Непопулярна професія

Хоча Львову бракує двірників, але криза ще не допекла безробітних городян, щоб вони хотіли взятися за мітлу

Хоча Львову бракує двірників, але криза ще не допекла безробітних городян, щоб вони хотіли взятися за мітлу

dvornik.jpgНезважаючи на те, що у Львові вже розпочалося скорочення працівників, але городяни наразі не поспішають йти працювати будь-куди, аби заробити копійчину. Ще немає й черг охочих йти трудитися, до прикладу, двірником у ЛКП. А саме двірників, кажуть у Львівській міській раді, сьогодні таки бракує в обласному центрі. Посадовці сподіваються, що сьогоднішня криза таки дозволить рано чи пізно заповнити вакансії у ЛКП. Особливо, коли вона розгуляється сповна у січні-лютому наступного року і безробітні перестануть "перебирати харчами".

Хоча львівським двірникам з листопада на третину підвищили заробітну плату, проте проблема з охочими працювати в комунальних підприємствах залишається відкритою. Люди шукають більш оплачувану і престижну роботу. Згідно з рішенням виконкому Львів­сь­кої міської ради № 1052 від 3.10 2008 р., тепер двірники отримують 1000 гривень (їх попередній оклад становив 730 гривень - "Пошта"). А якщо мають більші дільниці, то, відповідно, ця сума є біль­шою.

Як свого часу зазначала "Пошті" Ірина Маруняк, голова Галицької районної адміністрації, у кожному ЛКП Галицького району штат незаповнений на 5-6 прибиральників. Щоправда, співрозмовниця запевняла, що "неприбраних від снігу ділянок взимку не буде". Власне, розподілятимуть роботу між двірниками - хтось працюватиме на 1,5 дільниці. У мерії ж запевняють, що, незважаючи на проблему, місто буде чистим та прибраним. 

 

Іван Лозинський,
голова Сихівської районної адміністрації м. Львова:

- У нашому районі проблеми з браком двірників немає. Сихівський район цілком забезпечений прибиральниками. Маємо іншу проблему - нашим комунальним підприємствам сьогодні не вистачає слюсарів та малярів. Львів'яни не хочуть йти працювати за цими спеціальностями. Кажуть, що низька заробітна плата, тому шукають собі роботу деінде. А от із двірниками наш район мав проблему років три тому, коли двірники покинули ЛКП і пішли працювати на ятки. Згодом вакантні місця заповнили, і тепер нас це питання не турбує. Тим паче, у районі розширили зони прибирання, тому люди можуть працювати і на півтори ставки. І нам добре, і вони задоволені. Нині скарг від мешканців нашого ра­йону на роботу двірників майже немає.

Василь Білоус,
голова Личаківської районної адміністрації м. Львова:

- Нашому району не вистачає двірників. Вакантними є близько 30 місць у ЛКП. Через скорочення робочих місць у місті, наразі якогось пориву та бажання працевлаштуватися двірником у наші ЛКП не спостерігається. Можливо, згодом буде. Колись львів'яни охочіше обирали таку роботу, оскільки їм надавали житло. Тепер цього вже немає. Також кажуть, що оплата не висока. Хоча з листопада її збільшено. Крім прибиральників, ЛКП бракує й газозварювальників.

Неля Возна,
заступник директора Львівського міського центру зайнятості:

- Станом на 15 грудня у нашому центрі є 41 вакансія двірника. Ці заявки нам подали навчальні заклади, підприємства, організації та ЛКП. Звісно, у місті є набагато більше таких вакансій. Ми пропонуємо безробітним різні професії, в тому числі і роботу двірника. А право кожної людини погоджуватися на таку пропозицію чи ні. Загалом на таку роботу зго­джуються люди, які не мають кваліфікації чи спеціальності. Натомість городяни з вищою чи навіть професійно-технічною освітою, які мають кваліфікацію, бути двірниками категорично не погоджуються. Мовляв, вони краще отримуватимуть допомогу з безробіття.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4635 / 1.56MB / SQL:{query_count}