Розпочалися допити львів’ян

Перші особи Львова й області – про ситуацію з активістами Євромайдану, затримання та кримінальні провадження

фото: архів (Андрій Польовий)
Політична ситуація в країні дуже напружена. Цього тижня у Львові правоохоронці затримали фотографа Олега Панаса, який був очевидцем подій у Києві на Хрещатику та Банковій. Також відкрили кримінальне провадження за фактом перекриття дороги студентами УКУ, а викладачу одного зі львівських вишів інкримінують розпалювання міжнаціональної і релігійної ворожнечі. Працівників Львівської мерії викликають на допит у прокуратуру… 
Міський голова Львова Андрій Садовий певен, що тут немає нічого дивного: “Сьогодні той час, коли ми повинні відстояти майбутнє нашої держави та наших дітей”. З його слів, саме “так формуються нації. У боротьбі”. А губернатор Львівщини Олег Сало, який також прагне до Європейської Спільноти, закликає не загострювати ситуації: “Не потрібно ніяких протестів, блокувань! Не потрібно заважати працювати!” Цікаво, як же тоді ми б мали відстоювати свої права та прагнення?

Справа Олега Панаса 

У понеділок, 9 грудня, у Львові міліція затримала фотографа Олега Панаса згідно з ухвалою суду, в якій йдеться про порушення фотографом громадського порядку в Києві під час штурму на Банковій.
Олег Панас був свідком подій, що сталися вночі 30 листопада, коли бійці “Беркуту” розігнали мирних мітингувальників і жорстоко їх побили. Активісту інкримінують п’ять статей Кримінального кодексу України: “умисне пошкодження майна”, “масові заворушення”, “захоплення державних або громадських будівель чи споруд”, “опір представникам влади чи правоохоронним органам”, “погроза або насильство до працівника правоохоронних органів”. Водночас питання крадіжки телефону, що буцімто й стало причиною затримання фотографа правоохоронцями, навіть не розглядали. 
Натомість справжні причини затримання Олега Панаса можуть бути іншими. Йдеться, зокрема, про те, що його фото з Києва  використовувала одна з найбільших світових інформагенцій Reuters. Отож столичний райсуд постановив арештувати Олега Панаса на два місяці. 
У Львові ж у вівторок понад 10 тисяч студентів, за даними організаторів львівського Євромайдану, зібралися на площі перед пам’ятником Шевченку, щоб висловити свою підтримку затриманим активістам і закликати владу звільнити всіх заарештованих. 
Протестували львів’яни і біля приміщення головного управління міліції у Львівській області з вимогою припинити репресії щодо активістів Євромайдану. Також свій протест висловили демонстранти під час пікету Львівської облдержадміністрації. 
Очільник Львівщини Олег Сало того ж вечора зустрівся з представниками громадськості, які брали участь у пікетуванні ЛОДА. Однією з їх вимог було звільнення активіста Олега Панаса. 
“Я не знав, що відбувається з фотографом Олегом Панасом, оскільки був у відрядженні. Коли ж мені розповіли, я перейнявся тією проблемою. Сьогодні звернувся до вищих органів нашої влади. Розмовляв з Адміністрацією Президента, Головним слідчим управлінням і Генеральним прокурором. Олега Панаса арештували за рішенням одного зі столичних  судів. Я хотів змінити запобіжну міру заходу… Зміг лише клопотати. Моє клопотання почули, зараз проводиться певна робота. Я хотів зустрітися з його адвокатом, але не зміг із ним зв’язатися, – зазначив учора мас-медіа губернатор. – Генеральний прокурор і голова Адміністрації Прехидента перейнялися тим, щоби допомогти. Потрібно глибше подивитися і змінити міру запобіжного заходу. До мене звернулися після того, як було прийнято рішення. Певен: якби до мене звернулися швидше, ми б вирішили цю проблему”.  
Водночас активіста зголосився взяти на поруки на час слідства міський голова Львова Андрій Садовий, зазначав він на своїй сторінці у Facebook. А вчора під час круглого столу в Києві щодо пошуків виходу з ситуації, яка склалась у країні, Андрій Садовий зазначив, що закликатиме в четвер відомих львів’ян підписати заяву про згоду взяти на поруки Олега Панаса.

Посадовців і викладачів – на допити

Працівників Львівської мерії почали викликати на допити. Повістки отримали директор музею “Територія Терору” Тарас Чолій і начальник управління внутрішньої політики Львівської міської ради Андрій Шевців. 
“Мене викликають на допит як свідка. Це стосується виступу 8 грудня на Євромайдані у Львові. Нібито за розпалювання міжнаціональної і расової ворожнечі. Сподіваюсь, що правоохоронні органи служитимуть народу України”, – написав Тарас Чолій на своїй сторінці в соцмережі. 
Хочуть почути силовики й викладача УКУ та керівника прес-служби Євромайдану у Львові Отара Довженка. “У мене справа за фактом розпалювання міжнаціональної і релігійної ворожнечі. Мені страшенно цікаво, де саме і коли я розпалював таку ворожнечу. З нетерпінням чекаю, коли прийду в прокуратуру. Я не отримував повістки, а лише телефонний дзвінок. Я законослухняний громадянин. Не знаю, чи я чимось відзначився, чи є свідком чогось. Дізнаюся вже після того, як побуваю в прокуратурі”, – розповів учора “Пошті” Отар Довженко. 
 До теми                                       
Триває мобілізація та запис охочих на виїзд до Києва.
Координаційна рада Львівської області та Львівський регіональний штаб національного супротиву повідомляють: усі охочі вирушити до Києва на підтримку столичного Євромайдану можуть записатися на виїзд в організаційному відділі штабу Координаційної ради.
Запис проводять за адресою: м. Львів, вул. В. Винниченка, 16 або за телефонами:
066-540-51-94;
096-81-25-626;
093-74-88-731.
Щодо студентів УКУ, то міліція Львівщини розслідує кримінальне провадження за фактом перекриття дороги біля с. Гамаліївка, що неподалік Львова. Йдеться про інцидент, коли інспектори ДАІ зупинили автобус, що прямував із мітингувальниками до Києва на Євромайдан. Вимагаючи відпустити їх, студенти, які були в автобусі, спробували перекрити трасу Київ – Чоп. Інформацію про відкриття кримінального провадження щодо блокування дороги в Гамаліївці в ніч з 25 на 26 листопада підтвердив начальник ГУ МВСУ у Львівській області Олександр Рудяк.
“Я говорив, що цей автобус не доїде до точки призначення, бо в нього відсутній задній номерний знак… Я запропонував, що упродовж 15 хвилин ми посприяємо тому, щоб вони отримали дублікат знака, належним чином зареєстрований, і висувалися, куди хочуть. Вони сказали: “Ми будемо їхати, а ви мусите нас пропустити”. Коли звучить фраза “Ми хочемо, а ви мусите”, це мені не подобається. Я сказав водієві, що вони провокують ситуацію”, – зазначив головний міліціонер Львівщини.
Своєю чергою Олег Сало також цікавився в правоохоронних органів про ситуацію зі львівськими студентами. “Цю справу занесено в єдиний реєстр досудових розслідувань. Поки коментувати більше нічого не можу, бо немає інформації”, – зазначив губернатор. 
Учора на допит за ст. 161 ККУ “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності та релігійних переконань” також викликали й організатора львівського Євромайдану Василя Молдавана. Учора ввечері біля слідчого відділу прокуратури Львівської області на страйк зібралося майже 300 студентів.
12.12.2013 17:28
Гога Фестал

Придавить втихую бандерлюшек


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4446 / 1.63MB / SQL:{query_count}