У Львові майже за півмільйона гривень з аукціону продали другу і останню земельну ділянку цього року. Наступний земельний аукціон, ймовірно, відбудеться аж восени 2009-го.
На земельний аукціон, який відбувся 25 листопада, виставили одну, замість чотирьох ділянок, які пропонувались до продажу. Причина - лише на одну із них подали заявки потенційні покупці. Отож за 480 тис. грн продано ділянку площею 0,1667 га на вул. Б. Хмельницького (Б) під будівництво станції технічного обслуговування та придорожньої інфраструктури.
- Ця ділянка знаходиться на межі земель Львова і с. Малехів. Там підведені основні комунікації: електричні мережі та водовідведення, - розповів Ігор Гуменчук, заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР.
- Це другий результативний земельний аукціон цього року. Попередній відбувся першого квітня і тоді з молотка за 4 млн 70 тис. грн пішла ділянка на проспекті Чорновола, 45б. Її купило ЗАТ "Агропромбуд" (м. Борзна, Чернігівська обл.) під будівництво офісно-готельного комплексу.
Загалом 2008 рік був невдалим щодо продажу землі на аукціонах. На початку року продаж землі у такий спосіб заборонили і відновили лише восени, коли в Україну прийшла економічна криза. Як наслідок - міський бюджет недоотримав понад 70% запланованих з цієї статті доходів - замість 107 млн грн з продажу землі, - прогнозує Ігор Гуменчук, до кінця року надійде не більше 30 млн грн.
Не надто оптимістичні прогнози і на наступний рік. Через погані цьогорічні показники та економічну кризу на 2009 рік в бюджеті закладатимуть максимально 60 - 70 млн грн доходів від продажу землі. Ба більше, змінять пріоритети надходжень коштів від цієї статті доходу. Акцент ставитимуть на викупі земельних ділянок під об'єктами нерухомості, й лише з другого півріччя 2009 року сподіваються на активізацію продажу вільних земельних ділянок з аукціону.
- Ми вивчили заявки на викуп землі під об'єктами нерухомості й розглядаємо цей напрям як перспективний на наступний рік. З цієї статті доходу плануємо отримати дві третіх всіх доходів з продажу землі, - зазначив чиновник.
Кожна така ділянка проводитиметься окремою ухвалою сесії. Вартість землі розраховуватиметься відповідно до експертної вартості з застосуванням певних коефіцієнтів. Водночас траплялися випадки, коли під час розгляду подібної ухвали депутати оскаржували коефіцієнти, які встановлювали чиновники. Як убезпечити цю процедуру від можливого лобізму, Ігор Гуменчук не зміг відповісти, лише зазначив, що сподівається на конструктивну роботу.
Що ж до вартості землі у Львові та приміській зоні, то за умови дозволу продажу земель сільськогосподарського призначення, вона подешевшає на 30 - 50%, залежно від місця розташування. Наразі ж у Львові найдорожча земля стабільно в центральній частині міста, далі йде Сихів, трохи дешевше в районі вул. Наукової.