Тут ремонтуємо, там руйнуємо

Міст на Західному обході Львова перекрили на ремонт, проте ще не лагодять. Об’їзд організували вулицею Авіаційною, та дорога там – суцільні ями…

фото: архів
На початку лютого міст на об’їзній дорозі Львова між вулицями Кульпарківська та Городоцька через аварійний стан закрили на ремонт. Водії тепер їдуть вулицею Авіаційною. Реконструкція мосту і ремонтні роботи триватимуть півроку. Що буде з вулицею, якою зараз об’їжджають міст, важко уявити – вона і до того була в ямах. 
“Я ніколи не любив їздити вулицею Авіаційною. Вона була в жахливому стані. Буквально за кілька тижнів великий наплив транспорту не залишив на і так зруйнованій дорозі живого місця. Тепер, коли об’їзну закрили, доводиться щодня добиратися на роботу Авіаційною. Їхати через місто у час пік забирає багато часу…” – скаржиться “Пошті” водій Микола. А міст, через який, власне, кояться всі ці перипетії, поки не ремонтують – шукають власника кабеля, що затримує ремонт. 
“У нас зараз невелика затримка. Як виявилося, шляхопроводом проходить кабельна лінія. Ми не можемо встановити власника, адже ніхто не зголошується. Демонтувати кабель не можемо, а він заважає безпечному проведенню ремонтних робіт”, — розповіла “Пошті” прес-секретар Служби автомобільних доріг у Львівській області Тетяна Парубій. 
А ще під мостом проходить дві залізничні колії з інтенсивним міжнародним сполученням. Зверху йде лінія електропередач з висотою напруги понад 26 тисяч вольт. Це неабияк уповільнює ремонт моста. “Роботи доводиться проводити, підлаштовуючись під залізницю, яка періодично вимикає напругу на 10-15 хвилин”, – каже Тетяна Парубій. До слова, міст, який збудували ще в 50-60 роках, жодного разу не ремонтували, усе не вистачало грошей. Сьогодні проект фінансують з бюджету країни. Загалом реконструкція моста коштуватиме майже дев’ять мільйонів гривень. 
“Потрібно до каркасу зняти дорожнє полотно, замінити деякі деталі, які не підлягають ремонту, і замінити їх на більш сучасні, укріпити основу і знову застелити асфальт”, – зазначає речниця Служби автомобільних доріг. Зі слів експертів, по закінченню ремонтних робіт міст відповідатиме всім європейським стандартам.
Щодо зруйнованої вулиці Авіаційної, то до четверга її обіцяють підсипати щебенем. “Хоча частина вулиці, яка вщент зруйнована, не належить місту, я зверталася до керівництва Служби автомобільних доріг Львівської  області стосовно вулиці Авіаційної. Мені пообіцяли, що до четверга її підсиплють, аби забезпечити хоча б мінімальний комфорт водіям. 
Питання про стан вулиці піднімали ще коли погоджували схеми зміни напрямку руху у зв’язку із закриттям об’їзної дороги”, – розповіла “Пошті” голова Залізничної райадміністрації Львова Ірина Гримак. До слова, частина вулиці Авіаційної розташована за межами Львова і входить до Пустомитівського району.
“Вулицю Авіаційну краще ремонтувати після того, як її розіб’ють. Навіщо платити двічі?”
Юрій Кужелюк, член депутатської комісії з питань інженерного господарства і транспортного зв’язку Львівської міськради, – про розбиті дороги, аварійні мости, ремонт вулиць, борги та відсутність грошей 
– Кілька тижнів то­му об’їзну дорогу за кільцем закрили через ремонт моста над залізницею. Автомобілі об’їжджають вулицею Авіаційною. Через великий наплив транспорту дорога там розбита вщент, водії скаржаться, що їхати нею неможливо. Пане Юрію, скажіть, будь ласка, чому місто не підготувало цю вулицю для об’їзду? 
– Для того, аби довести до ладу вулицю Авіаційну, потрібні були гроші, яких міський бюджет не мав. А хто задарма щось ремонтуватиме? Добре, що знайшли хоч якісь ресурси, аби відремонтувати міст на об’їзній. Місто зараз у повному цейтноті, адже довкола – фінансовий крах. У зв’язку з цим обіцяють випустити векселі. Я уявити не можу, що буде, коли ми замовникам пропонуватимемо за роботу векселі. 
Звісно, ми знаємо, як потрібно правильно робити. Але ніхто не знає, як робити правильно в сьогоднішніх умовах… Наразі доведеться їздити такою дорогою. Але якщо вже і доводити до ладу, то один раз. Йдеться про те, що вулицю Авіаційну краще ремонтувати після того, як її розіб’ють. Навіщо платити двічі?
– Міст над залізничною колією, що на вулиці Городоцькій, також в аварійному стані. Чи плануєте його ремонтувати цього року? 
– Для ремонту цього моста треба знову ж таки мати кошти. Вулицю Городоцьку ми вже зробили, міст же в гостро аварійному стані. Ми вже маємо проектно-кошторисну документацію, де планується зробити не дво-, а чотирисмуговий рух. Але це дорого коштує. У нас вже була проблема з Левандівським мостом, який обвалився. На щастя, тоді ніхто не постраждав. Коли почнемо ремонт – невідомо, адже гроші мають бути виділені з Державного бюджету. Самостійно місто не дасть ради… 
Зараз міськрада працює над питанням фінансування з урядом. Та проблема в тому, що й уряду як такого в нас нема…Тож до роботи приступимо лише тоді, коли ситуація в країні стабілізується. Певен: аварійний міст – проблема не лише міськради, а й залізниці, адже він проходить над колією. Тож Міністерство транспорту також повинне бути зацікавлене в тому, щоби держава виділила гроші на ремонт моста.
– Окрім аварійних мостів, у місті є багато вулиць, які необхідно ремонтувати. Розкажіть, будь ласка, які вулиці у Львові плануєте ремонтувати у 2014-ому?
– Передусім потрібно завершити ремонт тих вулиць, які недоремонтували. До прикладу, вулицю Пасічну, де ще немає третього шару асфальту і не облаштовано тротуарів. Є ще й такі вулиці, ремонт яких не завершили через те, що казначейство не пропустило грошей. А підрядні компанії категорично відмовилися далі робити ремонт задарма. Вулиця Кривчицька розбита до такого стану, що навіть автобуси нею проїхати не можуть. 
Вулиця Героїв УПА теж потребує ремонту. Торік кошторис цього проекту складав 35 млн грн. Скільки такий ремонт коштуватиме сьогодні – наразі невідомо, адже помітну роль у цьому питанні відіграє зміна курсу валют. Необхідно ремонтувати вулицю Антоновича. У дуже критичному стані й вулиця Мечникова. Її ремонт також дорого коштуватиме – понад 35 млн грн. Ситуацію ускладнюють каналізаційні мережі, які також в аварійному стані. Там потрібно відремонтувати частину дороги від вулиці Пекарської до вулиці Личаківської.
Далі в нас – ремонт вулиці Бандери. Вулиця Б. Хмельницького не увійшла до фінансування кредиту світового банку, але її також потрібно ремонтувати. Також сюди можна віднести вулицю Гайдамацьку. Це магістральні вулиці. Але у місті в жахливому стані і міжквартальні…
– Звідки ж місту взяти фінансування на ремонт цих вулиць?
– Звичайно, самостійно місто відремонтувати ці вулиці не зможе. До прикладу, аби відремонтувати вулицю Городоцьку ми взяли кредит у світового банку. Звідти ми також отримали кошти на прокладення трамвайної коліїї на Сихів. До слова, багато хто може дискутувати, добре це чи погано, але поїзд уже поїхав. До того ж умови вигідні, адже на цей проект ми отримали німецький грант. 
Є ще один варіант – міські гроші. Проте тоді ремонт доріг затягнеться надовго. Адже через брак фінансів за рік можна буде відремонтувати максимум дві вулиці… Окрім капітальних ремонтів, деякі дороги потрібно і полатати, а там і тротуари облаштувати, і малі вулички до ладу привести…
Ще один варіант – “вибивати” гроші з Державного бюджету. Проте чинну владу більше цікавить Донецьк, аніж Львів. Аби привести львівські дороги до ладу, потрібні мільярди. Наразі у місті будемо розглядати бюджет розвитку, де закладуть гроші і в дорожній фонд на 2014-ий. Та поки не оплатимо минулорічних боргів, нових робіт не почнемо. 
Розмовляла Тетяна Сало
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4454 / 1.61MB / SQL:{query_count}