Парковий експеримент

Лісотехнічний університет рятує "Знесіння"

Лісотехнічний університет рятує "Знесіння"

park_znesinnja_009_hbr.jpgМинає рік відтоді, як за обопільною згодою Лісотехнічного університету та керівництва парку "Знесіння" розпочали експериментальні роботи з вирішення проблем природної руйнації парку. Однією з перших природних вад парку стали шкідники, які з 2005 року псували спочатку листя дерев, а пізніше і кору. Водночас у "Знесінні" нищилася й трава - через погані ґрунти, які не удобряли та не доглядали через брак коштів.

"Для експериментів університет обрав три найпроблемніші ділянки: озеро, місця з найбільш постраждалими деревами та старе звалище. Серед новинок, які хоче використати університет, - спори грибів, які підсипатимуть у коріння дерев. Так дерево можна вберегти від шкідників і на листі, і на корі. Поки що в Україні аналогічних досліджень не проводили", - розповів "Пош­ті" Олександр Завадович, директор регіонального ландшафтного парку "Знесіння"

Загалом для експерименту університету потрібно три роки. Проте вже сьогодні дослідники наголошують, що, попри "першість в експериментах", шкоди парку вони не завдадуть - всі нововведення безпечні. Як запевнила "Пошту" Вікторія Оліферчук, доцент кафедри екології Національного лісотехнічного університету, досліди допоможуть парку "розквітнути, а не блякнути, як це було протягом останнього десятиліття".

"Важливо зараз відновити природний баланс, який був порушений останніми роками, - зауважує пані Оліферчук. - Треба пам'ятати, що парк не ліс, він вимагає постійного догляду. Нашим орієнтиром у порятунку стане досвід Польщі, але поки що ми проводимо сер­йозні дослідження стану парку, відтак ми спрямуємо наші сили на конкретні дії щодо відновлення втрачених екземплярів дерев та рослин".

За словами фахівців, це перший досвід в Україні таких комплексних досліджень. Цікаво й те, що експерименти проводять на добровільних засадах. Як запевнив "Пошту" пан Завадович, "Знесіння" не платить за роботу Лісотехнічному університету, оскільки це було б "перекладання з кишені в кишеню". Спосіб розрахунків між установами доволі простий -університет не платить за оренду приміщень та лабораторій, а парк безкоштовно отримує допомогу науковців.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5437 / 1.54MB / SQL:{query_count}