“Цей Новий рік зустрічатиму у Львові. Ми з друзями, а це приятелі з різних куточків України, зокрема з Миколаєва, Сарн та з Києва, навіть один колега є з Донецька, вирішили зібратись і поїхати зустрічати рік Cинього коня у Львові. Квитки брали заздалегідь. Хочу зарядитись містичним духом цього міста на цілий рік, – розповідає “Пошті” Катерина з Житомирщини. – Жодних пересторог стосовно того, що у вас там неспокійно, що львів’яни – вічнобунтуючі бандерівці… я спокійна. Хочу відчувати спільність із цими людьми”.
Чи не бояться українці святкувати зимові свята у Львові, поцікавилась польська організація “PBJ badania marketingowe”. Поляки провели соціологічне дослідження, і з’ясували, що 21% українців вважає найбільш привабливим регіоном для зустрічі Нового року саме Львів. За результатами дослідження, на запитання “Який регіон України вам видається найбільш привабливим для зустрічі Нового року?” 33% респондентів відповіли “Карпати”, 21% – “Львів”, і 16% – “Крим”, за столицю України висловилося 15%. В Одесі хотіло б зустріти Новий рік 10% українців, і по 2% – у Донецьку та Харкові.
При цьому більшість респондентів вказало, що під час подорожей переважно орендує для проживання квартири (65%), і готові платити за оренду від 200 до 400 грн на добу (53%). Саме така ціна за житло видалася більшості респондентів (39%) найбільш прийнятною і на новорічний період. При цьому лише 19% українців планує зустрічати Новий рік не вдома чи в гостях, а в іншому регіоні України. Дослідження проводилося в період із 1 по 17 грудня. Кількість респондентів і похибку не вказують.
До Європи через Львів
Менеджер однієї з харківських турфірм розповіла, що поїздками до Львова харків’яни цікавляться та все ж не так часто, як до прикладу, турами до Петербурга чи Москви…
“Особливо популярним львівський напрямок не є, але на католицьке Різдво люди туди їдуть частіше, та все ж не в таких кількостях, як до прикладу, у Санкт-Петербург чи Москву. Мало людей обирають тур саме у Львів на кілька днів, частіше відвідують це місто, коли їдуть в Європу. Туристи перший день проводять у Львові, слухають півторагодинну екскурсію… Мінімальна ціна путівок до Санкт-Петербурга – 1700 грн на п’ять днів, до Львова на три дні – 1600 грн, до Європи – 1200 грн”, – розповіла “Пошті” менеджер харківського турагентства Оксана Рогова.
Не надто популярний Львів як туристичний напрямок у Сімферополі, кажуть, усе через погане транспортне сполучення… “Ми найчастіше пропонуємо закордонні тури. У нас Львів не є популярним напрямком через погане сполучення, літаки не літають, потяг один і дуже поганий. Люди знають, що добратись до Львова важко і навіть не запитують про такі тури… Зараз найпопулярніші напрямки – теплі краї”, – розповіла “Пошті” директор однієї із сімферопольських турфірм Лариса Каменєва.
Лише 19% українців планує зустрічати Новий рік не вдома чи в гостях, а в іншому регіоні України
Виявляється, Львів є більш популярним серед жителів Дніпропетровська, ніж серед севастопольців. “Жителі Дніпропетровська до Львова їдуть, дуже тішаться, що, якщо обирають тур до Європи, то відвідують і Львів. Часом туристи навіть намагаються заздалегідь приїхати до Львова, аби не пробігом подивитись місто… До Львова їдуть і восени, і навесні, і взимку”, – розповіла менеджер із туризму однієї з дніпропетровських турфірм пані Оксана.
Самі ж львів’яни також непосидючі… чимало тікають із міста, аби відпочити від нього. Найпопулярнішими напрямками є гірськолижні курорти України та закордоння… Як зазначав нещодавно “Пошті” директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міськради Андрій Москаленко, певні іміджеві штрихи місту додають і революційні події…
“За час Євромайдану світові ЗМІ щодня висвітлювали ситуацію в Україні. Це і CNN, і BBC, і Financial Times…Я не політолог, щоби щось сказати, але явно бачу, що ці події створюють нашій державі певний образ. Щодо Львова, то революційні акції лише підкреслюють імідж міста. Адже воно славиться насамперед своєю емоцією, яку створюють передусім львів’яни”, – зазначив Андрій Москаленко.