Платити за компослуги пропонують через банківську платіжну картку. Але тоді слід щось зробити з несумлінними ЛКП
Із нового року львів'яни матимуть можливість забути про черги в ЛКП при оплаті комунальних послуг. Разом з Єдиним розрахунковим центром, який міська рада планує запровадити з першого січня, жителям міста пропонуватимуть розраховуватись за комунальні послуги через банківську платіжну картку.
Для того, щоб платити за компослуги по-новому, потрібний лише поточний чи кредитний рахунок у банку, з якого щомісяця автоматично зніматимуть оплату за комунальні послуги, електроенергію і газ. Банк же самостійно перераховуватиме гроші на рахунки "Львівводоканалу", "Львівтеплоенерго" та ін. Варто зазначити, що така зручність вже зараз доступна в багатьох банках, які приймають оплату за комунальні послуги, однак наразі недостатньо відома і популярна серед львів'ян. Тому в двадцятих числах кожного місяця в ЛКП знову з'являються довжелезні черги. Через це міський голова Андрій Садовий та його команда вирішили популяризувати такий спосіб оплати серед мешканців. Почали з власного прикладу.
"Я раніше стояв теж в чергах , щоб оплатити телефон, газ, а тепер автоматично все знімається з карточки. Це дуже зручно", - зізнався міський голова журналістам.
Водночас, як розповів "Пошті" Олег Синютка, перший заступник міського голови, нова послуга для львів'ян є зручною, але популяризувати її до створення Єдиного розрахункового центру немає сенсу.
"Уже зараз будь-хто може так розраховуватись за комунальні послуги. Однак повністю оцінити цю можливість мешканці зможуть, лише відчувши зручність єдиної квитанції, коли всі комунальні послуги можна буде побачити на одному аркуші, а також оплатити в будь-якому банку міста", - зазначив Олег Синютка.
Хоча для систематизації і вчасності розрахунків таке нововведення було б надзвичайно позитивним, доопрацювання потребує ще низка нюансів. Зокрема, контроль мешканців за коштами, які стягуються з рахунку, перерахунок коштів за неякісно надані послуги, а також помилково нарахованих коштів (чим часто "грішать" наші ЛКП), та питання, як діяти, коли грошей на рахунку бракує.
Щоправда, не всі мешканці в захопленні від можливості розраховуватися карткою. Адже довіра до ЛКП не надто висока і львів'яни не надто квапляться давати їм доступ до своїх рахунків.
"Попри очевидну зручність такої системи, я не хотів би проводити розрахунок через платіжну картку, - коментує "Пошті" Олег Засименко, мешканець однієї з багатоповерхівок Сихова. - Справа у тому, що нарахування за спожиті послуги надто часто проводяться некоректно. Скажімо, цього року я протягом усього літа отримував рахунки за підігрів гарячої води, причому одночасно за підігрів води на газовій плиті. Хоча відомо, що ціле літо гарячої води не було. Тож я двічі мав би платити за послугу, якої не надавали. Суми були невеликими, але сам факт такого нарахування дратує. Крім того, часто трапляється плутанина і з нарахуванням за інші послуги. Усі рахунки доводиться контролювати і уважно перевіряти, якби відрахування автоматично знімалися з мого рахунку, я впевнений, я би переплачував".