Кого шукає конкурсна комісія: забудовників чи інвестора?
Цього тижня, подолавши протест прокурора, члени конкурсної комісії таки відкрили конверти з пропозиціями фірм, що подалися на конкурс генпідрядника-інвестора будівництва євростадіону у Львові. Тепер депутати та посадовці Ратуші детально вивчають кожну з них.
Загалом у конкурсі взяли участь шість фірм: ВАТ "Галбуд", FHF Architectes, ТзОВ "Хока Україна", ТзОВ "Єдітепе Україна", "De.Be.Co" та ТзОВ "ПБП "Азовінтекс". Сьому пропозицію надіслала одна зі словенських компаній, однак її на засіданні комісії не розглядають, оскільки надійшла вона пізніше від визначеного терміну.
Документи, які були в конвертах, не надто додали оптимізму депутатам. Очікування не виправдалися - реальних інвестиційних пропозицій не було. У документах чотирьох фірм інвестиційна складова відсутня взагалі. Свої гроші пропонує лише компанія ТзОВ "Єдітепе Україна", яка готова профінансувати 20% вартості будівництва. Фірма "De.Be.Co" пропонує побудувати стадіон в обмін на 100 га землі та реалізацію земельних ділянок з отриманням 7% доходу. Щоправда, про яку землю йдеться і скільки прибутку компанія збирається отримати, не зрозуміло. Ба більше, пропозиція будувати стадіон за гроші, отримані з продажу земельних ділянок, видається дивною, оскільки наступний рік, за прогнозами експертів, буде мертвим сезоном для продажу землі. Цікаво, що терміни будівництва стадіону коливаються від 16 (компанія "De.Be.Co") до 24 місяців ("Азовінтекс"). А деякі компанії не подали навіть попередніх термінів виконання робіт, як і їх вартості.
За словами начальника юридичного управління міської ради Гелени Пайонкевич, формально подані пропозиції можна поділити на три групи: потенційних інвесторів, потенційних підрядників та компанії, які реально не запропонували нічого. Цікаво, що кожна компанія подала той набір документів, який вважала за потрібний, оскільки чіткого переліку не було визначено умовами конкурсу.
Ділитися думками про ту чи іншу фірму члени конкурсної комісії не поспішають, кажуть, що мають детально вивчити кожен пакет документів. Наступного тижня вони планують зустрітися з представником кожної компанії.
Коли закінчиться конкурс, не береться говорити ніхто. Депутати сподіваються - до нового року. Коли ж будуватимуть сам стадіон у такому випадку, члени комісії не обговорюють. Ба більше, здається, депутати та чиновники досі не визначилися, кого вони вибирають. За словами першого заступника міського голови Львова Олега Синютки, конкурсна комісія має право вибрати лише інвестора, але не генпідрядника. А от депутати, видається, таки шукають свого будівника стадіону. І дають зрозуміти, якщо їхню думку не врахують, грошей з бюджету на львівський євростадіон вони не дадуть.
- Я б розділив пропозиції на дві частини: серйозні і менш серйозні, - сказав у коментарі "Пошті" депутат міськради Юрій Кужелюк. - Але ми будемо розглядати всі. Якщо переможцем цього конкурсу стане не компанія "Азовінтекс", з якою управління капітального будівництва вже підписало угоду на генпідряд, це буде на відповідальності чиновників. Адже угода буде чинною, лише коли її погодять дві депутатські комісії. Поки що ми цього не зробили. Оскільки без депутатів питання фінансування вирішити неможливо, то розраховувати на бюджетні кошти УКБ буде важко.
За словами Андрія Стецьківа, голови бюджетної комісії Львівської міської ради, грошей на будівництво арени у бюджеті розвитку немає. Отож, якщо будівництво стадіону таки віддадуть фірмі "Азовінтекс", виконавчим органам Ратуші доведеться шукати джерела фінансування для спорудження спортивної арени.