Проїхатись і… сісти

Тим, хто підроблятиме трамвайно-тролейбусні квитки, у Львові загрожує кримінальна відповідальність... за зґвалтування

Тим, хто підроблятиме трамвайно-тролейбусні квитки, у Львові загрожує кримінальна відповідальність... за зґвалтування

kvitok.jpg

kvitok_zv.jpg 

Щоб змусити львів'ян платити за проїзд у міському електротранспорті та збільшити прибутки ЛКП, підприємство "Львівелектротранс" вигадує дедалі цікавіші сюжети. Спершу звільнили всіх кондукторів і збільшили штат контролерів, а пізніше почали вдаватися до пропаганди і навіть погрожувати кримінальною відповідальністю за підробку квитків. Щоправда, чи то через неуважність, чи через незнання законів ці новації змушують львів'ян не так боятися, як сміятися.

Кілька тижнів тому у Львові розповсюдили листівки із закликом "Зрада батьківщини починається із неоплачуваного проїзду". "Дотепні" кріейтори агітки закликали жителів міста оплачувати проїзд в елек­тротранспорті, нагадуючи факт з історії, що вбивцю Степана Бандери Богдана Сташинського завербували до КДБ у райвідділі міліції, куди він потрапив... за не­оплачений проїзд у громадському транспорті. Загалом у Львові надрукували 125 тисяч таких листівок. Попри значні витрати на друк, у ЛКП "Львівелектротранс" сподіваються, що мешканці зрозуміють необхідність оплати за проїзд.

Нещодавно ж комунальники перейшли від закликів до погроз кримінальною відповідальністю. "Виготовлення з метою збуту, збут або використання за­відомо підроблених квит­ків та інших проїзних документів карається позбавленням волі до двох років або виправними роботами на той же строк", - написано на зворотному боці квитка на проїзд у тролейбусі та трамваї. Внизу зазначено, що це витяг зі статті 153 Кримінального кодексу України. Натомість, якщо відкрити Кримінальний кодекс на 153 статті, можна прочитати про покарання не за підробку проїзного документа, а за .. "насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом". Натомість текст, процитований на квитку, справді є в Кримінальному кодексі, але у статті 215.

У "Львівелектротрансі" цю прикрість визнають. Кажуть, що це помилка не їхніх працівників, а друкарні. Як  з'ясувала "Пош­та", у старому Кримінальному кодексі України (редакція 1960 року) покарання за підробку проїзних документів передбачено справді статтею 153-ю. Тож, очевидно, автори ідеї послалися на вже нечинний кодекс. Але оскільки гроші на друк накладу вже витратили, то квитки з продажу не вилучали.

"Для нас кожна копійка має значення, - сказала "Пошті" Світлана Маркова, заступник директора ЛКП "Львівелектротранс" з економіки. - Ми знаємо про помилку і наступного разу її виправимо. Але ці квитки з продажу не вилучатимемо".

Досі жодного випадку збуту чи використання підроблених квитків не виявили, зізнається заступник директора ЛКП, хоча чуток та свідчень, що такі бачили, в "електротрансі" достатньо. За словами пані Маркової, це радше профілактика, щоб у львів'ян не було навіть бажання підробляти проїзні квитки.

Як стало відомо "Пошті", проїзні квитки з таким написом дивують пасажирів. Дехто навіть переконаний, що саме вони і є підробкою. Як розповіла "Пошті" жителька Львова Лілія Гринчишин, вона вже стала свідком такого непорозуміння.

- Я поверталася минулого тижня додому тролейбусом №2. Одна дівчина засумнівалася в оригінальності квитка з таким текстом. Їхньої розмови я детально не чула, але водій почав кричати, що дівчина непорядно поводиться, висадив усіх з тролейбуса, її замкнув у ньому і сказав, що викликав міліцію, - розповіла пані Гринчишин.

Що цікаво, у Франківському райвідділі, куди б мав надійти виклик від водія, жодного виклику за­фіксовано не було. За словами Дениса Харчука, керівника прес-служби ГУ МВСУ у Львівській області, ймовірно, водій прос­то хотів полякати пасажирів міліцією. Реально ж нікуди не дзвонив.

У "Львівелектротрансі" заспокоюють людей і запевняють, що квитки з помилкою справжні й контролери не матимуть до їхніх власників жодних претензій.

Довідка:

Стаття 153 Кримінального кодексу України (витяг). Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом

1. Задоволення  статевої  пристрасті  неприродним способом із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи -  карається позбавленням волі на строк до п'яти років

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4797 / 1.58MB / SQL:{query_count}