На КП «Львівводоканал» та «Львівсвітло» триває планова аудиторська перевірка

У цьому році мерія запланувала перевірити фінансово-господарську діяльність ЛКП, поліклінік, шкіл та дитсадків. Вибірково у кожному районі міста

У цьому році мерія запланувала перевірити фінансово-господарську діяльність ЛКП, поліклінік, шкіл та дитсадків. Вибірково у кожному районі міста

Сьогодні на двох великих львівських комунальних підприємствах – «Львівводоканал» та «Львівсвітліо – триває планова аудиторська перевірка щодо ефективності використання обігових коштів у 2007 році. Її проводять працівники управління контролю та аудиту Львівської міськради. Минулоріч такі перевірки провели на 55 підприємствах.

У поточному році працівники згаданого управління мерії планують провести аналіз фінансово-господарської діяльності (зокрема, цільове використання обігових коштів та облік товарно-матеріальних цінностей) львівських комунальних підприємств (ЛКП), поліклінік, шкіл, дитсадків та закладів культури. Про це «СП» повідомила начальник управління контролю та аудиту Львівської мерії Іванна Юрейко. Їх робитимуть вибірково, у кількох таких установах у кожному районі міста. Досі у Львові подібної комплексної перевірки не проводили.

У мерії наголошують, що зазвичай на комунальних підприємствах шкутильгає бухгалтерія. І якщо ще торік мала місце жахлива необлікованість, безвідповідальність та байдужість, то вже цього року ситуація стає кращою. А таких керівників ЛКП, де досі присутній перерахований перелік «заслуг» просто звільняють із місця праці. «Бухгалтери львівських ЛКП дозволяють собі завуалювати збиток чи, навпаки, – зменшити прибуток. Адже від чистої суми прибутку вони мають сплатити певну визначену суму коштів до місцевого бюджету, – каже Іванна Юрейко. Якщо ж ЛКП працює на збиток, то у мерії переглядають доцільність перебування керівника на займаній посаді. «Ми не є  органом, який контролює і може застосовувати фінансові санкції. Очима засновника – Львівської міської ради – дивимося на ефективність використання обігових коштів, зберігання товарно-матеріальних цінностей, правильність визначення фінансово-майнового стану підприємств», – говорить посадовець.

Нагадаємо, що директор департаменту житлового господарства та інфраструктури львівської міськради Сергій Бабак вже зазначав тижневику, що лише зараз вперше за останні десять років ЛКП, які обслуговують будинки, вийшли зі збиткового стану. «ЛКП зі збиткових переходять у прибуткові. Змушуємо їх працювати у ринкових умовах, чого досі вони не вміли. Кошти донедавна використовували безгосподарно, а тепер у ЛКП починають рахувати гроші. Адже підприємства не державної та не комунальної форми власності детально все прораховують,» – каже Іванна Юрейко.

У 2007 році у низці ЛКП було виявлено, що бухгалтери на роботі мали «мертві душі»: трудові книжки лежали у ЛКП, але ці особи не працювали, натомість хтось, хто не виконував роботи, отримував заробітну плату. «Цього року, на щастя, таких випадків вже немає, адже двічі на одні й ті ж граблі не стають. Скажімо, торік в одному із ЛКП перебувало 12 трудових книжок, то в інших  ЛКП рівно через місяць було звільнено по 17-18 людей в один і той же день. Ось таким було відлуння перевірки одного із ЛКП», – каже Іванна Юрейко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4620 / 1.56MB / SQL:{query_count}