Ситуація у Львові відносно спокійна порівняно з рештою країни. Проте містяни кажуть, що відчувають себе як на пороховій бочці, яка може вибухнути в будь-яку хвилину: бояться, що до Львова скерують провокаторів, які порушать спокій міста і намагатимуться зіпсувати нашу порядну репутацію.
Можливо, ми вже, як то кажуть, на холодну воду дмухаємо, але львів’яни стверджують, що останнім часом помічали поблизу своїх будинків людей, які поводилися підозріло. До прикладу, гарно одягнені чоловіки кремезної статури ходили підвалом одного з будинків Шевченківського району. На питання мешканців, хто вони і що шукають, сказали, що з Львівводоканалу, але жодних інструментів зі собою не мали та швиденько втекли.
На Левандівці в одному з дворів незнайомці переписували номери припаркованих машин, а на Сихові по квартирах ходять люди, які пропонують дешеві енергозаощаджуючі вікна, просять впустити досередини, щоби зробити заміри та порахувати, скільки вони коштуватимуть. У під’їздах уважно вивчають кабелі електропостачання і телефонні дроти, проте нічого з ними не роблять. Лише дивляться, де що є.
Хто ці люди, і що вони винюхують? Як розповіла “Пошті” керівник прес-служби міліції Львівщини Світлана Добровольська, у таких випадках треба бути обачними, не впускати незнайомців у квартири, не давати своїх контактних даних, нічого не підписувати.
“Якщо ви стали свідками якихось підозрілих дій і побоюєтесь, що це можуть бути шахраї, – телефонуйте до свого дільничного. Якщо маєте доступ до інтернету, усі необхідні контакти можна знайти на головному сайті управління міліції у Львівській області. Там є рубрика “Ваш дільничний”, де вказано потрібні адреси та номери телефонів. Якщо доступу до мережі не маєте – телефонуйте на 102. Там повідомлять, хто ваш дільничний, як із ним зв’язатись і що робити далі. Також можна одразу скаржитися до райвідділу чи дільничного пункту міліції”, – розповіла “Пошті” Світлана Добровольська.
Існує також думка: якщо у Львові і варто чекати якихось провокації, то вони стосуватимуться пам’ятника Степану Бандері. Цілком ймовірно, що через події в країні зловмисники захочуть його осквернити, а то й зовсім знищити.
“Є патрульно-постова служба, яка забезпечує на цій території громадський порядок. Під час патрулювання звертають увагу і на місця, де стоять пам’ятники. Але охороняють їх лише в режимі патрулювання. Постійно там ніхто не стоїть, це неможливо”, – додала Світлана Добровольська.