Вже традиційно із приходом літа у Львові щось ремонтують. Торік всі ми пережили цілу епопею з дорогами, які ремонтували і переремонтовували, не проплачували грошей робітникам і створили справжній транспортний колапс у місті.
Цього ж літа окрім доріг місто посилено візьметься за відновлення наших понищених хідників. Отож, ймовірно, вже зовсім скоро, щоб не пошкодити свої туфельки, панянкам не треба буде обходити хідники проїжджою частиною і наражати себе на небезпеку.
Щоб не ламали ніг
Як зазначав “Пошті”
у травні цього року перший заступник міського голови Олег Синютка, цього року вимощення хідників є окремим і дуже важливим завданням для міста.
“На відміну від магістральних вулиць, сьогодні хідники перебувають у доволі занедбаному стані. Тому для кожного району на 2014-й виділили по мільйону гривень, аби облаштувати саме тротуари. Чимало робіт вже розпочали, є й такі, що вже на завершальному етапі. Сподіваємось, це дасть можливість пішоходам почувати себе більш комфортно у Львові”, – казав “Пошті” Олег Синютка.
А от зі слів Юрія Кужелюка, члена комісії з питань інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради, наразі головна проблема – вже класичні непроплати грошей Держказначейством. “Це питання до Кабміну, якщо платежі через Держказначейство проходитимуть, то все буде гаразд. У міській раді є гроші, їх несуть у Держказначейство, назад же вони не проходять, бо держава не має грошей, все стоїть… Є вулиці, де через відсутність реальних коштів зупинились роботи. В державі висить все, гроші йдуть на БТРи і на танки”, – каже Юрій Кужелюк.
Для кожного району на 2014-й виділили по мільйону гривень, аби облаштувати саме тротуари. Чимало робіт вже розпочали, є й такі, що вже на завершальному етапі
Зі слів співрозмовника, для того, щоб починати ремонти, потрібні реальні гроші, вони мають надійти на рахунок фірми. Якщо ж їх нема, то нічим платити за щебінь, за роботу, а фірму, яка б погодилась працювати в борг, знайти важко.
Але попри всі затримки платежів та незручності через затягування ремонтів, слід зазначити, що позитиви теж трапляються. Так один із мешканців міста на своїй сторінці у Fecebook розповів, як написав заяву до міськради із проханням відремонтувати пішохідну ділянку від пл. Теодора до залізничного мосту на просп. Чорновола і на його прохання відгукнулись.
“Упродовж двох діб на мою заяву прийшла відповідь на електронну скриньку. Потім зателефонували і запевнили, що звернення скеровують у відповідну службу Галицького району. Вже за три дні на цій ділянці працювала бригада робітників і техніка. Сказати, що я був приємно здивований – нічого не сказати. Отже, шановні скептики та ті, хто вірять, що від них нічого не залежить – беріть приклад і просувайте свої ідеї вперед”, – пише львів’янин Владислав.
Робота кипить…
Як розповів “Пошті” Микола Захарків, начальник відділу житлово-комунального господарства Галицької райадміністрації Львова, частину хідників цього року вже встигли відремонтувати.
“Зокрема вже завершили ремонт хідника на проспекті Чорновола, зараз працюємо на вулиці Тютюнників, це прибудинкова територія, також ремонтуємо хідник на Кривоноса, на площі 700-річчя. Працюємо на вулиці Уласа Самчука від консульства Польщі до комерційної академії (корпусу на вул. Уласа Самчука, 9). Поки грошей на заплановані ремонти вистачає, ними займається шляхо-ремонтне підприємство Галицького району. Також під час оновлення хідників облаштовуємо їх для потреб неповносправних. Зокрема, в кожному місці пішохідного переходу чи перетину перехрестя понижуємо бордюрний камінь для безпечного об’їзду і щоб він був комфортним”, – каже Микола Захарків.
Зі слів Олександра Удовенка, голови Шевченківської райадміністрації Львова, цього року в їхньому районі запланували відремонтувати 15 хідників. Розпочали ремонтні роботи на вулицях Шевченка, Грінченка 4, 6, 10, 12 (це внутрішньо-будинкова територія), Мазепи та Пстрака.
“Також плануємо ремонт хідників на вулиці Богдана Хмельницького (на в’їзді в місто), на вулицях Генерала Грекова, Масарика, Окуневського. Коли планували ці ремонти, розраховували так, щоб вистачило виділених грошей, поки все гаразд. Ремонти виконують переможці тендеру: це і ШРП, і приватні фірми. Всі хідники, які ми ремонтуємо, відразу підлаштовуємо для потреб неповносправних. Понижуємо рівень бордюрів, щоб люди, обмежені в пересуванні, могли вільно ними користуватись. У цьогорічних ремонтах пріоритетними є ділянки біля шкіл, дитсадків, церков”, – розповів Олександр Удовенко.
У Залізничному районі теж киплять роботи. Як розповіла Ірина Гримак, голова Залізничної райадміністрації, вже відремонтували вулиці Рудненську (біля протезного заводу), там проживає багато інвалідів, тому першочергово взялись за неї.
Під час оновлення хідників облаштовуємо їх для потреб неповносправних. Зокрема, в кожному місці пішохідного переходу чи перетину перехрестя понижуємо бордюрний камінь для безпечного об’їзду і щоб він був комфортним
“Також готова вулиця Левандівська (з боку вулиці Сяйво, біля дитсадка), зараз приступають до робіт на Сигнівці, після неї візьмемось за вулиці Кульчицької та Калнишевського. Це великі об’єми робіт, тому будемо дивитись по коштах. Якщо щось залишиться, то можливо, ремонтуватимемо ще якісь хідники. Плануємо залучити до робіт ще якихось підприємців, але поки це все лише в планах. Якщо мова йде про тротуари, то найбільша проблема – плитка, це коштовна річ, яка забирає більшу частину суми, а хідники мостимо лише плиткою”, – каже Ірина Гримак.
Як запевнив “Пошту” Іван Лозинський, голова Личаківської райадміністрації, там вже відремонтували тротуар на частині вулиці Пасічної та взялись до ремонтів на вулиці Шафарика, 8. “Також запланували ремонт тротуару на вулиці Зеленій на ділянці від Франка до Романчука, також на Шота Руставелі, Личаківській і біля церкви Покрови. Працюємо в межах виділених коштів, звісно, якби їх було більше, то запланували б іще якісь ремонти. Всі хідники будуть із пониженими бордюрами на пішохідних переходах. Роботи виконують комунальники нашого району, на щастя, боргів за минулий рік не маємо”, – каже співрозмовник.
У Франківському районі теж тривають ремонти. Зокрема, зі слів Руслана Кандибора, голови Франківської райадміністрації, зараз працюють над хідниками на вул. Науковій 44-46. Решта ж ремонтів проходитимуть у комплексі з оновленням міжбудинкових доріг, а саме це вул. Володимира Великого, 69-71 і Кульпарківська, 141-143.
Сихів також незабаром буде із відремонтованими тротуарами. Цього року там оновлюватимуть хідники на вулицях Скрипника, Гашека, Трильовського і Білоцерківській. Вже завершили ремонтувати хідник на вул. Трильовського, це коштувало 130 тис. грн.
“Зараз тривають роботи на вулиці Скрипника біля реабілітаційного центру “Джерело” і на вулиці Гашека, там плануємо закінчити ремонти до кінця місяця. Залишається ще вулиця Білоцерківська. Зараз грошей вистачає, але якщо говорити про весь район, то є ще чимало хідників, які потребують оновлення. Коли ремонтуємо тротуари, повністю замощуємо їх плиткою, знімаємо асфальтне покриття. Це і якісніше і виглядає краще. Також виконуємо роботи з пониження бордюрів на всіх переходах. Думаємо закінчити до початку вересня, аби було зручно і для інвалідів, і для мам з візочками”, – каже Ірина Маруняк, голова Сихівської райадміністрації Львова.