Після запровадження суворіших штрафів на Львівщині суттєво поменшало п'яничок за кермом, водії та пішоходи стають дисциплінованими
Запровадження жорсткішої відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, як і сподівалися працівники Державтоінспекції, справді дало результати - за три тижні (з 17 листопада) "штрафної революції" на автошляхах Львівщини значно поменшало травмованих та загиблих під час дорожньо-транспортних пригод. І що також вкрай важливо - в області стало менше п'яничок за кермом - потенційних винуватців дорожніх трафунків із людськими жертвами. "Якщо до запровадження нових штрафних санкцій щодоби у Львівській області інспектори ДАІ виявляли до 60 нетверезих водіїв, то нині - з десяток захмелілих шоферів. Це суттєве зменшення", - зазначила "Пошті" Світлана Добровольська, керівник прес-служби ДАІ у Львівській області. Вкотре нагадаємо, що через оковиту можете розпрощатися з доволі кругленькою сумою - від 2550 до 3400 грн.
В обласній Державтоінспекції стверджують: львівські водії стали більш дисциплінованими і таки бояться штрафів, які можуть серйозно спустошити гаманець. Отож не ризикують і вже сьогодні їздять куди обережніше та не на такій шаленій швидкості, як колись. Звичайно, не бракує і таких крутеликів-шумахерів, яким, даруйте, по цимбалах і Правила дорожнього руху, і суворі штрафні покарання. Ба навіть прямісінько навпроти обласної прокуратури деякі з водіїв і надалі на пішохідному переході не бажають пропускати перехожих! Стосовно пішоходів, то, як кажуть даішники, вони також стали більш дисциплінованими. Нагадаємо, що тепер для порушників-пішоходів передбачені штрафи у розмірі 51 - 85 грн, тоді як до новацій за порушення Правил їх попереджали або штрафували на 1,7 - 8,5 грн. До речі, кожне третє ДТП в Україні відбувається саме з вини пішоходів.
Даішники обіцяли певну лояльність під час запровадження новацій (аби водії більш-менш звикли до них - "Пошта"), вони дотримали свого слова. Зараз інспектори насамперед звертають увагу на порушення, які можуть спричинити аварійні ситуації на дорозі. Мова йде про нетверезих водіїв, проїзд на червоне світло світлофора, обгін, перевищення швидкості, порушення правил проїзду перехресть та ненадання переваги пішоходам. Відтак, кожен із перерахованих пунктів тягне на кругленьку суму. Загалом за три тижні львівські даішники склали адмінпротоколи про порушення ПДР на 2 млн грн. Лише наразі два наявні в регіоні стаціонарні прилади фото- та відеофіксації "Візир" запеленгували майже 2 тис. порушень водіями. До речі, з 1 січня 2009 р. в Україні всі штрафи у разі їх несвоєчасної сплати подвоюватимуться. І це ще не все. Порушили - мусите сплатити штраф, бо допоки цього не зробите то: не пройдете техогляд, не зможете замінити посвідчення водія та не знімете авто з обліку!
Керівник прес-служби обласної ДАІ запевняє: наразі інспектори не штрафують водіїв за непристебнуті паски безпеки та розмови мобільними. Та краще не випробовувати долю і дотримуватися Правил руху, адже насамперед це ваша безпека. До нового року працівники ДАІ також не штрафуватимуть й за відсутність тимчасового реєстраційного талона (він потрібен, коли їздите за дорученням). За словами С. Добровольської, власне зараз Відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи (ВРЕР) працює у посиленому режимі - водії масово кинулися виробляти згадані талони. З 2009-го через відсутність такого талона ваш гаманець спорожніє на суму до 850 грн, або ж автівку можуть забрати на арештмайданчик. Тому зараз не час розслаблятися і варто відвідати (ВРЕР).
До теми
Начальник Департаменту ДАІ МВС Сергій Коломієць заявив, що з дня запровадження нових штрафів аварійність в Україні знизилася вдвічі. Також у державі на 42% поменшало випадків керування автівками у нетверезому стані, уп'ятеро зменшилася й кількість порушень правил обгону і проїзду перехрестя. Поза тим, інспектори ДАІ зафіксували більшу кількість порушень швидкісного режиму і правил паркування. Загалом в Україні з 17 листопада даішники склали адмінпротоколи про порушення ПДР на 29,6 млн грн. Порушники вже сплатили понад 7 млн грн.