як окупант”, “Мені плювати на всіх. Я паркуюся де хочу”, “Я паркуюсь як олень”, і містяни фотографують авта й номери, водіїв-нахаб, надсилають світлини в ДАІ чи оприлюднюють у соцмережах, буває, і на вулиці роблять зауваження “оленям”. Та все ж чи не найефективніші способи боротьби з паркуванням без правил – стовпці-обмежувачі й евакуатори!
Наразі вулиці міста обслуговує всього лише три евакуатори, але щодня вони евакуйовують із десяток автівок. Найчастіше паркування в заборонених місцях фіксують у середмісті Львова, інформує прес-служба міськради.
“Евакуатори працюють із дев’ятої години ранку та щодня забирають на арештмайданчик у середньому дев’ять автівок. Найчастіше порушення правил паркування фіксуються на вулицях Університетській, Словацького, Січових Стрільців, площі Міцкевича (біля готелю “Жорж”), площі Галицькій (біля пам’ятника королю Данилу), а також на проспектах Свободи та Шевченка”, – розповів Іван Рибак, заступник керівника відділу паркування ЛКП “Львівавтодор”.
Досить частими у середмісті є випадки паркування на велосипедних доріжках і трамвайних коліях. “Відповідно до інструкцій, у ЛКП “Львівавтодор” є певна визначена кількість вулиць, на яких можна евакуйовувати транспортні засоби. Ми можемо евакуювати автомобіль, який припаркований на велосипедній доріжці, а паркованими на трамвайних коліях транспортними засобами займається черговий евакуатор ЛКП “Львівелектротранс”.
Якщо він не може під’їхати – тоді цим займаємося ми. Проблема в тому, що в багатьох місцях часто нема знаків заборони паркування, хоча вони там потрібні. Це заважає комісії забрати автомобіль на арештмайданчик, хоча він і може заважати руху транспорту”, – додав Іван Рибак.
В очікуванні нових паркомісць
Видається, у львівських водіїв хронічне бажання порушувати правила паркування. Однак для виправдання вони використовують аргумент “у Львові недостатньо парковок, зокрема у середмісті”.
Радник міського голови з питань розвитку інфраструктури Олег Шмід уже роками невтомно пояснює, що не буде в місті сучасних паркінгів доти, доки львів’яни не навчаться паркуватися та поважати один одного! Будувати паркінги невигідно: хто користуватиметься ними в місті, де можна залишати авта посеред дороги чи тротуару?
Та все ж час настав: нині інвестиції в паркомати стали вигіднішими, бо з’явився механізм впливу на водія – у Кодексі про адміністративні правопорушення з’явився штраф. Як писала “Львівська Пошта”, у травні Верховна Рада ввела нові штрафи за порушення правил паркування. Зокрема, тепер введено адміністративну відповідальність для водіїв за несплату послуг платних паркінгів, обладнаних паркоматами й автоматичними терміналами “в’їзд – виїзд”.
ЛКП “Львівавтодор” просить містян інформувати про паркування автомобілів на велодоріжках. Зі скаргами можна звертатися за телефоном ЛКП “Львівавтодор” 270-41-66 або надсилати інформацію на електронну скриньку lvivavtodor@ukr.net. Якщо ви побачили автомобіль, припаркований у недозволеному місці, можна телефонувати в чергову частину ДАІ Львова: 238-40-27.
|
Відтак наприкінці літа в міськраді повідомляли, що до 1 вересня у Львові облаштують вісім платних паркінгів. Тоді ЛКП “Львівавтодор” перемогло в конкурсі від Львівської міськради й отримало право на облаштування восьми платних паркінг-зон. До перших днів осені парковки планували облаштувати на проспекті Шевченка, площі Маланюка, вулицях Чайковського, Саксаганського, Костюшка, Гнатюка, Словацького та Коперника.
З різних причин облаштувати паркінг-зони вдалося не всюди, де планували. З початку жовтня у місті вже мали б працювати платні паркінг-зони на вулиці Гнатюка, Костюшка та Чайковського, однак початок роботи затримує податкова інспекція, інформує
zaxid.net. “Паркомати вже стоять, місця облаштовані, але нас затримує податкова, бо там “зависла” база, відтак не можуть поставити паркоматів на облік”, – розповідає начальник відділу паркування ЛКП “Львівавтодор” Сергій Париляк.
Із появою нових паркувальних зон кількість місць на платних парковках у середмісті збільшиться майже на 80 – на вулиці Гнатюка паркінг-зона вміщатиме до 20 авт, на Костюшка – 21, а на Чайковського – 37. Також наприкінці жовтня заплановано відкрити ще одну паркінг-зону на проспекті Шевченка.
“Ця парковка вміщатиме вісімдесят автомобілів. Паркомати мають запрацювати з п’ятнадцятого жовтня, однак зараз на проспекті Шевченка тривають ремонтні роботи, тому, вочевидь, паркінг-зона почне працювати наприкінці місяця”, – повідомив чиновник.
Нагадаємо, що з кінця вересня запрацювали платні паркінг-зони на вулицях Коперника та Словацького, а в серпні почав роботу паркомат на площі Міцкевича. Година стоянки коштує 4 гривні.
Бій гривнею!
Львівські активісти руху “Дайте пройти”, які роками воюють із незаконно припаркованими автами, пропонують у кілька разів підвищити плату за стоянку в середмісті, аби водіям було невигідно туди їхати автомобілями й вони надавали перевагу маршруткам.
До слова, торік до міського бюджету від збору за місця паркування автотранспорту надійшло більше 3 мільйонів 48 тисяч гривень.
Тариф на послуги з паркування транспортних засобів у 2013 році і нині становить 4 гривні за годину в I паркувальній зоні та 2 гривні за годину в II зоні, інформує прес-служба міськради.