Такий підсумок засідання відповідної робочої комісії з цього питання, інформує прес-служба Львівської ОДА. Присутній на комісії представник ЛМГО “Відродження Знесіння” Богдан Попадюк зазначив, що біля вул. Б. Хмельницького, де повітря найбільш забруднене, середній рівень онкозахворювань вищий, ніж у інших районах Львова.
Громадський активіст зазначив, що неприємний запах у місті зазвичай з’являється вночі, у вихідні та святкові дні, коли рівень контролю за забрудненням навколишнього середовища мінімальний.
Отож Львівводоканал повинен переглянути свої угоди з підприємцями, внести до них додаткові зобов’язання сторін і прописати чітку відповідальність за їх порушення. Обласна адміністрація своєю чергою звертатиметься до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та в Кабінет Міністрів України з конкретними пропозиціями щодо внесення змін до відповідних нормативно-правових актів, які регулюють питання нейтралізації джерел каналізаційних викидів. Також місто повинне переглянути систему понаднормативних штрафів і значно збільшити їх.
Директор департаменту ЖКГ облдержадміністрації Андрій Ільків звернув увагу, що однією з причин смороду у Львові є несанкціоноване і неконтрольоване вивезення каналізаційний стоків із підприємств. За його словами, нема ніякого обліку осіб і місць, куди ці відходи вивозять, тому це одна з основних причин забруднення екосистеми.