Пікет із рушниками

Торговці "Вернісажу" вийшли під Ратушу, протестуючи проти забудови площі Вічевої

Торговці "Вернісажу" вийшли під Ратушу, протестуючи проти забудови площі Вічевої

mityng.jpg

11 грудня близько 200 торговців сувенірного ринку "Вернісаж" намагалися відстояти своє місце праці та не допустити будівництва готелю на площі. Майже двогодинний пікет під стінами Львівської міської ради супроводжувався традиційними вигуками "Ганьба!" та свистом.  Висловити своє ставлення до міської влади на пікет привели навіть маленьке порося. Вчора, 12 грудня, торговці продовжили пікет.

Як уже писала "Пошта", майже два місяці тому з'явилася інформація про те, що на площі перед театром імені Марії Заньковецької, де останні років 15 продають вироби народних умільців, невдовзі постане 5-зірковий готель. Інвестор - ТзОВ "Львівський вернісаж" (яке є власником приміщення кафе-бару на вулиці Низький Замок - територія сувенірного ринку) навіть замовив містобудівне обґрунтування, яке розглянула містобудівна рада. Висновок - теоретично будувати можна, але спершу треба зробити детальні археологічні розкопки. Реакція вернісажівців, яким не звикати до організації пікетів під Ратушею, дещо забарилася. До дії майже через два місяці після містобудівної ради торгівців спонукали заяви представників інвестора. За словами Миколи Степанюка, члена правління ГО  "Мистецький центр "Львівський вернісаж", представник інвестора запевнив їх, що "в міській раді в них вже все погоджено". Нагадаємо, одним із засновників ТзОВ "Львівський вернісаж" - потенційного забудовника площі - є депутат міськради від фракції "Пора" Артем Хмиз.

"Я 11 років працюю на Вернісажі. Через те, що у нас дуже розвинена корупція, хтось постійно претендує на це місце. Зараз хочуть побудувати готель, минулого року хотіли зробити стоянку для машин. До пікетів під Ратушею не звикати. Зараз свої твори на Вер­нісажі продають більше тисячі осіб. Нам нема куди дітися. Ми готові й кожного дня приходити під Ратушу, щоб нас почули", - стверджує Зоя Славянська, представник мистецького центру.

Попри вимогу протестувальників, міський голова до них так і не вийшов. "Віддуватися" за владу довелося Олегові Березюку, директору департаменту "Адміністрація міського голови".

"Сьогодні ніяких рішень виконкому, розпоряджень мі­ського голови чи ухвал сесії щодо ділянки на площі Вічевій немає і не може бути, - запевнив "Пошту" Олег Березюк. - Міський голова на стороні компромісу і людей, які працюють на Вернісажі. Якщо ж депутати затвердять відповідну ухвалу без згоди торговців, міський голова її ветуватиме".

Та подейкують, що вернісажівським торговцям запропонують інше місце для облаштування ринку народних ремесел. Серед можливих варіантів називають площу Данила Галицького (перед Ляльковим театром) та Бернардинський дворик. Однак продавці народних ремесл не надто радісно сприймають таку перспективу. Та й до переїзду не готуються, оскільки жодної офіційної пропозиції міська влада їм  не зробила. Представники мистецького центру радше готові вести переговори з владою про покращення благоустрою території, де зараз розташований ринок народних ремесл, ніж про його переселення.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3352 / 1.56MB / SQL:{query_count}