Концепція для пікету

Аптечний рецепт: довести до банкрутства, а відтак - викупити

Аптечний рецепт: довести до банкрутства, а відтак - викупити

apteka.jpg

Цього тижня депутати Львів­ської облради знову намагалися впорядкувати роботу комунальних аптек. Як наслідок, фармацевти два дні пікетували будинок, де засідали депутати, а розгляд питання знову відклали. Концепцію розвитку комунальних аптечних закладів Львівщини мають вкотре доопрацювати, тепер до 15 грудня.

Нагадаємо, в травні цього року Концепцію розвитку комунальних аптечних закладів Львівщини вже виносили на розгляд сесії, але це зумовлювало спротив серед трудових колективів комунальних аптек. Оскільки зі 147 аптек в єдину мережу об'єднували лише 65, - решту ж планували ліквідувати, а приміщення продати на аукціоні. Та під час розгляду з'ясувалось, що профільна депутатська комісія розглядала з цього питання один документ, а на сесію винесли зовсім інший... За місяць Концепцію мали розглянути повторно, однак на розгляд сесії її винесли лише минулого тижня. Ініціатором був Олександр Лемішко, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я, материнства та соціального захисту ЛОР, який є також головним лікарем Львівської обласної клінічної лікарні. Документ знову не відрізнявся від того, який планували доопрацювати. За словами Олександра Лемішка, аптекарі не подали своїх пропозицій. Спочатку концепцію на затвердження комісії приніс тодішній директор Львівської обласної аптечної корпорації і директор "Обласного аптечного складу" Михайло Яремчук. Однак після того, як Михайла Яремчука звільнили з посади директора Львівської обласної аптечної корпорації, його наступниця Неоніла Бик Концепцію відкликала.

Інших варіантів документа ніхто не подавав. Олександр Лемішко переконаний, що далі чекати із поправками до Концепції немає часу.

- Комунальні аптеки свідомо доводять до банкрутства для того, щоб пізніше за безцінь викупити. І про це свідчать факти: навесні банкрутами була лише третина аптечних закладів, а зараз їх кількість збільшилася удвічі, - пояснює Олександр Лемішко. - Тому потрібно негайно змінювати менеджмент і рятувати те, що можна. Аптекарі мали час внести свої пропозиції у Концепцію, однак не зробили цього.

Щоправда, є сумнів щодо методу порятунку. Адже від часу першого розгляду Концепції докорінно змінилася економічна ситуація в країні, натомість бізнес-план не змінився. У ДКП "Обласний аптечний склад", який, за Концепцією, має стати основою мережі, планувалося вкласти 23 мільйони гривень інвестицій. Гроші планували взяти в кредит... під заставу приміщень аптек. До речі, подейкують, що каменем спотикання у цій історії є саме приміщення аптек, які в разі банкрутства нової мережі можна буде легко скупити за безцінь.

Гордіїв вузол розв'язав Ярослав Кашуба, заступник голови ЛОДА. Після довгих переговорів з аптекарями вирі­шили, що до 15 грудня робоча група в складі депутатів і представників аптечної корпорації завершить розробку концепції. Аптеки об'єднають в єдину мережу з чітким переліком аптечних установ, які туди увійдуть, розроблять статут та єдині правила роботи й закупівлі ліків. Окрім цього, спланують шляхи виходу комунальних аптек із кризи. А гроші від реалізації приміщень аптек, які не увійдуть до мережі, буде вкладено в стабілізаційний фонд, який забезпечуватиме фінансову стабільність мережі.

Щоправда, наразі не відомо, які саме аптеки увійдуть в мережу, якою буде її структура і хто нею керуватиме. Неоніла Бик, генеральний  директор Львів­ської обласної аптечної корпорації, зазначила "Пошті", що "питання кожної аптеки вирішуватиметься індивідуально".

Водночас вже зараз Ярослав Кашуба заявляє, що головною метою реформи комунальних аптек є створення єдиної конкурентноздатної мережі, яка забезпечуватиме максимальний перелік лікарських засобів за мінімальними цінами. Тож для цієї мережі буде передбачено  певні пільги.

- Ми будемо впливати на державні лікувальні заклади, щоб вони не продовжували договори оренди з приватними аптеками. Таким чином збіль­шаться обсяги реалізації ліків у комунальних аптеках і вони стануть конкурентноспроможними. Адже, за словами аптекарів, зараз лише в лікарні швидкої допомоги є близько двох десятків приватних аптек. Натомість деякі лікарі неофіційно стверджують, що такий варіант влаштує далеко не всі лікарні, адже найчастіше право оренди приміщення в будь-якій лікарні приватні аптекарі часто здобувають за безпосередньої зацікавленості головного лікаря.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5325 / 1.57MB / SQL:{query_count}