Львівщина у сніговому полоні

Галичину добряче засніжило – десятки населених пунктів у семи районах області залишились відірваними від цивілізації. Рятувальникам допомагає і військова техніка

фото: lviv.mns.gov.ua
Хуртовини та сильні вітри додали чимало роботи усім оперативним службам – підрозділам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, “Укравтодору”, комунальникам, Державтоінспекціям, а також Збройним силам України. 
Зі слів  першого заступника Голови ДСНС України Анатолія Бойка, усі вони працюють у цілодобовому і посиленому режимі, щоб ліквідувати наслідки негоди. Поки мешканці області бідкаються, що виїхати з дому не можуть, посадовці запевняють, що “ситуація під контролем”…

Сніг падає – “надзвичайники” працюють 

За інформацією Головного управління ДСНС України у Львівській області, найскладнішу ситуацію снігові замети створили у семи районах області: Бродівському, Сокальському, Радехівському, Золочівському, Перемишлянському, Буському та Жидачівському районах. Відтак саме тут у “надзвичайників” роботи найбільше, адже через сильні заметілі до населених пунктів ні доїхати, ні виїхати…
“У період з 28 січня до 3 лютого внаслідок ускладнення погодних умов на території області відсутній проїзд по автодорозі “Броди – Підкамінь –Тернопіль” на ділянці від населеного пункту Підкамінь до межі з Тернопільською областю. Впродовж доби 2 лютого відновлено доїзд до 57 населених пунктів області. Рух на дорогах державного значення здійснюється без обмежень”, – інформує прес-служба ГУ ДСНС України у Львівській області. 
За інформацією еменесників, підрозділи Головного управління ДСНС України у Львівській області організували роботу кризового центру. Відтак упродовж 2 лютого для розчищення доріг залучали важку спеціальну техніку в Сокальському та Бродівському районах.
Зі слів начальника управління з питань НС ЛОДА Олексія Титаренка, станом на 12.00  3 лютого без доїзду залишається 52 населених пункти, ускладнено доїзд до 35 пунктів. Найпроблемнішим є Бродівський район, там відсутній доїзд до 18 населених пунктів, у Сокалівському – до 13, Золочівському – 11, Радехівському – 9. Найбільше ділянок із ускладненим проїздом є в Радехівському районі  – 12,  у Золочівському – 5, Сокальському – 7. 
Вони кажуть, що консультують ЛОР. А яка може бути консультація, якщо є чітка робота, є визначені функції, є кошториси.. Є чітка вертикаль
Тому на цих ділянках задіяли спецтехніку, в тому числі і військову. А саме: у Золочеві  дороги розчищають шляхопрокладачі БАТ-2 із військової частини у Самборі, у Бродах працює власна військова техніка, в Сокальському районі дороги від снігу чистять БАТ-2 та “Ротор”. Також на всіх проблемних ділянках працюють підтягачі ДСНС. 
Як інформують “надзвичайники”, в Радехівському та Сокальському районах за допомогою снігоходів загону технічної служби патрулюють віддалені населені пункти, також моніторять ситуацію щодо надання допомоги населенню. “Надзвичайники” допомагають довезти у “відірвані” райони продукти харчування, чи доправити медиків до хворих у разі потреби. 
“До рятувальників звернулися працівники психоневрологічного диспансеру села Лешків Сокальского району. Повідомили, що машина із продуктами харчування через снігові замети не може під’їхати до медичного закладу. У диспансері госпіталізовано 102 людини, обслуговуючого персоналу ж є 12 осіб. Фахівці ДСНС за допомогою двох снігоходів довезли з півтисячі буханців хліба та 30 кг продуктів харчування до медичного закладу” – інформують у прес-службі ГУ ДСНС України у Львівській області.  
Також рятувальники створили п’ять пунктів обі­гріву: два пункти на дорозі Київ-Чоп у Сколівському районі (Івашківський та Орявський перевали); два пункти – у Дрогобичі на вулицях Лесі Українки та Пилипа Орлика та у Самборі на площі Івана Франка.
Про те, що життя області в безпеці запевняють і в управлінні з питань надзвичайних ситуацій ЛОДА. “Системи життєзабезпечення області функціонують без порушень, є тепло та електропостачання. Дякуючи злагодженій роботі всіх держслужб ситуація виправляється. Працюватимемо навіть уночі, аби забезпечити доїзд до всіх населених пунктів області”, – розповів “Пошті” Олексій Титаренко. 

А хто відповідатиме, якщо погода накапостить?


фото: lviv.mns.gov.ua
Снігові проблеми області контролюють двоє – губернатор “у вигнанні” Олег Сало “в телефонному режимі”, та очільник Львівської обласної ради Петро Колодій, який взяв на себе обов’язки “контролювати ситуацію”, поки губернатору у захоплену активістами будівлю ЛОДА – зась.
У листопаді новопризначений губернатор Львівської області Олег Сало, на своїй першій апаратній нараді оцінив ситуацію із підготовкою до зими “незадовільною”. Тоді бракувало і пального, і піску. Недообладнані були близько 20 майданчиків для відстою автомобілів у разі інтенсивних опадів. А 80% майданчиків, які готові прихистити авто – приватні. Також на дорогах, які найчастіше перемітає снігом, тоді ще не встановили спеціальні щити, які б рятували шляхи від заметілей. Відтак Олег Сало підсумував – “підготовка до зими на мінусовому рівні”. Область опинилась у складному становищі, під кінець січня зима розлютувалась. Замела, звісно, Бродівську трасу та ще понад шістдесят населених пунктів відірвала від світу…      
“24 години на добу я спілкуюся з керівниками, доповідає мені начальник управління з питань надзвичайних ситуацій ЛОДА Олексій Титаренко, ми з ним маємо постійний контакт, ситуація покращується. На даному етапі боротьби зі стихією не було жодних проблем з паливом,  піскосумішшю, все залежало від метеоумов, був сильний вітер, який перевищував 20, 30 метрів на секунду”, – розповів учора “Пошті” Петро Колодій. 
На запитання про те, чи були встановлені спеціальні щити, про які йшла мова в листопаді,  які б захищали “критичні” ділянки шляхів від переметів, Петро Колодій відповів: “Я не думаю, що при цій погоді, була можливість встановлення такого щита, адже ділянка дороги велика. Все робили можливе й неможливе аби відновити рух”, – зазначив керівник ЛОР. 
Схоже, посадовець сподівався, що щити встановлюватимуть за найкритичніших обставин,  саме під час снігової бурі… І наостанок Петро Колодій наголосив, що всі підрозділи ЛОДА працюють у звичному режимі. “Жодних проблем не виникає, ми будемо робити все для того, аби жодних проблем на Львівщині не було”, – додав Петро Колодій. У свою чергу Олег Сало, чинний губернатор Львівської області, який хоч і писав заяву про відставку, все ж працює. Від заяви відмовився, мовляв, писав під тиском, а блокування приміщення ЛОДА працювати йому не заважає.
“До зими ми цього року підготувалися дуже серйозно, збільшили кількість техніки, збільшили запаси паливних матеріалів. Тож ситуація виглядає набагато кращою, аніж минулого року. Також ми облаштували 22 кілометри спеціальних щитів, які мали б захищати певні ділянки доріг від заметів, і бачимо, що вони допомогли”, – розповів учора “Пошті” Олег Сало.
Олег Сало зазначив, що всі проблеми облдержадміністрація вирішує без будь-якого втручання обласної ради, хіба що деякі чиновники доповідають Петру Колодію.
“Не їх обов’язки йому доповідати… Вони політично піаряться. Не виконують свої функції, а займаються політикою! Вони кажуть, що консультують ЛОР. А яка може бути консультація, якщо є чітка робота є функції визначені, є кошториси.. Є чітка вертикаль! А те, що вони ( депутати ЛОР, та керівник ЛОР Петро Колодій – “Пошта”) запитують їх, то це вони хочуть показати, що займаються господаркою, то просто смішно”, – зазначив губернатор. 
Відтак працюють усі, консультують, доповідають, контролюють… 
 Чого чекати від погоди?                      
Як повідомила “Пошті” начальник відділу метеопрогнозів Львівського регіонального гідрометеоцентру Лариса Луцан, снігових заметів та ураганних вітрів не чекаємо, натомість на Львівщину прийшла відлига. Тепле повітря на Галичину надсилають середземноморські південно-західні повітряні маси. Тож до кінця тижня температура поступово підвищуватиметься. “Сьогодні на Львівщині нічна температура сягатиме від –6 до – 11 градусів морозу, на півночі території та в горах температура сягатиме  – 15 градусів морозу. 
Денні ж показники коливатимуться від  – 4 морозу до +1 градуса тепла. В гірських районах очікуємо від +4 до +9 градусів тепла. 5 лютого на Львівщині вночі від –7 до – 12 градусів  морозу , вдень від –3  до +2, в горах же від  +8 до +10 тепла. 6-8 лютого нічна температура коливатиметься від 0 до –5, вдень  чекаємо від +1  до + 6 тепла.  Такий характер погоди збережеться і на наступний тиждень. Водіям слід бути особливо обережними, бо на дорогах буде ожеледиця”, – розповіла Лариса Луцан. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4477 / 1.63MB / SQL:{query_count}