Не піддавайтеся на провокації!

“Пошта” дізналася в міліції Львова, чи безпечно на нашому Євромайдані та скількох провокаторів затримали за час його функціонування

фото: Андрій Польовий
Минуло вже понад десять днів львівського Євромайдану. Щодня на площу перед пам’ятником Тарасові Шевченку виходить десять, тридцять, а то й п’ятдесят тисяч свідомих містян з метою виборювати європейське майбутнє для держави та підтримати Євромайдан у столиці. 
А він, на жаль, проходить не так мирно та спокійно, як у Львові. Події, що сталися цими вихідними на майдані Незалежності та під стінами Адміністрації Президента, сколихнули не лише Україну, а й увесь світ. У Львові до протестуючих студентів приєднується все більше старших людей, які не можуть далі сидіти вдома. Вони обурені пролиттям крові ні в чому не винних дітей! 
Львів’ян “Беркутом” не залякати. З кожним днем їх приходить усе більше. А так збільшується ймовірність провокацій на львівському Євромайдані. Львовом ширяться чутки, що для того, аби зіпсувати імідж нашого міста, на Майдан скеровують найманих молодиків, які всіляко намагаються створити конфлікти чи сутички серед мирних протестувальників. Правда це чи ні – перевірити неможливо. Проте факт залишається фактом. На площі під Шевченком щодня є чимало п’яних, які скандують націоналістичні лозунги, розмальовують обличчя свастикою, приносять із собою піротехнічні засоби та навіть зброю (!).

Скількох і за що затримали?


В інтернеті з’явилися пам’ятки, що вчать учасників Євромайдану розпізнавати провокаторів
Як розповіла “Пошті” Світлана Добровольська, керівник прес-служби міліції Львівщини, зараз львівський Євромайдан цілком безпечний, жодних надзвичайних ситуацій не було. А за весь час його функціонування в центрі міста міліція затримала 14 осіб. Проте не всі вони причетні саме до Євромайдану.
“Більшість затриманих, а це десять осіб, – учасники громадської організації релігійного спрямування. Їх просили розійтися, не провокувати конфлікту, але вони не реагували на прохання працівників міліції і їхні законні вимоги. Тому їх доставити до Галицького райвідділу та склали відповідні адміністративні протоколи”, – розповіла Світлана Добровольська.
З її слів, справжніх провокаторів нашого Майдану наразі було лише чотири. Їх затримали за хуліганські дії 27 листопада на пр. Свободи. Хлопці були п’яними, при собі мали піротехнічні засоби та пістолет. 
“Мітингувальники повідомили, що на Майдані є хлопець, який поводиться неадекватно і, ймовірно, має зброю. Працівники патрульної служби перевірили документи і провели поверхневий обшук чоловіка, на якого вказали активісти. У студента одного з навчальних закладів Львова виявили  пістолет, – повідомили в прес-службі міліції Львова. – На тому ж місці працівники патрульної служби Галицького райвідділу міліції побачили кількох молодих людей, які палили фаєри та кидали петарди в бік учасників мітингу. Правоохоронці затримали трьох осіб, у яких вилучили фаєри та петарди. Хлопців доставили в Галицький райвідділ міліції. За цими фактами відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 296 КК України (хуліганство)”.
Цю інформацію підтверджує і головний міліціонер Львова. “Загалом затримали чотирнадцятьох осіб. Власне з Євромайдану – чотирьох. Вони застосовували піротехніку, в одного вилучили пневматичний пістолет. А решта десять – догналівці. Затримали їх за порушення правил проведення мирних зібрань і за супротив працівникам міліції. Більше нікого ми не затримували”, – розповів учора “Пошті” Сергій Зюбаненко. 

Хто нас оберігає?


фото: Андрій Польовий
Зі слів Світлани Добровольської, “щоденно громадський порядок забезпечує до вісімдесяти міліціонерів у центральній частині міста. Якщо йдеться про безпеку Львова, то загалом про неї щодня дбають майже сто міліціонерів”. Про те, скільки саме міліціянтів зараз стежить за громадським порядком, очевидно, не знають і самі міліціонери. Такий висновок робимо, бо цифри, які вони озвучують, дуже різняться. 
Зі слів Сергія Зюбаненка, начальника міліції Львова, “щодня львівський Євромайдан охороняє не більше тридцяти міліціонерів”. Співрозмовник додає: “Можливо, у прес-службі мали на увазі, що вісімдесят міліціонерів перебувають у резерві по райвідділах”. 
Очільник міліції міста каже, що інформація, яку поширюють в інтернеті про те, що до Львова прямують силовики та “Беркут”,  – неправдива. “Люди бачать, що відбувається в Києві, лякаються і поширюють різні чутки. Але не можна сіяти паніку. Я офіційно заявляю, що до Львова жодні спецпід­розділи чи додаткові сили не підтягуються. У нас є свій резерв, який ми можемо задіяти, якщо ситуація ускладнюватиметься. Львів у безпеці. Інформація про те, що львівських хлопців-міліціонерів відряджають до Києва, теж неправдива”, – додає Сергій Зюбаненко. 
Офіційно заявляю, що до Львова жодні спецпідрозділи чи додаткові сили не підтягуються. У нас є свій резерв, який ми можемо задіяти, якщо ситуація ускладнюватиметься. Львів у безпеці
Щодо того, як визначити серед натовпу провокатора, співрозмовник каже: поспішати вішати ярлики не варто. Якщо ви помітили, що певні люди в натовпі намагаються спровокувати бійку, поводяться агресивно та зухвало – повідомте організаторам чи черговому міліціонеру. Нехай вони з`ясовують, хто ці люди і що мають на меті. 
“П’яних людей на Майдані, які вигукують націоналістичні лозунги, одразу провокаторами називати не варто. Хильнули собі зайвого. Міліція з ними проводить бесіди. Та й організатори Євромайдану їх заспокоюють. Тому втручання міліції в таких випадках зайве”, – каже Сергій Зюбаненко.
З його слів, нових скарг і звернень до міліції про неправомірні чи агресивні дії на Майдані, провокації чи сутички не надходило. Додамо, що відучора в центральній частині Львова діють обмеження на рух транспорту у зв’язку з проведенням масових заходів. Тому обласне управління міліції Львівщини звертається до водіїв із проханням за можливості об’їжджати центральну частину міста.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8382 / 1.59MB / SQL:{query_count}