Утрата бійців

Криза пройдеться кабінетами управлінців Львівської мерії

Криза пройдеться кабінетами управлінців Львівської мерії

centr_zajnjatosti_1__dcz.gov.ua.jpg 

Кожного п'ятого працівника Ратуші можуть звільнити. Депутати міської ради пропонують скоротити чисельність міських посадовців на 20%. На їхнє переконання, це має допомогти Львову в боротьбі з фінансовою кризою. Депутати також висунули низку інших пропозицій, як краще місту пережити економічну кризу.

Водночас у департаменті фінансової політики міськради вже напрацювали свій варіант антикризової програми. Попри те, що цей документ багато в чому збігається з пропозиціями депутатів, звільнення працівників він не передбачає. Як розповів "Пошті" Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики ЛМР, антикризову програму, що напрацьована до кінця цього бюджетного року, невдовзі має підписати міський голова Львова. Рятівний документ передбачає фінансування видатків, передусім, за захищеними статтями бюджету, припинення передачі коштів із загального фонду до бюджету розвитку, призупинення збільшення кількості штатних одиниць тощо. Окрім цього, нова програма значно обмежує витрати чиновників, забороняючи їм купувати нові авто, меблі, ноутбуки, мобільні телефони та робити капітальні ремонти. Обмежать також посадовцям витрати на пальне, відрядження тощо. Нагадаємо, дещо раніше скоротили витрати й у Львівській обласній державній адміністрації, зокрема, видатки на транспортні послуги, відрядження та зв'язок, придбання меблів, мобільних телефонів, ноутбуків та зменшили встановлений плановий місячний пробіг автомобілів, що обслуговують керівництво і апарат облдержадміністрації.

Депутати ж міської ради вимагають на додаток до всього скоротити й кількість міських посадовців. Міські обранці також переконані, що скоротити треба і частину львівських комунальних підприємств, які не приносять прибутку, натякаючи на муніципальний хор, оркестр та кілька кінотеатрів.

"Треба оптимізувати чисельність виконавчих органів, тобто внести зміни до структури. Сьогодні ми не можемо утримувати такий великий апарат чиновників, який включає в себе і радників, які отримують зарплати. Сьогодні не ті часи. Також є управління, у яких завищена чисельність працівників. Загалом ми пропонуємо виконкому скоротити кількість посадовців на 20%. На початку каденції нинішнього міського голови чисельність органів управління містом становила 1200 осіб, зараз - близько 1350. Зокрема, дуже роздутий штат в департаменті міського голови. Що нам заважає повернутися до чисельності 2006 року?" - сказав Андрій Стецьків, голова депутатської комісії фінансів та планування бюджету ЛМР.

Щоправда, така позиція, схоже, ґрунтується не на реальних розрахунках, а більше на бажанні депутатів допекти міському голові на черговому етапі їхнього протистояння. Адже, якщо інші пункти своєї антикризової програми депутати можуть аргументувати, то чому потрібно звільняти саме 20% посадовців, достеменно пояснити не можуть. І скільки на цьому вдасться зекономити, депутати поки що теж не знають.

Однак після змін до бюджету, які прийняли депутати на сесії щодо розміру премій чиновників, скорочувати, найімовірніше, нікого не доведеться. Депутати так і не виділили суми грошей на премії, яку просив міський голова, і дуже чітко встановили максимальну межу премії у розмірі 50% від окладу. Тож частина чиновників, особливо нижчої та середньої ланок, можуть піти за власним бажанням.

"Не можна розкошувати преміями, коли у нас стоїть питання фінансування захищених статей, - переконує Андрій Стецьків. - Тому встановлюємо максимальну межу преміювання 50%. Ми дали доручення провести аналіз по всіх управ­ліннях та основних розпорядниках коштів, щоб вирахувати ті, які протягом року перебрали преміальний фонд. Вони не отримають ні копійки. А тим, які мали низькі премії, дамо додаткові кошти, оскільки розуміємо, що деякі чиновники мають дуже мізерні зарплати".

Попри те, що наразі масових звільнень у стінах Ратуші немає, з неофіційних джерел відомо, що у вищих кабінетах міської влади побоюються їх сплеску в січні, після новорічних та різдвяних свят. Адже, якщо мінімальний розмір премії становитиме 10%, то зарплата деяких чиновників не досягатиме навіть тисячі гривень. Нагадаємо, депутати зацікавилися чиновницькими преміями ще влітку цього року. Тоді прийняли Положення про преміювання, згідно з яким розмір премій не мав би перевищувати 300% посадового окладу.

 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4598 / 1.57MB / SQL:{query_count}