Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду попереджає про канатно-крісельну небезпеку
Про зношеність гірськолижних витягів та канатних доріг починають говорити щорічно із початком лещетарського сезону. Як розповів "Пошті" Андріан Кліщ, заступник начальника управління культури й туризму ЛОДА, нині в області 42 підйомники та 4 сучасні канатні дороги. На сусідній Франківщині зареєстровано 17 підвісних канатних доріг. Частину з них щорічно призупиняють через те, що їхній технічний стан не відповідає нормам.
Цьогоріч, за першими результатами перевірки Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, на Львівщині також мають призупинити роботу двох канатних доріг: ТзОВ "Октант" на горі Великий Верх у селі Волосянка та "Плай" в селі Орява Сколівського району. Схожа ситуація й на Прикарпатті, де призупинено експлуатацію дев'яти канатних доріг, до адміністративної відповідальності притягнуто директора ТзОВ "Захід-ЛТД" (селище Ворохта Яремчанської міської ради) та начальника групи канатних доріг ТзОВ "Скорзонера" (ГК "Буковель"). "Зокрема, ТзОВ "Захід ЛТД" не відремонтувало приміщення електророзподільної станції; тут не дотримуються термінів проведення планово-попереджувальних ремонтів; не здійснено вирубку гілок дерев у зоні руху крісел. На навчально-спортивній базі "Україна" не вирішено питання ремонту канатної дороги. У ТзОВ "Скорзонера", що у селі Поляниця, в окремих паспортах канатних доріг не внесені зміни про відповідальних осіб та не вказані номери наказів про їх призначення; у журналах реєстрації денних оглядів канатних доріг несвоєчасно роблять записи про перевірку справності опор і крісел; недооформлені картки реєстрації проведення технічних обслуговувань ППКД", - повідомили у прес-службі територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області.
"Під нашою опікою тільки два об'єкти у Львівській області, а саме у Сколівському районі, - розповідає "Пошті" Микола Гуцуляк, прес-секретар територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області . - Але обидва мусили зупинити через нерозроблений графік огляду та ремонту пасажирських доріг, непродовжений дозвіл на експлуатацію. До інструкції з охорони праці персоналу обслуги пасажирської підвісної канатної дороги не внесено зміни згідно з рекомендаціями спеціалізованої організації, у Волосянці не підвищено фундамент однієї з опор, і таких проблем безліч..."
Та попри зауваження чиновників, канатні дороги функціонують, причому не без пригод. До прикладу, торік 7 січня через поломку привідної станції 150 лижників шість годин провисіли над землею в кріселку на базі "Захар Беркут" (Волосянка).