Ліфтом на Замок

У Ратуші обіцяють, що за кілька років Високий замок цілком зміниться

У Ратуші обіцяють, що за кілька років Високий замок цілком зміниться

panorama.jpg 

Піднятися ліфтом на Високий замок або доїхати туди витягом. Чому б ні? У Ратуші обі­цяють, що вже за кілька років один із центральних парків Львова "Високий замок" ціл­ком зміниться. У ньому не ли­ше побільшає пішохідних до­ріжок та лавочок, але і з'являться цілком нові і досі не звичні для Львова об'єкти та послуги, зокрема, ліфт у горі та підвісна дорога.

Концепцію розвитку та част­кової перебудови Замкової гори у Львові розробили фахівці кафедри містобудування НУ "Львівська політехніка" на замовлення міської ради. Попри те, що ідея побудувати ліфт та витяг на Високий замок для нас доволі незвична і навіть революційна, у Європі це звичайна річ. До прикладу, такі ліфти є щоденним засобом пересування у Монте-Карло та в австрійському Зальцбургу. Тож європейських туристів таким не здивуєш. Але зручності новації таки можуть додати, адже подивитися панораму міста можна буде, не витрачаючи надмірних зусиль. У Ратуші переконані, що нововведення допоможуть зробити гору більш атракційною та привабливою для туристів.

"Територія Високого замку належить до території, що охороняється ЮНЕСКО, а отже, має найвищий охоронний ступінь, - розповів "Пошті" головний архітектор міста Юрій Криворучко. - Це накладає низку обмежень. Тому не йдеться про розміщення там великих об'єктів. Йдеться про оновлення парку та створення умов для рекреації та відпочинку. Ми також додаємо інвестиційну пропозицію - зробити ліфт на Високий замок. Але парк треба зробити привабливим для потенційних інвесторів".

За словами пана Криворучка, поліпшення благоустрою парку сприятиме збільшенню кількості відвідувачів та зацікавлення ним з боку інвесторів, що своєю чергою дозволить мати постійне фінансування на впорядкування парку. Наступного року за бюджетні кошти планують зробити відповідну проектну документацію, враховуючи і її підприємницьку складову, при цьому обіцяють зважати на обґрунтування інвестиційної привабливості майбутніх проектів.

Гроші на впорядкування доріжок та зелених насаджень планують частково виділити з міського бюджету, а частково залучити приватні кошти. А от ліфт та витяг  будуватимуть за приватні інвестиції. Скільки коштуватиме нове задоволення, поки що не відомо. У Ратуші вартості проекту ще не рахували, однак запевняють, що вона сягатиме десятків мільйонів. Будівництво ліфта на Замкову гору планують доручити одній із всесвітньо відомих фірм. На думку посадовців, цілком реально, що компанія зробить це за свої гроші, за що отримає потужну рекламу на українському ринку. Для того, щоб ліфт був окупним, користування ним буде платним. Виняток, очевидно, зроблять лише для неповносправних.

Згідно з новою концепцією, піднятися на Високий замок можна буде не лише з допомогою ліфта, але й підвісною дорогою, початок якої планується на вулиці Замковій. Скориставшись витягом, охочі зможуть потрапити на оглядовий майданчик і на терасу, де розміщена телевежа. Об'єкти мали би бути самоокупними, а на місцях посадки чи пересадки планують розвинути туристичну інфраструктуру.

"Будівництво витягу - це цілком помірні інвестиції, і його будівництво може про­фі­нансувати приватний інвестор. Очевидно, підприємець, який вкладатиме у парки, повинен мати інтерес, наприклад, мати там свій високоокупний об'єкт - ресторан чи кав'ярню. Охочі до такої спів­праці є", - запевняє Юрій Кри­воручко.

Однак про "революційні ідеї" головного архітектора наразі нічого не знають в ЛКП "Зелений Львів". На думку його директора Ігоря Бабія, парк у задовільному стані і потребує лише доопрацювання.

"Я не уявляю, як там можна зробити ліфт на гору. Можливо, краще було би побудувати фунікулер. Ми вже багато зробили. Треба ще попрацювати над впорядкуванням доріжок, освітленням та оглядовими майданчиками", - говорить пан Бабій.

Тим часом у Ратуші вже думають, хто ж може стати інвестором будівництва майбутньо­го ліфта. Щоправда, від ідеї до її реалізації, як відомо, минає чимало часу. Тож міським посадовцям варто добре подумати і подбати про те, щоб ліфт на Замкову гору не став черговим "інвестиційним привидом", нереальним "підземним трамваєм" і не зашкодив природному та історичному середовищу Львова.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4617 / 1.57MB / SQL:{query_count}