Ось уже вдруге студенти ЛНУ ім. Івана Франка складатимуть літню сесію та отримуватимуть дипломи без ректора вишу. На жаль, за рік для університету так і не змогли (чи, може, просто не захотіли?) знайти нового керівника. Хоча намагались…
Нагадаємо, що конкурс на посаду ректора оголошували влітку минулого року. Претенденти на ректорське крісло подавали свої заявки, їх затвердили, але дозволу почати вибори очільника вишу так і не дали. Ось і живе Франковий виш без ректора з 20 травня 2013-ого. Саме тоді контракт Івана Вакарчука з Міністерством освіти закінчився. Нині ж новий склад міністерства оголошує новий конкурс. Мабуть, старих претендентів було не досить і Міносвіти чекає нових.
Новий початок старої історії
Нагадаємо, що на сайті Міністерства освіти і науки України 14 березня з’явилось повідомлення про оголошення конкурсу на обіймання посади ректора ЛНУ ім. Івана Франка.
“У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають вчене звання професора, науковий ступінь доктора або кандидата наук і стаж науково-педагогічної діяльності не менше десяти років. Термін подання заяв – один місяць із дня опублікування оголошення, – зазначено на сайті Міносвіти. – Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають такі документи: заяву, особовий листок з обліку кадрів з фотографією, автобіографію, згоду на збір та обробку персональних даних, копії документів про вищу освіту, присвоєння наукових ступенів і вчених звань, копію паспорта і трудової книжки, список друкованих праць і винаходів, завірених у встановленому порядку. Документи надсилати на адресу: 01135, м. Київ-135, просп. Перемоги, 10, Міністерство освіти і науки України”.
Як розповіла “Пошті” Тетяна Шемберко, керівник прес-служби ЛНУ ім. Івана Франка, заявки міністерство прийматиме впродовж місяця з 17 березня. “Подавати заявки можуть навіть працівники інших університетів, які мають відповідний науковий ступінь і досвід роботи. Можливо, уже 17 квітня почуємо нові прізвища потенційних ректорів вишу”, – розповіла співрозмовниця. Зараз же у виші не знають, хто встиг подати документи до міністерства, а хто навпаки – відмовився. Проте “Пошті” офіційно підтвердили, що Іван Вакарчук, який обіймав посаду ректора 20 років, не братиме участі у виборах.
Таке рішення почесний ректор вишу озвучив у прямому ефірі одного із львівських телеканалів. Пояснив його так: “Я вже дуже багато зробив для університету за роки, коли був його керівником. Гасло, під яким керував навчальним закладом, – аби він був українським за духом і європейським за зразком. От і все. Я вирішив уже не брати участі у виборах ректора”, – сказав Іван Вакарчук.
Проте зазначимо, що це стало несподіванкою для працівників вишу та студентів, адже Іван Вакарчук подавав свою кандидатуру на виборах ректора, які оголошували влітку минулого року.
Як живеться без ректора?
Уже майже рік університетом керує перший проректор Василь Височанський. 12 березня Міносвіти видало офіційний указ, в якому призначило його в.о. ректора. Відтак це надало юридичної ваги тому, що Василь Височанський і так робив з того часу, відколи контракт Івана Вакарчука закінчився.
Як розповіла Тетяна Шемберко, наприкінці минулого року через відсутність ректора чи офіційного виконувача його обов’язків в університеті виникли проблеми з видачею дипломів. Їх затримували доти, доки Міносвіти на дало офіційного дозволу підписувати документи першому проректору вишу.
Цього ж року випускники не мають причин непокоїтись – таких проблем не виникатиме. Як кажуть в університеті, Василь Височанський добре справляється з виконанням своїх обов’язків, проте сам брати участь у виборах не хоче. Принаймні заявки не подавав...
Наразі серед “старих” претендентів на ректорське крісло – Андрій Бойко – професор, доктор юридичних наук. З 2003-ого – декан юридичного факультету; Маркіян Мальський – професор, доктор економічних наук, з 2010-ого – посол України в Польщі; Володимир Мельник – професор, доктор філософських наук, з 1996-ого декан філософського факультету; Сергій Реверчук – професор, доктор економічних наук, завідувач кафедри банківського і страхового бізнесу університету.